Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Temat: Szybko znikający płyn chłodniczy.

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawciu87
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    BMW F31 318d
    Postów
    958

    Domyślnie

    to nie wróży nic dobrego... albo chłodnica EGR, głowica lub uszczelka... przerabiałem na prawdę mnóstwo tematów i się okazało na końcu że głowica... Takie sam dziwne wahania miałem, znikał - pojawiał się... Od kiedy wyprostowane na tip top to na nawet na gorącym jak powoli odkręcę kurek to poziom rośnie delikatnie tylko o 1 cm... Jakby korek nie pasował, to byś go nie nakręcił. Zacznij od chłodniczki - a później już masz raczej prosty wynik... Tu masz link jak u mnie wyglądało https://www.youtube.com/watch?v=5zztQYG6NCA ... już pod koniec(czyli pół roku walki co jest nie tak) - zaczynało kopcić pod odpalaniu po jakiś 2-3 min, na ok 1-2 min i ustawało... podczas jazdy wogóle nie było tego widać...

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9jtdm 16v
    Postów
    11

    Domyślnie

    U mnie póki co tak nie kopci jak u ciebie na filmiku, odpalać też odpala normalnie ale zobaczę czego dowiem się u mechanika. Będę wiedział coś więcej to dam znać.

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar Grzmot
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Przemyśl / Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    134

    Domyślnie

    Ja też mam problem z uciekającym płynem chłodniczy. U mnie sprawa ciągnie się już dość długo, kilka miesięcy. Płyn cały czas delikatnie ubywa jak np przejadę 20 km w ciągu dnia po mieście. Dziwne tylko, że potrafiłem przejechać 240 km w trasie to albo wcale nie ubyło albo ubyło tak samo mało jak po tych 20 km po mieście. Raz miałem taką historię w trasie jak była ostra śnieżyca, 240 km trasy z czego jechałem autostradą jakieś 120 km z prędkością ok 70-80 km/h na 4 biegu, obroty ok 2 tys to wtedy płyn z prawie max spadł poniżej min. Potem jak wracałem tą samą trasą już normalnie jadąc to minimalnie ubyło albo wcale. Nie zauważyłem problemów z cofaniem się płynu ani oleju w zbiorniczku albo dziwnego nalotu pod korkiem oleju. Miałem podobne dymienie chwile po odpaleniu, w ciepłe dnia raczej rzadko albo po prostu nie widziałem. Jak przejechałem się ekspresowka z jakieś 40 km wyżej kręcąc silnik nie zauważyłem żeby płynu więcej ubyło. Do tej pory wymienione korek zbiorniczka, pompa wody, termostat oraz chlodniczka egr na inna używaną.

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawciu87
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    BMW F31 318d
    Postów
    958

    Domyślnie

    spróbuj z dodatkiem UV - pisałem parę postów wyżej o tym.

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar SLAWAK
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    INOWROCŁAW
    Auto
    AR146 AR156 AR156/2.4 16V/GIULIETTA
    Postów
    71

    Domyślnie

    Witam. Jakiś czas temu też pomału ubywał płyn ale bardzo powoli także przed większym wyjazdem tylko kontrolowałem. Poszukiwania mało dawały efekt aż do momentu wymiany sprzęgła. Przy wymianie opuścił się silnik i wszystko się wydało. Powodem był sparciały i przecięty wąż pomiędzy termostatem a chłodnicą po wymianie cisza i spokój. Przy poszukiwaniu stwierdziłem że pod wężem było trochę czerwono od płynu.

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9jtdm 16v
    Postów
    11

    Domyślnie

    Mechanik zrobił mi dzisiaj test na tą uszczelkę i wynik jest taki że płyn nie zmienił koloru czyli wychodzi na to że to nie uszczelka, węże też sprawdzał i są miękkie, powiedział żebym jeździł na nowym korku i tak też zrobiłem, tyle że ten nowy korek ma dwie uszczelki i przez to odpowietrznik jest z tego co widzę zatkany, płyn teraz nie ucieka ale węże robią się twardsze, nie są twarde jak kamień da się ścisnąć ale jest spora różnica na nowym korku.

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    węze maja byc twarde, korek trzyma 1.2-1.3bara. Czyli na 100% w twoim przypadku wina korka

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9jtdm 16v
    Postów
    11

    Domyślnie

    Na starym korku że tak powiem węże były zwykłe to znaczy nie czułem w nich żadnego ciśnienia, na nowym korku są twarde ale nie tak żeby nie dało się ich ścisnąć. Jednak wczoraj chciałem popuścić korek na tych twardszych wężach na próbę to chciało mi płyn wysadzić, to jest prawidłowy objaw? Chcę tą sprawę załatwić do końca żeby nie mieć kolejnych niespodzianek. Z tego co udało mi się zaobserwować to te węże robią się twarde do pewnego stopnia i potem stoją w miejscu, być może ten nowy korek trzyma do pewnego ciśnienia i węże mają swoją twardość.
    Ostatnio edytowane przez Mesjasz ; 04-04-2018 o 08:22

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    tak to prawidlowy objaw, cisnienie jest w układzie po to zeby byla wyzsza temperatura wrzenia.

  10. #30
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9jtdm 16v
    Postów
    11

    Domyślnie

    Niestety byłem dzisiaj u mechanika jeszcze raz bo ta twardość węży mi się nie podoba, sam to sprawdził i powiedział że są za twarde i że to jednak uszczelka. Już nie wiem co robić, chciałem jechać na włoską wiosnę do rzeszowa a daleko nie mam bo jakieś 30km ale jak tak się dzieje to mam teraz obawy czy w ogóle ruszać.

Podobne wątki

  1. znikający i pojawiający się płyn chłodniczy w ar 159
    Utworzone przez gibson w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 28-06-2015, 10:15
  2. [146] Znikający płyn chłodzący
    Utworzone przez micrus w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-01-2012, 16:59
  3. [145] Znikający płyn do chłodnicy
    Utworzone przez Wit w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 13-10-2010, 22:25
  4. [155] znikający płyn hamulcowy
    Utworzone przez kln w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-01-2010, 10:56
  5. Znikający płyn hamulcowy
    Utworzone przez MARIN w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-09-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory