Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: 2.4jtdm 200KM brak mocy i bledow w calym zakresie obrotow

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Pomorskie
    Auto
    156
    Postów
    118

    Domyślnie 2.4jtdm 200KM brak mocy i bledow w calym zakresie obrotow

    Witam
    Mam problem ze swoja 159... 2.4jtdm 200konna.
    Jedzie jakby turbo nie miala. Ledwo sie toczy. Pali normalnie chodzi normalnie. Nie ma bledow w kompie i na desce. Nie kopci. Ale ni huhu nie ma mocy. Moze ktos mial taki przypadek? Co sprawdzic. Mam do dyspozycji fesa.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Egr do sprawdzenia. Najlepiej to go zaślepic i wywalić programowo. Sprawdź połączenia turbo. Czy coś się nie poluzowalo i zrob korekty wtryskow

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar GexN
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Warszawa, Łódź
    Auto
    Kiedyś 147 1.9 JTD, obecnie 159 TI 1.75 TBi
    Postów
    125

    Domyślnie

    A może wąż od turbo Ci się zsunął? Czasem dzieje się tak samo, a mi kiedyś jeszcze w 147 w warsztacie odczepili przy okazji poprawy czegoś i efekt był identyczny (turbo się nie załączało i kompletna padaka).

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    brak podcisnienia do sterowania geometria, pekł ci węzyk od overboosta. Zdejmij go z owerboosta i ustami sprobuj zassac gruszke.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Alfa 159 2.4jtd Alfa Brera 2.4 jtd
    Postów
    62

    Domyślnie

    Witam,rozwiazaliscie juz problem z brakiem mocy? Nie wydaje mi sie zeby turbo bylo winowajca.Gdyby tak bylo to musialby byc blad w sterowniku o za niskim doladowaniu lub otwartym zaworku N75 (w przypadku spadniecia wezyka podcisnienia).U mnie w brerce to samo.Cisnienie doladowania mierzone pokrywa sie z cisnieniem oczekiwanym,wiec turbo odpada.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2021
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulietta 2.0JTDM 12r
    Postów
    5

    Domyślnie

    Ja bym szukał przyczyny w układzie paliwowym, wtryskiwacze itd.(mając na uwadze że doładowanie jest poprawne). A przy problemach z wtryskami nigdy nie wyrzuci błędu, jeśli wydatek z pompy wtryskowej na listwę jest prawidłowy.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Alfa 159 2.4jtd Alfa Brera 2.4 jtd
    Postów
    62

    Domyślnie

    Korekty wtryskow wygladaja ok.Proba przelewowa tez.Wszystkie 5 wtryskow nalaly identyczna ilisc w tym samym czasie i byla to idealna ilosc z tego co na filmikach widzialem.Jesli wtryski byly wymieniane a nie sa wpisane w MES ,to moze byc tak ze nie ma mocy? Jak bedzie czas,to zaslepie jeszcze EGR cala blaszka bez dziurek i sprawdze szczelnosc chlodniczki EGR.Gdzies czytalem,ze ktos mial nieszczelnosc chlodniczki i objawy byly takie same.Dziwi mnie tylko wartosc podawana z czujnika roznicowego spalin,ze jest taka niska.Na wolnych obrotach 0 a najwieksza wartosc przy wypalaniu to byla 25mb.
    Jeszcze dodam,ze jak auto ogladalem na zdjeciach w oglaszeniu przed zakupem to mialo pod maska chipa.Jak przyjechal na lawecie to juz go nie bylo.Nie wiem gdzie on tam byl wpiety,ale moze ktos cos zle polaczyl.Wtedy to chyba by jakis blad byl.
    Ostatnio edytowane przez luk23 ; 28-08-2022 o 07:06

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2021
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulietta 2.0JTDM 12r
    Postów
    5

    Domyślnie

    Nie przyuczone wtryski mają prawo powodować ograniczoną moc, ewentualnie po regeneracji i kalibracji powinny mieć nowe kody. A chłodnica EGR-u może jedynie walić spaliny w układ chłodzenia lub płyn do wydechu. Możliwe że egr puszcza cały czas. Jeszcze sprobowałbym wgrać nową czyste mape silnika.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Alfa 159 2.4jtd Alfa Brera 2.4 jtd
    Postów
    62

    Domyślnie

    Nie koniecznie nieszczelnya chlodnica egr bedzie mieszala plyn ze spalinami.Gdy sie rozszczelni np.na tej waskiej rurce,to tam nie ma stycznosci z plynem.Mozliwosc zmieszania sie spalin z plynem,wedlug mnie bedzie wystepowalo tylko wtedy gdy rozszczelni sie przedzial z plynem.W innym przypadku zpalicy sie beda wydostawaly na zewnatrz.
    Jak moge wgrac nowa mape silnika i z kad ja pobrac?

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2021
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulietta 2.0JTDM 12r
    Postów
    5

    Domyślnie

    Dla mnie nawet jak będą nieszczelne przewody spalinowe to nie ma prawa ograniczyć mocy w tak znaczącym stopniu, przecież silnik nie jedzie tylko na spalinach tylko są dawkowane do kolektora. Więc jak mu zabraknie spalin nie powinno to robić różnicy. Ale jeśli jest nieszczelna to wymienić nie zaszkodzi ale wątpie ze da jakiś rezultat.

    A nową/czystą mape silnika albo u jakiegoś fach majstra "tjunera". Ewentualnie nie wiem czy serwis Alfy się czegoś takiego podejmuje jak przeprogramowanie sterownika silnika i wtedy podczas sesji jest wgrywany najnowszy soft jeśli jest. Głownie bazuje na Renault gdzie jest to troche mądrzej przemyślane.

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy w dolnym zakresie obrotów
    Utworzone przez adrian920412 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 18:17
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-01-2016, 04:40
  3. [159] Spadek mocy 2,4jtdm 200km
    Utworzone przez kamilo65 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-09-2015, 13:14
  4. 2.4 JTD brak mocy w pewnym zakresie obrotów
    Utworzone przez beyefendi w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-02-2015, 07:58
  5. 1,9 JTD Brak mocy do 2 tys obrotow
    Utworzone przez piotr9008 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-12-2010, 19:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory