Strona 1 z 10 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 94

Temat: Regeneracja oryginalnych lamp czy kupno zamienników na allegro

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    159 sedan 1.8 mpi
    Postów
    9

    Domyślnie Regeneracja oryginalnych lamp czy kupno zamienników na allegro

    Mam bardzo słabo świecące lampy i przy bliższym przyjrzeniu się widać że są one zabrudzone, zaśniedziałe od środka. W załączniku przesyłam zdjęcia jak to wygląda. Pierwsze zdjęcie pochodzi od innego modelu samochodu, ale na nim najbardziej widać jaki jest problem z moimi lampami. Światło zatrzymuję się na tym zabrudzeniu i teraz to wygląda u mnie że świeci snopami światła, a nie oświetla całości drogi równomiernie.

    Muszę coś z tym zrobić i znalazłem w internecie firmę która zajmuję się pełną regeneracją lamp do alf 159, ( regeneracja odbłyśnika, polerowanie koszy, czyszczenie w środku lampy) koszt takiej operacji dla 2 lamp to około 500 zł, gdzie cena zamienników na serwisie aukcyjnym to 640 za 2 nowe lampy.

    Doradźcie co będzie bardziej opłacalne, bo z jednej strony nie wiem na ile czasu wystarczy ta regeneracja oryginałów, a z drugiej strony czytałem że te zamienniki są słabej jakości i można się nimi mocno rozczarować.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	37.7 KB
ID:	241073   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	53.7 KB
ID:	241074   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.JPG
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	152.2 KB
ID:	241075   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.JPG
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	158.2 KB
ID:	241076  

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Te zamienniki za 640 zł (TYC pewnie albo DEPO) możesz sobie włożyć Nie wiem jak długo to podziała, natomiast jakość wykonania bardzo tandetna. Jeśli chcesz nowe lampy to polecam AL lub Magneti Marelli (oba to jakość oryginału), ale komplet to okolice 1200 zł. I wtedy pali trawę na zwykłych żarówkach
    Jeśli jednak nie chcesz tyle wydawać to ja bym szedł w kierunku tej profesjonalnej regeneracji (o ile rozklejają lampy i dają gwarancję na robotę).

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V
    Postów
    75

    Domyślnie

    Tylko i wyłącznie regeneracja. Zamienniki są często wątpliwej jakości, regeneracja przywróci je do stanu fabrycznego.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    [MENTION=25095]magil[/MENTION], H7 w 159 nie pali trawy nigdy

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    A uwierz mi. Zamontowałem nowe lampy (ori, ale bez naklejki - zresztą trzecia 159 i po raz trzeci nowe lampy) i jakość święcenia jest wyśmienita, na zwykłych żarówkach Tungsram. Nie trzeba szukać super hiper drogich zestawów. Nowe "niemieckie" firmówki nie mają polotu. Jakość święcenia oryginalnych lamp halogenowych w 159 jest świetna. Tylko że niestety ich trwałość mogłaby być wyższa.
    Ostatnio edytowane przez magil ; 01-02-2018 o 20:15

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    miałem H7 w swojej TBi, miały 4 lata i niecałe 50tyś km przejechane, były praktycznie czyste bez obić kloszy, odbłyśniki idealne a jadąc w nocy byłem załamany że nic nie widże - tyle że przesiadłem się poprzedniej 159 z xenonem. szybko (tzn zajęło mi to jakieś 30h roboty) dorobiłem wiązki i wymieniłem lampy na ori używane xenony i było już bardzo dobrze, a potem "palniki" na jakieś tam wypaśne Osram-y i teraz jest super.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Polecicie gdzie oddać lampy do regeneracji.

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Ja jestem świeżo po regeneracji lamp...tzn kupiłem odbłyśniki, wyczyściłem soczewki i szkło od wewnątrz. Z zewnątrz szkła w bardzo dobrym stanie nie wymagały polerki. Efekt? Spodziewałem się wielkiego wow...a było "widocznie ten typ tak ma"
    Nowe odbłyśnik bardzo dobrze zrobione, a stare już były wypalone. Brudu zbyt wiele nie było. Być może zbyt dużo oczekiwałem, a być może moje lampy nie były w tak złym stanie.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    alfa romeo 159
    Postów
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Ja jestem świeżo po regeneracji lamp...tzn kupiłem odbłyśniki, wyczyściłem soczewki i szkło od wewnątrz. Z zewnątrz szkła w bardzo dobrym stanie nie wymagały polerki. Efekt? Spodziewałem się wielkiego wow...a było "widocznie ten typ tak ma"
    Nowe odbłyśnik bardzo dobrze zrobione, a stare już były wypalone. Brudu zbyt wiele nie było. Być może zbyt dużo oczekiwałem, a być może moje lampy nie były w tak złym stanie.
    Gdzie można kupić odbłyśniki?

    Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał krissu80 Zobacz post
    Gdzie można kupić odbłyśniki?

    Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
    Tylko wiele egzemplarzy ma bradzo brudne szkła, soczewkę i odbłyśnik i też on obłazi - wtedy wyczyszczenie i regeneracja będzie dawała jakiś tam widoczny efekt i ma sens. Choć jak pisałem - moje obserwacje są takie ze (przynajmniej dla mnie ) w H7 widzę słabo choćby czystym i z dobrym odbłyśnikiem (może mam gorsze widzenie w nocy)? Aha, w Giulietcie widoczność w H7 (auto żony) jest bardzo dobra, nie wiem co sknocili w 159 w światłach że nie spisują się (może jakieś mniejsze odbłyśniki, może niżej umiejscowione - spekuluję)?

Podobne wątki

  1. Regeneracja lamp
    Utworzone przez Żakoś w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-05-2017, 20:36
  2. Regeneracja lamp
    Utworzone przez maniek6600 w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2017, 12:12
  3. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 23:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory