Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Linki wybieraka 159 1.9 jtd

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie Linki wybieraka 159 1.9 jtd

    Witam. Dzisiaj moja Piękna strzeliła focha,mianowicie na światłach postanowiliśmy z panem z CLS -a wyjaśnić kilka kwesti gdzie znajduje się włoska motoryzacja. Jesteśmy górą... do trzeciego biegu, mianowicie zerwałem linki wybieraka, zjechałem na pobocze i diagnoza, końcówka linki wyskoczyla z gniazda więc szybko złączka i jedziemy dalej ale bez merca. Końcówka tzw.jabłko jest okrutnie wyrobione, nowe linki tylko ori.za 800 PLN chcę założyć używane za 200 pln myślicie ze to dobry pomysł? Czy koniec końców będzie taki że i tak będę musiał kupić ori. Ktoś przerabiał taki temat?
    Ostatnio edytowane przez FilipoInzhagi ; 28-03-2018 o 19:06

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v SW 2006r
    Postów
    197

    Domyślnie

    Jeśli dobrze rozumiem, wyrobione masz gniazdo na lince a nie kulę na wybieraku? Wszystko zależy, jaką końcówkę trafisz. Ja szukałem z Grande Punto, tak jak tu kiedyś polecano - identyczna. Na dzień dzisiejszy nie udało mi się takiej znaleźć, były tylko zamienniki linexa. Zamiennik z Grande wrzucił poprzedni właściciel jak ori się wyrobiła, ale powodowała drgania na drążku. W końcu kupiłem całą linkę z 2.4 do 1.9 i końcówka była taka sama, (po przebiegu 90 tyś). Działa już kilka miesięcy i luzów brak. Pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Tak,końcówka linki jest wyrobiona i bardzo łatwo wyskakuje z gniazda, dlatego złapałem ją szybko- złączką,zabieg tymczasowy. Czyli od 2.4 można śmiało zakładać? Dzięki za info. Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v SW 2006r
    Postów
    197

    Domyślnie

    U mnie śmiga od 2.4 i jest ok. Kupiłem od 2.4 bo był większy wybór i lepszy stan. Oryginał od 1.9 widziałem tylko na zdjęciach, bo przy kupnie auta miałem zamiennik, ale ze zdjęć wynika, że same końcówki 1.9 i 2.4 są identyczne. Pozdrawiam

    Edit: moja z całą linką kosztowała 120zl

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elek Zobacz post
    U mnie śmiga od 2.4 i jest ok. Kupiłem od 2.4 bo był większy wybór i lepszy stan. Oryginał od 1.9 widziałem tylko na zdjęciach, bo przy kupnie auta miałem zamiennik, ale ze zdjęć wynika, że same końcówki 1.9 i 2.4 są identyczne. Pozdrawiam

    Edit: moja z całą linką kosztowała 120zl
    Nabyłem dzisiaj od 1.9 jtd używane za 2 stówki mam nadzieje że będzie ok,wizja kupowania nowych za 9 stówek trochę mi nie odpowiada na chwile obecną. Orientujesz się czy dużo zabawy z wymianą i czy przed założeniem coś z nimi jeszcze robiłeś? Pozdrawiam.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v SW 2006r
    Postów
    197

    Domyślnie

    Ja wykręcałem tylko końcówkę. Warto zostawić starą nakrętkę kontrującą w tym samym miejscu gdzie jest-dzięki temu nowa będzie przykręcona w tej samej ilości obrotów. Możesz też policzyć ile robisz pełnych obrotów wykręcając ją i przykręcic na tyle samo. Dzięki temu będzie ustawiona identycznie i tym samym dobrze wyregulowana. Przy okazji możesz poszukać na forum jak się robi regulacje linek zmiany biegów do pozycji serwisowej. Ja popsikałem jeszcze linki wd40 tak jakby do środka pancerza, żeby lepiej chodziły. Dobry dostęp jest jak wyjmiesz akumulator i odkręcisz podstawę aku ( 15/20min). Ja grzebałem tam już kilka razy i potem już nie bawiłem się w odkręcenia aku, tylko wciskałem ręce na czuja powodzenia

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar KrisB
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Była AR 159
    Postów
    115

    Domyślnie

    Tutaj chyba już wszystko wyjaśnione: http://www.forum.alfaholicy.org/159_...w_1_9_16v.html

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Dziękuję Panowie teraz mam już jasność sytuacji, co forum to forum

Podobne wątki

  1. [159] Demontaż wybieraka
    Utworzone przez Konrad20 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-07-2017, 13:46
  2. [156] Wymiana wybieraka
    Utworzone przez Rod w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-04-2017, 20:52
  3. [147] wyciek z wybieraka
    Utworzone przez koniu031 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-05-2012, 09:12
  4. Demontaż wybieraka na skrzyni?
    Utworzone przez Paazik w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-03-2011, 14:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory