Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Blad DPF

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDM 8v
    Postów
    96

    Domyślnie

    Ok, jutro ma pojechac na komputer i wykasowac blad i przy okazji spisze ten kod bledu.To powiedzcie mi teraz jak to zrobic jak inspekcja olejowa jest wykasowana i teraz wyrzuca ten blad dpf .Wystarczy tylko wykasowac ten blad dpf czy jeszcze cos trzeba pogrzebac.Czyli jak dobrze zrozumialem nie bedzie wypalal dpf dopuki komputer bedzie widzial blad tak?

    Panowie jeszcze jedna sprawa.Zamowilem kabel diagnostyczny i chce sciagnac jakis program do alfy zalezy mi najbardziej na kontroli dpf i ewentualnym kasowaniu bledow.Jak moecie podpowiedzcie jaki ten program a moze ktos ma link to bym poprosil .Z gory dzieki
    Ostatnio edytowane przez lukasz83 ; 15-08-2018 o 15:53

  2. #12
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Www.multiecuscan.net

    Samo skasowanie błędu to nie jest naprawa samochodu...
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDM 8v
    Postów
    96

    Domyślnie

    Kolego magil wiem ze to nie jest naprawa auta tylko jak bedzie znany blad to bedzie mozna cos zrobic no i nie bedzie kontrolki na desce.A powiedz czy jak jest ten blad to Dzieki za link do programu.

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar adad
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    szukam 159
    Postów
    20

    Domyślnie

    Dopóki będzie wyrzucał błąd dpf (pewnie p1206) to filtr się nie wypali. To że usuniecie go na postoju to przez chwilę będzie spokój, dopóki silnik się nie nagrzeje i nie podejmie próby wypalania, wtedy znowu go wyrzuci i wejdzie w tryb awaryjny. Chyba,że błąd jest spowodowany tym, że było podjętych kilka prób wypalania i np, kolega gasił silnik.
    Na sam początek proponuję zajrzeć pod auto czy czujniki przed i za nie są uszkodzone, czy wężyki idące do czujnika przypadkiem nie sparciały, oraz czy coś przed samym dpfem nie jest uszkodzone,np plecionka. Jak będziesz miał możliwość podłączenia komputera to zobacz wartości "czujnika różnicy ciśnień" najpierw na zgaszonym silniku (powinno być 0mbar, jak będzie coś innego to może być uszkodzony czujnik,ale wtedy będzie prawdopodobnie inny błąd niż p1206).

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDM 8v
    Postów
    96

    Domyślnie

    Panowie wiec tak bledy sa dwa P1205 i P2453 cos mozecie pomoc.Diagnostyk powiedzial ze albo jest nieszczelnosc pod samochodem albo do wymiany czujnik, pokazywal jakas kostke z lewej strony zbiorniczka plynu chlodzacego.Komputer pokazywal na wlaczonym zaplonie 3mbar czy cos takiego a na odpalonym 4.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDM 8v
    Postów
    96

    Domyślnie

    Panowie wiec przyczyna wyeliminowana ( mam nadzieje).Stopiony byl przewod od bodajrze podcisnienia.Mysle ze to byla przyczyna,zobaczymy przy nastepnym wypaleniu czy wywali blad czy nie.Pozdrawiam i dzieki za wszystkie podpowiedzi

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDM 8v
    Postów
    96

    Domyślnie

    Witam.Sytuacja rozwiazana.Tak jak pisalem wyzej stopiony byl przewod z tworzywa idacy od dpf-u do zaworu przy zbiorniczku wyrownawczym.Czesc oczywiscie nie do zdobycia.Auto normalnie sie wypala i nie wali bledami.Temat do zamkniecia.Pozdrawiam

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Rome 159 19JTDm
    Postów
    6

    Domyślnie

    Witam. Mam problem z moją alfą 159 JTDm. Filtr dpf mi sie nie regeneruje i przy 50 procent zapchania przechodzi mi w tryb serwisowy. Filtr był juz zdejmowany i czyszczony 2 razy i za każdym razem to samo. W ogóle nie zachodzi procedura regeneracji. Czujnik cisnienia wymieniony, przewody całe, inicjalizacja po czyszczeniu tez zrobiona. Nie wiem co juz z tym robić

Podobne wątki

  1. Blad P0100
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-09-2014, 19:40
  2. Blad egr p0404 ?!?!
    Utworzone przez spdii w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 09:22
  3. Blad EGR i AIR BAG
    Utworzone przez spdii w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 12:00
  4. blad
    Utworzone przez iwona22p w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 15:45
  5. ABS blad
    Utworzone przez Reason w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-01-2010, 13:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory