Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Szarpniąca skrzynia automatyczna w JTDm 2.4 SW

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 200KM Sportwagon, DPF/EGR on.
    Postów
    11

    Domyślnie Szarpniąca skrzynia automatyczna w JTDm 2.4 SW

    Cześć wszystkim,

    Od kilku miesiecy posiadam Alfe 159 2.4 200 km Sportwagon, w automacie. Zauwazylem szarpnięcia przy zmianach biegow od jakiegos czasu. Na chlodnej skrzyni zaraz po rozruchu, obroty w pierwszych biegach dochodzą do ok 3-3.5 tysiaca przy zmianie biegu, po kilku minutach zmieniaja sie juz przy nizszej wartosci. Czasami odczuwalne są szarpnięcia przy redukcji / zmianie biegu na wyższy. Miałem przyjemność jazdy Alfą 159 3.2 w automacie (benzyna), kultura pracy skrzyni była dużo lepsza, zmiany biegow plynniejsze, mniej zauwazalne.

    Pojawia się pytanie, czy wymiana oleju w skrzyni coś da? Nie wymienialem od kupna, ciężko stwiedzic czy poprzedni wlasciciel zmieniał (auto ze Szwajcarii). Myślałem nad wymianą, nawet dla czystego spokoju i zadbania o auto, wymiana dynamiczna.

    Jakieś sugestie odnośnie problemu?


    Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cześć, mam jedną sugestie. Jest obszerny wątek o skrzyni q-tronic, zajrzyj tam.
    Pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar bacax89
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    WLKP
    Auto
    159 SW Ti 3.2 V6 Q-tronic Q4
    Postów
    56

    Domyślnie

    Witam! Jestem posiadaczem 159 3.2 w automacie również ze Szwajcarii. I z całą pewnością do skrzyni nigdy nikt nie zaglądał, ponieważ producent nie zaleca wymiany oleju. U mnie przy przebiegu 265 tys. padła skrzynia i jeszcze miała oryginalne sylikony a olej wyglądał jak kawa. Uwierz mi, że wymiana oleju nic na te szarpnięcia nie pomoże. Ja po kompleksowej naprawie przejechałem ok 2tys. km i jeszcze są lekkie szarpnięcia tylko przy redukcji, wiąże się to z tym że skrzynia musi przejechać ładnych kilka tys km żeby się prawidłowo zaadaptować. Im więcej kilometrów tym coraz lepiej.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar kowal78
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    100lica
    Auto
    AR 159 Q-tronic 2009
    Postów
    1,329

    Domyślnie

    Nie wiem jakie są to szarpnięcia ale 2k km. na adaptację to bardzo dużo. Po takim przebiegu powinno być już ok.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Automatyczna skrzynia biegów 2.0 JTDM 170KM
    Utworzone przez katalonczyk93 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-11-2017, 12:52
  2. skrzynia automatyczna w AR 156
    Utworzone przez tapatic w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-06-2012, 21:59
  3. automatyczna skrzynia biegów
    Utworzone przez LUKI82 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-09-2009, 21:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory