Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Dziwny dzięki słyszany w zakresie obrotów 2-3 tys. rpm

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    AUDI A6 3.0 TDI
    Postów
    109

    Domyślnie Dziwny dzięki słyszany w zakresie obrotów 2-3 tys. rpm

    Witam

    Chciałbym się doradzić w sprawie dziwnego dźwięku, mi ten dźwięk przypomina wyjącą pompę wspomagania. Wycie to w sumie jest dość delikatne i słyszalne po stronie skrzyni biegów w zakresie obrotów od 2-3 tys. obrotów. Dźwięk słyszalny jest podczas przyspieszania i hamowania silnikiem, na postoju i podczas jazdy na biegu jałowym również go słychać (wciśnięte sprzęgło też nie pomaga). Po zdjęciu paska od osprzętu (alternator, pompa wspomagania), dalej słyszalne jest wycie. Dla wyeliminowania kolejnego czynnika podmieniłem pompę vacum, ale też to nie pomogło. Przy skręcie w lewo dźwięk jest bardziej słyszalny. Jedynym odstępstwem od reguły jest to, że podczas ujemnych temp. wycie to niemal całkiem zanika. Może ktoś z Was ma jakieś sugestie ?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    AUDI A6 3.0 TDI
    Postów
    109

    Domyślnie

    Jeśli ktoś ma podobny problem lub będzie miał to mogę powiedzieć, że pomogła wymiana oleju w skrzyni biegów.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar piorkum
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Pilzno
    Auto
    Alfa Romeo 159Ti 2.4, ALFA ROMEO GTV 2.O 1987
    Postów
    60

    Domyślnie

    Cześć , mam taki sam problem. Jak to możliwe ze olej w skrzyni biegów moze miec taki wpływ na wycie silnika ?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    AUDI A6 3.0 TDI
    Postów
    109

    Domyślnie

    Witam
    Przy okazji wymiany oleju w skrzyni, wymieniałem olej w silniku. Jednak to wymiana oleju w silniku pomaga, a właściwie to bardziej chodzi o to jaki poziom tego oleju jest w silniku. Przed wymiana miałem około połowy stanu (patrząc na bagnet),po wymianie był maks. Im bliżej maxa tym to wycie zanika (przynajmniej ja tak zaobserwowałem). Zwróć na to uwagę, może u Ciebie jest podobnie.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    159 2.4 Q-Tronic 2009
    Postów
    326

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac_kris Zobacz post
    Witam
    Przy okazji wymiany oleju w skrzyni, wymieniałem olej w silniku. Jednak to wymiana oleju w silniku pomaga, a właściwie to bardziej chodzi o to jaki poziom tego oleju jest w silniku. Przed wymiana miałem około połowy stanu (patrząc na bagnet),po wymianie był maks. Im bliżej maxa tym to wycie zanika (przynajmniej ja tak zaobserwowałem). Zwróć na to uwagę, może u Ciebie jest podobnie.
    Również mam wrażenie, że to właśnie wymiana oleju silnikowego pomaga. Niestety jest to rozwiązanie mocno tymczasowe, gdyż w moim przypadku gdzieś po 1-2k km po wymianie oleju wycie wróciło.

    A nawet dolewka raz uciszyła mi te wycie. Tyle, że po ostatniej wymianie zbliża się już 13k km a ja dalej bez dolewki.

    Jaki olej lejesz? A może to kwestia rozrzedzania oleju przez ropę z wypalania dpf? Albo pompa oleju?

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy w dolnym zakresie obrotów
    Utworzone przez adrian920412 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 18:17
  2. [159] Przelewanie silnika w pewnym zakresie obrotów.
    Utworzone przez szymam w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-01-2018, 17:46
  3. 2.4 JTD brak mocy w pewnym zakresie obrotów
    Utworzone przez beyefendi w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-02-2015, 07:58
  4. [159] spadek mocy w dolnym zakresie obrotów 1.9jtd
    Utworzone przez małynl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-11-2014, 20:33
  5. 1.8 TS słaba w górnym zakresie obrotów
    Utworzone przez sebsoniki w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-10-2009, 18:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory