Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Temat: Skrzynia biegów M32

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MatiMatteo
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Konin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    677

    Domyślnie Skrzynia biegów M32

    Witam. Czy dolanie oleju zniweluje szuranie skrzyni biegów podczas jazdy? Hałas pojawia się po 2-3km od ruszenia zimą.

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jeśli już to wymiana oleju na bardziej lepki, chociaż pewności nie ma. Jesteś pewny że to nie łożysko podpory półosi?

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MatiMatteo
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Konin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    677

    Domyślnie

    To takie szuranie, objawia się na rondzie lub w zakręcie i kawałek na prostej, później nie słychać. Jak wcisnę sprzęgło to ustaje szuranie. Na rozgrzanym silniku tego nie ma. Mechanik latem sprawdzał poziom oleju i jest pod korek kontrolny ( czyli zalecana pojemność 2,2l., która w rzeczywistości jest za mała). Teraz się dowiedziałem, że należy nalać więcej, więc chcę dolać do 2,7l.
    Ostatnio edytowane przez MatiMatteo ; 04-03-2018 o 11:35

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Samo dolanie oleju moim zdaniem nic nie zmieni. Czy ten szum ustaje po przekroczeniu pewnej prędkości? U mnie to było ok 70 kmh. Nie tyle ustawał, co inne hałasy go zagłuszały.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sulik
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Nowy Dwór Maz.
    Auto
    159 1.9 8V + wirus
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał MatiMatteo Zobacz post
    To takie szuranie, objawia się na rondzie lub w zakręcie i kawałek na prostej, później nie słychać. Jak wcisnę sprzęgło to ustaje szuranie. Na rozgrzanym silniku tego nie ma. Mechanik latem sprawdzał poziom oleju i jest pod korek kontrolny ( czyli zalecana pojemność 2,2l., która w rzeczywistości jest za mała). Teraz się dowiedziałem, że należy nalać więcej, więc chcę dolać do 2,7l.


    W skrzyni powinno byc 2.3 L - nie wiem skad sie dowiedziales ze ma byc 2.7.

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał sulik Zobacz post
    W skrzyni powinno byc 2.3 L - nie wiem skad sie dowiedziales ze ma byc 2.7.
    Z doświadczenia użytkowników oraz specjalistów od regeneracji przekładni.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    i to nie jest tylko wiedza "lokalna" na naszym forum, choćby na alfaowner też takie zasady też wyznają - niektórzy leją 2.8 a są i tacy co 3L. podejżewam że wiedza też jest podzielana na forum Opla, bo te skrzynie są produkcji GM i były używane przez lata w wiekszości modeli, jak ktoś zainteresowany to niech sobie szuka potwierdzenia.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    i to nie jest tylko wiedza "lokalna" na naszym forum, choćby na alfaowner też takie zasady też wyznają - niektórzy leją 2.8 a są i tacy co 3L. podejżewam że wiedza też jest podzielana na forum Opla, bo te skrzynie są produkcji GM i były używane przez lata w wiekszości modeli, jak ktoś zainteresowany to niech sobie szuka potwierdzenia.
    O ile pamiętam GM wydał oficjalne zalecenie w którym zaleca wlewać więcej oleju.

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    W dodatku wielu specjalistów (M.in. na zachodzie) zaleca też zmianę lepkości na 75W90.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    To już można powiedzieć oczywista oczywistość ze jak w m32 padają łożyska niemal obowiązkowo to znaczy że jest chu..e smarowanie przez co bo zalecana dawka była za mała i teraz każdy leje ile wejdzie ale z reguły jest juz po ptakach sam tego doświadczyłem. Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. [159] Skrzynia biegów AR 159 1.9 JTDM 8v 120 KM ; 6 biegów
    Utworzone przez BaQPRZCH w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-08-2017, 12:37
  2. Skrzynia biegów
    Utworzone przez Paulos76 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-11-2013, 15:16
  3. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 11:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory