Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Koszt naprawy/regeneracji skrzyni M32 w Warszawie

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    159 Sedan 1.9 JTDm 150KM Manual
    Postów
    5

    Domyślnie Koszt naprawy/regeneracji skrzyni M32 w Warszawie

    Cześć, od ok. pół roku mam 159 1.9 JTDm w manualu (rocznik 2007) i z tego co czytałem tu na forum jak i na innych stronach to wygląda na to, że skrzynia mi umiera:
    - głośne biegi 1 i 2,
    - szumiące 5 i 6,
    - skaczący drążek,
    - często ciężko wchodzą biegi, szczególnie jedynka,
    - jak się nie jest super delikatnym z gazem, to szarpie przy małych prędkościach

    Napisałem do warsztatu z Warszawy, który chwali się że są specami od M32 (nie podaję nazwy, żeby nie było że robię reklamę/antyreklamę) i dostałem taki kosztorys:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kosztorys.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	106.4 KB
ID:	245838

    Czy to normalna cena? Wydaje się strasznie drogo, ale też trudno mi powiedzieć czy zakres usługi jest taki sam jak tych, których ceny widziałem online (niestety właściwie dopiero zaczynam przygodę z motoryzacją, więc dużo niuansów mi umyka).

    Czy możecie polecić jakiś warsztat, który zrobi to w Warszawie lub w okolicach dobrze, kompleksowo, ale i w rozsądnej cenie? Zależy mi na porządnej naprawie - żeby przez lata nie musieć się skrzynią martwić - i liczę się z tym, że takowa będzie droższa
    Ostatnio edytowane przez Johyyn ; 21-05-2018 o 15:59

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfa 159
    Postów
    187

    Domyślnie

    nie pochodzę z wawy a z małopolski i podobną kompleksową robotę zrobiłem w 2 tyś włącznie z montażem i demontażem skrzyni.. tutaj samo za to chcą 1,2k niezłe są tam ceny ale to stolica.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Tyle to ja płaciłem za regenerację plus nowe sprzęgło i 2mas,wyjęcie i włożenie skrzyni. Zorganizuj sobie ogarniętego mechanika i wyciągnij skrzynie następnie wyślij ją kurierem do ASBiM Dąbrowa-Jawornik(małopolskie)sama regeneracja 1200 i rok gwarancji.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    159 Sedan 1.9 JTDm 150KM Manual
    Postów
    5

    Domyślnie

    A czy wszystko wymienione w kosztorysie jest rzeczywiście potrzebne, czy wystarczy wymienić łożyska? Na stronie wymieniają jakie to straszne rzeczy czekają po naprawach w innych serwisach które nie robią wszystkiego, ale wiadomo - trzeba się odpowiednio zareklamować

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Uszlachetniacz oleju przekładniowego??

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTD 16V
    Postów
    148

    Domyślnie

    Czyżby quest-serwis? Jak ja dzwoniłem i chciałem zapytać o koszt zrobienia samej skrzyni (dostarczę wymontowaną) to powiedzieli około 2500zł i gwarancja rozruchowa. Gwarancji udzielają tylko jak sami montują/demontują skrzynie. Pewnie po drodze wyjdzie jakiś dwumas a jak się klient nie zgodzi to nie ma gwarancji itp itd

    A uszlachetniacz pewnie coś w ten deseń http://zmienolej.pl/3809-tm_thickbox...9100-200ml.jpg

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Grisza1976
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Knurów Śląskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 16V
    Postów
    141

    Domyślnie

    Szpecem nie jestem ale ten dodatek też mnie zastanawia. Skoro jest wlany dobry olej do skrzyni to po co ten dodatek.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Gzibo
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDM 16V 2007r.
    Postów
    117

    Domyślnie

    Może ceramizer stosują profilaktycznie

    Ale mi np. z robocizną wyszło tyle samo. Z tym, że miałem wymieniany jeszcze wysprzęglik. Jeśli rzeczywiście robią to co piszą to jest to kompleksowo. Dystansowanie wałków, zbieżność, łożyska na sprzęgle.
    Czy Wasze ceny też obejmowały te tematy?
    Fakt, samo wyjęcie i włożenie skrzyni drogo. W tym to by już mogła być ta zbieżność zrobiona.

    - - - Updated - - -

    Może ceramizer stosują profilaktycznie

    Ale mi np. z robocizną wyszło tyle samo. Z tym, że miałem wymieniany jeszcze wysprzęglik. Jeśli rzeczywiście robią to co piszą to jest to kompleksowo. Dystansowanie wałków, zbieżność, łożyska na sprzęgle.
    Czy Wasze ceny też obejmowały te tematy?
    Fakt, samo wyjęcie i włożenie skrzyni drogo. W tym to by już mogła być ta zbieżność zrobiona.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 1,9 Jtdm 150 km
    Postów
    123

    Domyślnie

    mega drogo w ASO może będzie taniej, też miałem kiedyś od nich wycenę. ale skreśla ich to że za robotę biorą mega dużo i doliczają zbieżność i zmywacz i masę uszczelniającą (koszt działalności warsztatu przerzucona na klienta to tak jak bym jakiś środek penetracyjny do śrub kazał klientowi kupić bo się śruba zapiekła albo kupił klucze żeby mnie nimi usługę wykonali). Poza tym drą marże na częściach. Komplet łożysk timken można kupić za 500 zł. Oleju do suchej skrzyni wchodzi 2,7 litra a oni liczą 3 litry i jeszcze uszlachetniacz doleją. Poza tym to prosta skrzynia m32 którą każdy mechanik już pewnie zna i rozkręcał. myślę że zarobek wyjdzie im koło 3000 zł Za dzień pracy to rewelacja. Wiem koszty działalności,pracownik, ZUS amortyzacja sprzętu ale proszę was tu wyjdzie roboczo godzina ze 300 zł.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar dantom147
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    53

    Domyślnie

    W Gnieźnie polcar wymiana łożysk w skrzyni m32 2000 zł z robocizną

Podobne wątki

  1. [159] wymiana rozrzadu 2.2 benzyna - koszt i jaki warsztat wybrac w Warszawie?
    Utworzone przez zgadnij w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2017, 16:27
  2. [159] Drobna blacharka - koszt naprawy
    Utworzone przez Mawik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-03-2015, 00:18
  3. koszt naprawy 147
    Utworzone przez czarek28 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-10-2013, 15:45
  4. Koszt regeneracji alternatora i wymiany akumulatora
    Utworzone przez iroen w dziale 147
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 20-08-2013, 21:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory