Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: 159 z niemiec i właczanie świateł na stałe z czujnika

  1. #1
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie 159 z niemiec i właczanie świateł na stałe z czujnika

    Witam
    Mam nietypowy problem. Sprowadziłem 159 z rynku niemieckiego i wygląda na to że włącznik od świateł jest na stałe podpięty pod czujnik świateł. Jak jest ciemno świateł nie da się wyłączyć przełączając w pozycję 0, światła niezależnie od włącznika załącają się od czujnika. Jest to jakieś ustawienie w komputerze czy grzebał przy tym jakiś magik?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    londyn
    Postów
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasio79 Zobacz post
    Witam
    Mam nietypowy problem. Sprowadziłem 159 z rynku niemieckiego i wygląda na to że włącznik od świateł jest na stałe podpięty pod czujnik świateł. Jak jest ciemno świateł nie da się wyłączyć przełączając w pozycję 0, światła niezależnie od włącznika załącają się od czujnika. Jest to jakieś ustawienie w komputerze czy grzebał przy tym jakiś magik?
    Ktos grzebal

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Żona sobie zażyczyła, żeby w jej C4 Grand Picasso z 2007 roku światła były zawsze włączone.... a na manetce jest podobnie jak w AR159, tzn Auto, Off, postojówki i mijania.
    Światła mijania świecą się zawsze w 3 trybach: Auto, Off i mijania... jedynie jak się ustawi postojówki to tylko one się świecą. Zrobili jej to w ASO przy okazji jakiejś tam roboty... co mnie oczywiście doprowadza do rozpaczy jak po Chorwacji w 35 stopniowy upał jedziemy jak głupki na światłach

    Czy w opcji "0 - off" świeci się na desce lampka informująca o włączonych światłach mijania? Czy świeci się również lampka info o postojówkach?
    Ostatnio edytowane przez AirAjti ; 14-03-2018 o 12:03
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    Żona sobie zażyczyła, żeby w jej C4 Grand Picasso z 2007 roku światła były zawsze włączone.... a na manetce jest podobnie jak w AR159, tzn Auto, Off, postojówki i mijania.
    Światła mijania świecą się zawsze w 3 trybach: Auto, Off i mijania... jedynie jak się ustawi postojówki to tylko one się świecą. Zrobili jej to w ASO przy okazji jakiejś tam roboty... co mnie oczywiście doprowadza do rozpaczy jak po Chorwacji w 35 stopniowy upał jedziemy jak głupki na światłach

    Czy w opcji "0 - off" świeci się na desce lampka informująca o włączonych światłach mijania? Czy świeci się również lampka info o postojówkach?
    W opcji 0 swieca sie swiatla jak jest ciemno. Opcja 0 dziala u mnie tak samo jak auto. Postojowki sprawdze dzisiaj

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar MaRo
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v
    Postów
    220

    Domyślnie

    Sprawdz w MES'ie

    CAN Setup / PROXY Alignment Procedure -> Adjustments -> Automatic headlights switch-on -> ma być na DISABLED

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaRo Zobacz post
    Sprawdz w MES'ie

    CAN Setup / PROXY Alignment Procedure -> Adjustments -> Automatic headlights switch-on -> ma być na DISABLED
    No i tak jest...

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasio79 Zobacz post
    No i tak jest...

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
    No i jak dam na pozycyjne tez swieca mijania. Efekt jest jakby swiatla byly na stale podpiete pod czujnik

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar kowal78
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    100lica
    Auto
    AR 159 Q-tronic 2009
    Postów
    1,329

    Domyślnie

    Moim zdaniem ktoś albo grzebał w instalacji i przepiął światła żeby się świeciły zaraz po włączeniu zapłonu lub druga opcja domontowany jakiś moduł który włącza światła po uruchomieniu silnika .
    Światła świecą od razu po włożeniu kluczyka czy dopiero po odpaleniu?

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał kowal78 Zobacz post
    Moim zdaniem ktoś albo grzebał w instalacji i przepiął światła żeby się świeciły zaraz po włączeniu zapłonu lub druga opcja domontowany jakiś moduł który włącza światła po uruchomieniu silnika .
    Światła świecą od razu po włożeniu kluczyka czy dopiero po odpaleniu?
    Po wlozeniu kluczyka. Jak jest jasno i czujnik nie zalapie jest ok wszystkim moge sterowac. Potem dupa

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Albo zwarcie między pozycją AUTO i 0.

Podobne wątki

  1. Autoalarm włączył się na stałe.
    Utworzone przez Robi619 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-08-2014, 22:35
  2. [159] ConnectNav+ Jak wyłączyć radio na stałe
    Utworzone przez piotrpo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-10-2012, 18:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory