Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46

Temat: Problem z klimatyzacja

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159sw 1.9 8v
    Postów
    507

    Domyślnie

    Witam, a czy ktoś spotkał się z takim problemem, że zimne powietrze leci tylko z kratki nad wskaźnikiem turbo i tego górnego wylotu środkowego na szybę? Z pozostałych kratek leci ledwo chłodne prawie że ciepłe
    Przed chwilą sprawdzałem wentylator, jak odpalę klimę to załącza się na kilka sekund co chwilę, ale który bieg to nie wiem, bo tylko słyszę że coś tam za zderzakiem szumi co jakiś czas. auto z 2006r. 1.9 8v?
    Jakieś pomysły gdzie zacząć szukać?

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Update z mojej strony, mój błąd
    :
    sprawdziłem dokładnie i jednak z modułem PWM wentylator włącza się niedługo po odpaleniu klimy (auto zimne).
    Wentylator kręci się wolno i go nie słychać, a z góry ciężko zobaczyć, że się obraca.

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek` Zobacz post
    Witam, a czy ktoś spotkał się z takim problemem, że zimne powietrze leci tylko z kratki nad wskaźnikiem turbo i tego górnego wylotu środkowego na szybę? Z pozostałych kratek leci ledwo chłodne prawie że ciepłe
    Przed chwilą sprawdzałem wentylator, jak odpalę klimę to załącza się na kilka sekund co chwilę, ale który bieg to nie wiem, bo tylko słyszę że coś tam za zderzakiem szumi co jakiś czas. auto z 2006r. 1.9 8v?
    Jakieś pomysły gdzie zacząć szukać?
    Miałem podobny problem wczoraj po nabiciu klimatyzacji do katalogowych 550g. Przed nabiciem klima działała poprawnie, chociaż niezbyt efektywnie. Po nabiciu na wolnych obrotach sprężarka załączała się na kilka sekund i rozłączała. Schłodzone powietrze leciało jedynie z prawej strony. Na wyższych obrotach nie chłodziła w ogóle. Wkurzyłem się trochę i po dojechaniu do domu wcisnąłem zaworek zwrotny na stronie wysokiego ciśnienia na jakiś ułamek sekundy. Oczywiście wyrzuciło trochę czynnika ale klima od razu zaczęła pracować tak jak powinna. W układzie panowało widocznie zbyt wysokie ciśnienie.

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159sw 1.9 8v
    Postów
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał SliwusBuu Zobacz post
    Miałem podobny problem wczoraj po nabiciu klimatyzacji do katalogowych 550g. Przed nabiciem klima działała poprawnie, chociaż niezbyt efektywnie. Po nabiciu na wolnych obrotach sprężarka załączała się na kilka sekund i rozłączała. Schłodzone powietrze leciało jedynie z prawej strony. Na wyższych obrotach nie chłodziła w ogóle. Wkurzyłem się trochę i po dojechaniu do domu wcisnąłem zaworek zwrotny na stronie wysokiego ciśnienia na jakiś ułamek sekundy. Oczywiście wyrzuciło trochę czynnika ale klima od razu zaczęła pracować tak jak powinna. W układzie panowało widocznie zbyt wysokie ciśnienie.
    No właśnie ja tez chyba nabijalem na 550. Oby to było tylko to. A który to dokładnie zaworek i w którym miejscu on jest?

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa 159, 8V, 115 KM
    Postów
    177

    Domyślnie

    Mógłby ktoś podrzucić zdjęcie gdzie znajduje się presostat (czujnik ciśnienia klimatyzacji)? Chociażby poglądowe auta z zaznaczoną strzałką gdzie jest. Szukałem dziadostwa dwa razy przez 30 min i za nic nie mogę zidentyfikować.
    Będę też wdzięczny za informację, która wersja FiatEcuScan pozwala na sprawdzenie ciśnienia w układzie?

    Klimę będę robić za jakieś 2 tygodnie. W ciemno mam zamiar wymienić presostat i osuszacz. (presostat bo nie działa, a osuszacz bo przy nabijaniu rok temu bardzo ciężko olej przyjmowała). Dam znać jakie efekty jak zrobię.

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek` Zobacz post
    No właśnie ja tez chyba nabijalem na 550. Oby to było tylko to. A który to dokładnie zaworek i w którym miejscu on jest?
    Poszukaj 2 zaworków, do których podłącza się urządzenie do obsługi klimatyzacji. Stojąc przed samochodem, okolice lewego dalszego rogu silnika. Cieńsza rurka. Dla pewności możesz włączyć klimę i jeśli się przynajmniej na chwilę załącza, to chodzi o zaworek na tej ciepłej rurce.


    Cytat Napisał Ontrax Zobacz post
    Mógłby ktoś podrzucić zdjęcie gdzie znajduje się presostat (czujnik ciśnienia klimatyzacji)? Chociażby poglądowe auta z zaznaczoną strzałką gdzie jest. Szukałem dziadostwa dwa razy przez 30 min i za nic nie mogę zidentyfikować.
    Będę też wdzięczny za informację, która wersja FiatEcuScan pozwala na sprawdzenie ciśnienia w układzie?
    Presostat, jeśli dobrze pamiętam znajduje się właśnie przy osuszaczu. Na pewno dostęp jest od spodu, czyli trzeba zdjąć pokrywę pod silnikiem.

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 2,4 210
    Postów
    589

    Domyślnie

    Każda wersja pozwoli sprawdzić ciśnienie. Znajduje się ono w sterowniku silnika a nie klimy.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    nie każda - w TBi nie ma ani w MES ani w AlfaOBD. Już 2.5 roku temu pisałem w tej sprawie do autorów obu programów (mam pełne wersje obu), ale nic nie odpisali/nic nie zrobili.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawciu87
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    BMW F31 318d
    Postów
    958

    Domyślnie

    Osuszacz montowany jest do skraplacza w 1.9 JTDm i dostęp do niego jest po zdjęciu zderzaka. Za duże ciśnienie może unieruchomić klimę, tak samo jak za małe - tego pilnuje presostat. Ja mam przed lifta z 2007 roku ze sprężarką Valeo i nabiłem 460g - chłodzi jak wściekła nawet w te upały, większa dawka oleju do układu wyeliminowała także słynną "wiertarkę"
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180410_090235.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	72.3 KB
ID:	246347   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180410_100615.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	64.1 KB
ID:	246348  

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Otwock
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał MichalM Zobacz post
    Witam,

    Około 3 miesięcy temu miałem wymieniłem sprężarkę na regenerowana ponieważ w poprzedniej uszkodziło się sprzęgło.
    Po wymianie został nabity czynnik i wydawało mi się, ze klimatyzacja działa do czasu upałów… ale w obecnej chwili nie jestem pewien czy faktycznie ona działa. Trochę moje zaniedbanie, ze nie sprawdziłem tego dokładnie.
    Zacząłem sprawdzać co może być nie tak i:
    W pierwszej kolejności bezpieczniki. Spalony bezpiecznik klimatyzacji 7.5A – wymieniony.
    Po wymianie sprężarka zaczęła działać, cewka się załącza i widać jak sprężarka się kreci, ale niestety nie włącza się wentylator. Po włączeniu klimatyzacji wiatrak zrobi jeden obrót i się wyłącza. Dziwnym trafem po zakończeniu diagnozowania bo zastała mnie już noc w trakcie powrocie zapalił się check engine. FES pokazał mi błąd P0480 – Sterowanie dmuchawy chłodzenia 1. Wyjąłem sterownik wentylatora umieszczony na wentylatorze i przeczyściłem styki. Po tym zabiegu błąd zniknął i już się nie pokazuje, ale wentylator dalej ma takie same objawy. Wykonałem FESem test wentylatora 1 i wentylatora 2 i nic.
    Wentylator się nie załącza. (Wentylator sam w sobie działa, ponieważ w trakcie diagnozy po odpięciu czujnika klimatyzacji wentylator po włączeniu klimatyzacji włącza się działa non stop na pełnych obrotach aż do zgaszenia silnika)

    Czy stawiać na to, ze to jednak sterownik wentylator padł i on nie pracuje poprawnie przez co czynnik nie jest chłodzony ? Nie chciałbym w ciemno kupować takiego sterownika bo to znaczny koszt.
    Czy ktoś ewentualnie w mazowieckim posiada taki moduł aby wykonać podmiankę do testów?
    Niestety oddałem Alfę do serwisu gdzie regenerowałem poprzednio sprężarke.

    Po zreanimowaniu sprężarki klimatyzacja chłodzi, ale nie stety wentylator nie startuje przy uruchamianiu tylko dopiero przy cisnieniu 15 bar.
    Z informacji od serwisu sprężarka dostała po dupie przez to, że wentylator nie schładzał poprawnie czynnika.

    Czy wie ktoś dokładnie jak powinien zachowywać się wentylator?
    Po postach widzę, że po właczeniu klimatyzacji wiatrak odrazy się załącza i teraz pytanie czy on chodzi krótko/długo/cały czas? W jakich odstępach mniej więcej się włącza?
    Czy jest ktoś wstanie pomóc i ustalić na przykładzie swojej alfy ??

Podobne wątki

  1. klimatyzacja - problem
    Utworzone przez lokuss w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-07-2017, 21:54
  2. Klimatyzacja Problem
    Utworzone przez MisiekGT w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-02-2016, 16:44
  3. Problem z klimatyzacja
    Utworzone przez gruberek11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 15-05-2015, 12:17
  4. Problem - klimatyzacja
    Utworzone przez tommyj1985 w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-05-2012, 15:38
  5. problem z klimatyzacja
    Utworzone przez mkuzel w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-04-2009, 09:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory