Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22

Temat: W końcu ciepło :) to zaczynamy dłubać ;)

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    moze konus sie przyda. moja viofo a119s nie gubi czasu po odpieciu jej z zasilania, ale mam i tak ja podlaczona na stale 12v (przez zabezpieczenie zeby totalnie nie rozladowala aku przy wielodniowej pracy) i sobie czuwa tez w trybie parkingowym co jest dla mnie fajna opcja.
    Myślę że to dobry pomysł ale o jakim zabezpieczeniu mówisz?
    Trochę meczy to podpinanie przez wifi za każdym odpaleniem, chyba przejadę się do tego mechanika żeby na stałe wpiął, wtedy będę musiał za każdym razem włączać i wyłączać ręcznie kamerę co nie będzie też do końca wygodne..?
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    pomiedzy kamerke a stale zasilanie jest wpinane zabezpieczenie przed zbyt mocnym rozladowaniem aku - moja kamerka jak nie ma drgan czy zmiany obrazu przechodzi w tryb parkingowy,czuwa, a nagrywa tylko z mniejsza iloscia klatek (mniejsze pliki) tylko jak pojawi sie jakas zmiana obrazu (ktos przejdzie przed autem itp) albo nagrywa z plena iloscia klatek jesli G sensor wykryje uderzenie (np ktos nas stuknie). ale mimo ze nie nagrywa caly czas, to jednak diala, cos czasem nagra I sobie caly czas zre prad, (ok 200+ mA z 5V, czyli ~100mA z 12V), wiec przy wielodniowym postoju jest w stanie rozladowac mocno aku. zeby do tego nie dopuscic jest to zabezpieczenine dodane, ono wylaczy kamerke jesli napiecie na aku spadnie ponizej pewnej wartosci. ja kupilem proste zabezpieczenie DOD, ono ma ustawione sztywno zabezpiecznie na 11.5V, niektore lepsze maja regulowane, jak rowniez w tamtych mozna programowac max czas po wylaczeniu zaplonu (tam jest osobny/trzecie kabel do podpiecia pod stacyjke). ja u siebie moze dodam jakas diode germanowa w szereg przed zabezpieczeniem, zeby te 0.3V podniesc prog wylaczenia efektywnie - 11.5 to troche juz malo mi sie wydaje - aku wtedy ma moze ze 20% energii, a nie chcialbym miec problemow np w zimie czy lapac jakis bledow (BTW kamerke zainstalowalem w Giulii I nie wiem jak tam czula jest elektronika na slaby aku - w 159 wiemy ze jest czula).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [159] Ciepło z klimatyzacji
    Utworzone przez sprajt w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 31-05-2017, 12:25
  2. zaczynamy sezon,czy jakoś tak :) SPOT
    Utworzone przez Abu w dziale Opolskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-04-2016, 06:52
  3. Gaśnie gdy ciepło 2.4 JTD
    Utworzone przez Mistiq w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-06-2013, 21:41
  4. [146] chłodnica = ciepło???????
    Utworzone przez remi200833 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-01-2010, 22:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory