Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Temat: Wysoka temperatura oleju w 1.8 MPI

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie

    W tym silniku temp oleju przy obojętniej jakiej jeżdzie nie powinna przekraczać 110c, tak jest prawidłowo, na 90% masz pasek wieloklinowy do wymiany, , powinieneś mieś też taki specyficzny rezonans przy ruszaniu z 1dynki, też tak miałem, wymiana paska załatwia sprawe.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar dziodek
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Swarzędz
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW
    Postów
    68

    Domyślnie

    cześć

    mam dokładnie to samo. jazda po mieście to temperatura 110 stopni. czasami wskazówka delikatnie nad linią 110 stopni. wyjeżdżam poza miasto, prędkość około 90 km/h temperatura oleju 120 stopni. wystarczy że wjadę na S-kę lub autostradę temperatura rośnie o kolejne 10 stopni. miałem w zeszłym tygodniu wklejaną miskę i miałem nadzieję, że to było powodem. niestety nie.

    jednak zaintrygowała mnie wypowiedź maarkussa. również w trakcie ruszania mam podobny dźwięk. można opisać go do potrząśnięcia puszką z monetami lub grochem. ASO Alfy Romeo wymieniło mi kilka lat temu napinasz paska klinowego i dźwięk zginął. teraz znów pojawia się. w sumie paska klinowego dawno nie wymieniałem. zastanawiam się, co ma zużyty pasek klinowy, to temperatury oleju silnikowego?

    na początku lipca jadę na wakacje. mógłbym jechać autostradami i S-kami, jednak ze względu na temperaturę oleju zastanawiam się nad trasą alternatywną omijającą te drogi (aby jechać wolniej i stać na każdym skrzyżowaniu ) gdyby to była taka błachostka jak pasek klinowy, to z wielką chęcią wymieniłbym. jednak proszę o sensowne wytłumaczenie, tak po chłopsku, jaki związek ma jedno z drugim

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar dziodek
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Swarzędz
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW
    Postów
    68

    Domyślnie

    temat na forum może urwał się, jednak na PW z maarkussem trwa nadal.

    olej silnikowy i filtr oleju z Alfy Romeo dziś wymieniony i zero poprawy. wczoraj pozwoliłem sobie na S-ce pojechać jakieś 150-160 km/h (z ciekawości) i po kilku kilometrach rozum mnie wyhamował, gdyż temperatura oleju podchodziła do 150 stopni. rozmawiałem z ASO POZNAŃ i Pan powiedział, że od roku nie widział takiego auta jak moje, więc nie jest w stanie pomóc. zdziwiło mnie to. zadzwoniłem więc do ASO ŻORY, ponieważ tam kupiłem samochód. sądziłem, że może pomogą. odpowiedź była podobna, może mniej dosadna, ale pokierowano mnie do miejsca, gdzie powinni znać się zatem dzwonię do ASO BIELSKO-BIAŁA Pan potwierdza, że 159 1.8 140 KM to rarytas, których mało jest i faktycznie serwisy nie znają za bardzo tych samochodów. Pan postanowił jednak mi pomóc i powiedział, że mam im dostarczyć auto na kilka dni, a oni zdiagnozują problem. jednak odstawienie samochodu 450 km od domu, jest słabym pomysłem. gdyby to był jeden dzień, to jeszcze. przy okazji, nie sądziłem, że mam takie rzadkie auto, wręcz rarytas

    maarkuss polecił sprawdzić, a najlepiej wymienić paski klinowe. są OK, nie popękane, na jednym z nich są "nawet napisy". żaden z Panów z serwisu nie zasugerował pasków klinowych, choć pytałem o to. jeden zasugerował czujnik temperatury, który został wymieniony dwa lata temu (bagatela 1500 zł). zatem skoro nie ASO, to gdzie? ma ktoś pomysł?

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar thrillco
    Dołączył
    08 2018
    Mieszka w
    Łaziska Górne
    Auto
    AR 159 1.8 MPI
    Postów
    54

    Domyślnie

    ASO alfy olej, szukaj szpeców od Opla - Vectry C, Zafiry B. Silnik to z18xer - oplowski. jak masz 150 stopni olej to jaka jest temp wody? ten silnik posiada chłodniczkę, w ktorej olej i płyn chłodniczy przepływają. 150 stopni to dość mocno musiałby grzać olej wodę. może pirometrem (termometr bezkontaktowy) zmierzyć temperaturę na chlodniczce.

  5. #15
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Sprawdzał ktoś czy chłodniczka oleju ma termostat?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI - jest; Alfa Romeo 156 2.4 JTD 140km - była
    Postów
    65

    Domyślnie

    Miałem ten sam problem. Zaraz po zakupie wracając autostradą zauważyłem, że temperatura znacząco rośnie dochodząc momentami prawie do czerwonego pola przez co musiałem zwalniać, natomiast w mieście i przy niższych prędkościach zawsze było około 110. Jeździłem tak parę miesięcy nie wnikając, bo miałem inne problemy na głowie (nie z Alfą). Problem minął jesienią. Okazało się, że mam padnięty termostat płynu chłodniczego. Po wymianie problem zniknął. Przy okazji miałem wymieniany pasek wieloklinowy. Od ponad pół roku mam prawidłową temperaturę oleju na wskaźniku.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    39

    Domyślnie

    U siebie mam to samo. Normalnie podczas jazdy jest ok 110. Na autostradach leci do 140 i do czerwonego pola brakuje 10 stopni, ale nigdy już więcej nie rośnie. Temperatura wody cały czas 90 stopni i bez zmian. W zimie olej pokazuje delikatnie niższą temperaturę. Czyli wychodzi na to że to wina termostatu? Aczkolwiek temperatura wody jest ok

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie

    Zaryzykuj kolego i wymień ten pasek, to niewielki koszt, a w moim i jak wyżej widać u kolegi też załatwiło sprawę, na twoim miejscu nie ufałbym mechanikom bo jak dla nich "to rarytas" i nie znają tego problemu ?!, nie rozumiejąc tego że to silnik opla Z18XER bardzo popularny (zresztą Z16XER jest taki sam) stosowany prawie w każdym Oplu - (Astra, Vectra, Zefira, Insignia)

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    39

    Domyślnie

    Czyli to ten pasek od rozrządu? Bo jesli tak to rozrząd wymieniałem nie tak dawno temu i sytuacja się nie zmieniła. Chyba że to nie o ten pasek chodzi?

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar thrillco
    Dołączył
    08 2018
    Mieszka w
    Łaziska Górne
    Auto
    AR 159 1.8 MPI
    Postów
    54

    Domyślnie

    pompa wody nie jest pasku rozrządu, ale na osprzęcie.

Podobne wątki

  1. Wysoka temperatura V6.
    Utworzone przez Damian1989 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-12-2012, 19:00
  2. Za wysoka temperatura
    Utworzone przez alanjamajka w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-01-2012, 14:28
  3. [145] za wysoka temperatura JTD
    Utworzone przez sebasti82 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-07-2011, 18:23
  4. wysoka temperatura
    Utworzone przez noelek w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-08-2010, 20:15
  5. [145] Wysoka temperatura
    Utworzone przez sebol161 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-01-2010, 10:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory