Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Temat: Nierówne obroty po odpaleniu

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Zdemontować kolektor, wyczyścić i zlikwidować klapy. Będzie pewność.

    Pytam o przebieg bo w Alfach kolektory były wymieniane na gwarancji. W mojej pierwszej przy przebiegu 90 tys km, w drugiej już przy 68 tys,a ten wymieniony nie wytrzymał nawet 70 tys.
    Możesz to ustalić w salonie Fiata lub Alfy po podaniu nr VIN.

    Aha i DPF ma trochę inną budowę (patrz obrazek). Nie da się powiększyć kanalików. Jednym ze sposobów jest czyszczenie chemiczne. Rozwiercenie to zniszczenie i teraz jest problem o którym pisałem wyżej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dpf-diagram-for-website-19c56938.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	40.6 KB
ID:	248135
    Ostatnio edytowane przez quba ; 17-07-2018 o 10:34
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    28

    Domyślnie

    dopytałem co i jak. Mechanik powiedział że nie powinno się już zdarzyć wypalanie ponieważ dpf nie zapcha się w żaden sposób. Robił tak w mercedesach i bmw gdyż były duże problemy gdy zostały z nich usunięte całkowicie dpf i sprawdzało się to znakomicie. Ciśnienie przed i za powinno być porównywalne więc komputer nie powinien zacząć procedury wypalania. Ale cóż. Teraz nic nie zrobimy. Zobaczymy co się będzie działo.

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Nie będę się już pastwił. Przejedź z 500 km zobaczysz co się stanie. No chyba, że miałeś usunięty wcześniej DPF programowo, ale z tego co zrozumiałem to wypalałeś wcześniej normalnie.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Grigio Vesuvio 159 SW 1.9 JTDm 8V 2007 r.
    Postów
    235

    Domyślnie

    Cytat Napisał creooo Zobacz post
    dopytałem co i jak. Mechanik powiedział że nie powinno się już zdarzyć wypalanie ponieważ dpf nie zapcha się w żaden sposób. Robił tak w mercedesach i bmw gdyż były duże problemy gdy zostały z nich usunięte całkowicie dpf i sprawdzało się to znakomicie. Ciśnienie przed i za powinno być porównywalne więc komputer nie powinien zacząć procedury wypalania. Ale cóż. Teraz nic nie zrobimy. Zobaczymy co się będzie działo.
    Czas na zmianę mechanika.
    Oprogramowanie jest tak skonstruowane, że jeżeli komputer nie stwierdzi zapchania filtra, to i tak co jakis czas zainicjuje prewencyjnie wypalanie, a że nie będzie skuteczne jak pisał kolega wyżej, będzie je inicjowal permanentnie, co spowoduje że do oleju dostanie się znaczna ilość ropy i skutki będą opłakane.

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie Nierówne obroty po odpaleniu

    Kolego znajdź mechanika na forum , swojego pożegnaj. Wywal dpf jeśli już i tak go uszkodziliscie, zdemontuj kolektor i zaslep klapy. Do tego dpf usunąć programowo. I będzie dobrze. Ale z 2 k pójdzie. Gdybys nie dawał swojemu mechanikowi eksperymentować na alfie to wystarczyłoby ogarnąć kolektor jak wcześniej pisali koledzy.
    Ps jeśli nie zrobisz nic z tym dpf za chwile założysz temat „ ubywa mi płynu”...

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar joker88
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    lubelskie
    Auto
    była: Alfa Romeo 159 2,4 JTD. Jest: Mito 1,4 105KM, Giulietta 1,4 170KM
    Postów
    46

    Domyślnie

    WITAM!
    Mam trochę podobny problem. Miałem pół roku temu wymienianą głowicę. Poźniej robiłem turbine i wywaliłem dpf (fizycznie i komputerowo). Teraz mam problem taki że na zimnym silniku palić pali, tylko słychać jakby nie pracował po odpaleniu na wszystkie gary, puszcza przy tym sporego bąka dymu ciemnego. Na ciepłym silniku tego nie ma. Oprócz tego samochód podczas pracy i na postoju lekko dymi na czarno. Miałem sprawdzane wtryski na maszynie i jest ok. Podczas remontu głowicy mechanik mowił mi że klapy sa w dobrym stanie i zostały. Teraz się zastanawiam czy był to dobry pomysł... Planuję zajrzeć do dolotu... I jeszcze jedno, podczas wywalania dpf gosc wyłaczył mi egr komputerowo i dopiero teraz mowi ze fizycznie nic go nie ruszal, licze ze moze byc tu jeszcze przyczyna i go na dniach zaslepie.
    Mało tego drugi raz w przeciagu miesiaca spadł mi pasek wieloklinowy i musiałem go poprawiac, miałem napinacz wymieniany rok temu... Pasek niby chodzi równo... Sam juz nie wiem jaka jest przyczyna...

  7. #27
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał creooo Zobacz post
    dopytałem co i jak. Mechanik powiedział że nie powinno się już zdarzyć wypalanie ponieważ dpf nie zapcha się w żaden sposób. Robił tak w mercedesach i bmw gdyż były duże problemy gdy zostały z nich usunięte całkowicie dpf i sprawdzało się to znakomicie. Ciśnienie przed i za powinno być porównywalne więc komputer nie powinien zacząć procedury wypalania. Ale cóż. Teraz nic nie zrobimy. Zobaczymy co się będzie działo.
    Niestety, ale mechanik nie ma pojęcia co robi. Quba wyżej wszystko dobrze opisał.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar motodoktor1
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4JTDm 210KM/250 KM by Weloo i 3200GT 2001 375KM V8
    Postów
    545

    Domyślnie

    Kolego!!!!Szkoda czasu na bicie piany........wyślij mi kolektor i sterownik silnika.Odeślę Ci zaślepiony i wyczyszczony kolektor i usune z programu DPF i EGR-Wszystko w temacie.Pozdrawiam Tomasz

Podobne wątki

  1. Nierówne obroty, brak mocy GT 2.0 JTS
    Utworzone przez Alfista GT w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-09-2017, 07:34
  2. [159] Nierówne obroty
    Utworzone przez Luko w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-11-2016, 23:25
  3. Nierówne obroty ciąg dalszy
    Utworzone przez pakiet10000 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-08-2011, 08:48
  4. [155] Nierówne obroty
    Utworzone przez bodziok26 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-02-2009, 19:31
  5. [145] NIerówne obroty
    Utworzone przez Zim0n w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-12-2007, 15:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory