Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Silnik 3.2 brera

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    brak
    Postów
    9

    Domyślnie Silnik 3.2 brera

    Witam przymierzam się do kupna brery i generalnie trafiłem na kilka ogłoszeń zacnych egzeplarzy których jedyna bolączką jest silnik. Otóż opisy usterek w większości to że silnik się nie kręci. I tu pojawia się moje pytanie najlepiej do osób które mają duże pojęcie o tym silniku. Czy może być to zatarcie silnika lub często jest to jakiś moduł albo tylko rozrusznik a może elektryka? Z góry dzięki. Jest to tylko gdybanie aczkolwiek może dowiem się czegoś ciekawego co najczęściej siada w tych sillnikach

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Nie ma reguły. Brak palenia to może być jakaś błahostka lub coś poważnego - głowica, rozrząd, były nawet przypadki pękniętego wału - koszty naprawy mogą być duże. I raczej będą, niewykluczone, że silnik trzeba będzie rozbierać (wyjąć z auta).
    Napęd rozrządu to już nie są duże pieniądze (na eBay są zestawy po ok 1200 zł), ale mogą dojść elektrozawory (zapewne też nie są duże pieniądze) oraz wariatory. Generalnie problemy z tym silnikiem zaczynają się od wymian oleju zgodnie z interwałem producenta (czego na zachodzie się raczej trzymają) oraz pałowanie silnika.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    brak
    Postów
    9

    Domyślnie

    jeśli były już te tematy proszę o odnościk ponieważ wyszukiwarka nie działa a po przejrzeniu 50 stron na nic nie trafiłem, moje pytanie jeszcze czy ten silnik jest kolizyjny czy bezkolizyjny?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar MadSkillz
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Siedlce
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150KM
    Postów
    174

    Domyślnie

    Zasadniczo, nikt nie sprzedaje brery bo padł rozrusznik, moduł czegokolwiek...lub z powodu problemu w instalacji elektrycznej. To są oferty pułapki..i jeżeli piszesz że jest to zacna sztuka..to może lepiej nie kupuj tej alfy bo pózniej bedziesz sypał negatywnymi opiniami na temat tych samochodów, bo kupiłeś złom...i psuł opinię tych aut. Czy ktos sprzedaje auto bo padł mu rozrusznik????????? jest ktoś taki na forum?

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar OT1
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    L61C
    Auto
    159 2.4jtdm
    Postów
    18

    Domyślnie

    koledze chodziło chyba o zagraniczne ogłoszenia,gdzie jest najprościej napisać w wolnym tłumaczeniu silnik nie kręci,może skończył się olej między wymianami a auto było ostro traktowane,może rozrusznik padł a wymiana go jest trudna z powodów konstrukcyjnych,można tylko gdybać,zawsze trzeba zakładać najgorsze
    Ostatnio edytowane przez OT1 ; 01-10-2018 o 20:05

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Na zachodzie często też źle diagnozują problem... Co nie zmienia faktu, że zakup takiego auta to loteria i najlepiej przygotować się na remont/wymianę silnika.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Pawel13
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    SZA
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 JTS Q4 Ti
    Postów
    113

    Domyślnie

    Tak jak napisał mgil przy zakupie samochodu z niesprawnym silnikiem najlepiej założyć że silnik jest do wymiany/remontu kapitalnego i przygotować na to odpowiednią ilość pieniędzy.
    Jeśli chodzi konkretnie o 3.2 jts to z mojego doświadczenia i obserwacji mogę powiedzieć że przyczyn może być bardzo wiele. Spotkałem się z mocno rozciągniętym rozrządem (przetarta obudowa), zatartą panewką i urwanym korbowodem (dziura w bloku). Jeżeli silnik w ogóle nie może obrócić może to być spowodowane słabym akumulatorem, awarią rozrusznika albo zablokowaniem układu korbowo-tłokowego np na skutek zatarcia/urwania któregoś elementu.
    Pisanie na forum bez obejrzenia takiego silnika to wróżenie z fusów...
    Na podstawie mojej sztuki mogę powiedzieć że silnik z przebiegiem 100 tys i wymianą oleju co 30 tys niemal na pewno będzie miał do wymiany rozrząd, warto też pomyśleć o czyszczeniu kanałów dolotowych w głowicy.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    brak
    Postów
    9

    Domyślnie

    Stuntmachine tak trafiles z ta pierwsza d9kladnie o nia mi chodzilo

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar OT1
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    L61C
    Auto
    159 2.4jtdm
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał stuntmachine Zobacz post
    do każdego z tych aut trzeba doliczyć około 7tyś/zł za transport i opłaty z rejestracją,więc to żadne okazje

Podobne wątki

  1. [159] [Brera] jaki silnik wybrać - temat ogólny
    Utworzone przez stabipl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 228
    Ostatni post / autor: 01-12-2021, 18:46
  2. [Brera] Brera 2,4 jtdm - Warszawa (info jakby ktoś chciał oglądać)
    Utworzone przez lukaszsz w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-12-2017, 19:16
  3. [Brera] Brera 3,2 Radom - czy ktoś widział???
    Utworzone przez lukaszsz w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-12-2017, 18:52
  4. [Brera] Brera 3,2 JTS - błąd odczytu ciśnienia oleju - zimny silnik
    Utworzone przez Fryzu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-05-2016, 04:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory