Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: 159 instalacja org. xenonów

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa 159 1,9jtdm 2007r.
    Postów
    22

    Domyślnie 159 instalacja org. xenonów

    Witam
    Mam takie pytanie jestem w trakcie dostawienia xenonów do autka. alfa jest z sprzed lita z 2007r. Powoli z tym działam i jak na razie: kupiłem i wymaiłem przedni zderzak na taki z oryginalną instalacją spryskiwaczy, wymieniłem zbiornik na taki z dwoma pompkami (sprawdzone działają) i czujnikiem (czujnik podłączyłem o była wtyczka do niego i działa bo jest komunika o zbyt niskim stanie płynu). Kupiłem też panel sterowania światłami od xsenonów ( chwilowo nie montuje), kupiłem tylny czujnik poziomu z mocowaniem z uciętą wtyczką. Nie kupiłem jeszcze reflektorów (zbieram środki i sobie zrobię prezent na gwiazdkę;P) Przepuściłem też przewody - trój żyłowy między przodem (komora silnika) a tyłem oraz między przodem (komora silnika) a bezpiecznikami od strony kierowcy przez podszybie - pewnie na wyrost ale i tak to zrobiłem przy okazji puszenia przewodów do przedniej i tylnej kamery zasilnia do tylnego gniazdka w bagażniku oraz zasilnia nadajnika GPS, zasilnia na linie zasilając wtyczki 13 piniowej od haka (hak też montuje oraz tylne PDC ale zestaw chiński z brzęczykiem tylko), oraz zasilnia kamer - kamery zrobił na przełączniku trój pozycyjnym i w dowolnym monecie mogę je włączyć). muszek kupić jeszcze przekaźnik do drugiej pompki.
    Obecnie ma problem bo nie mogę znaleźć na allegro przedniego czujnika poziomu, i nie wiem w którym miejscu on ma się znajdować. Z stąd moja prośba jakby ktoś mi mógł coś podpowiedzieć i najlepiej wysłać fotkę w którym miejscu on się znajduje. Byłbym wdzięczny.
    Druga prośba jest tak aby ktoś bardziej łopatologicznie mi napisał najlepiej z fotkami gdzie podpiąć kabel od zasilnia pomyki spryskiwaczy (jakiś schemat odręcznie), bo i są tematy na forum ale powiem szczerze że elektrykiem samochodowym nie jestem i nić mi nie mówią takie skróty jak BC, MO01 itp. Żadnej dodatkowej wtyczki "nieużywanej" nie było w instalacji. Na razie podłączyłem pompkę dwużyłowym przewodem a wsuwki chyba 6,3mm izolowane w termo kurczach, tylko gdzie to podpiąć?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Czujnik poziomowania z przodu jest na lewym górnym wahaczu. Oprócz czujnika musisz też wymienić wahacz na taki, który jest do tego czujnika przystosowany.
    Co do elektryki, to podpytaj kol [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] bo przeprowadzał podobną do Twojej operację dołożenia xenonów, ale on robił to w wersji fl.
    Pozdrawiam.
    Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    tu moze znajdziesz odpiwiedz na czesc tematów http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...yskiwaczy.html

    do tego watek o czujnikach poziomowania

    korzystasz z elearna? tam sa pokazane gdzie znajduja sie rozne moduly, m001 to właśnie bc (body computer) i znajduje sie w kabinie po lewej stronie od kierownicy zintegrowany jest ze skrzynka bezpiecznikow wnetrza

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Czujnik poziomowania z przodu jest na lewym górnym wahaczu. Oprócz czujnika musisz też wymienić wahacz na taki, który jest do tego czujnika przystosowany.
    Co do elektryki, to podpytaj kol [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] bo przeprowadzał podobną do Twojej operację dołożenia xenonów, ale on robił to w wersji fl.
    Pozdrawiam.
    Rafał
    Wahacz przedni akurat jest jeden rodzaj, każdy ma miejsce na czunik poziomu niezależnie czy auto ma xenon czy nie

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasio79 Zobacz post
    Wahacz przedni akurat jest jeden rodzaj, każdy ma miejsce na czunik poziomu niezależnie czy auto ma xenon czy nie
    Pewien jesteś? Nawet przedliftowe mają wyspustkę pod czujnik poziomowania?
    Być może pomyliłem z wahacz do 147, gdzie są dwa rodzaje.
    Jeśli tak, to dzięki, za sprostowanie.
    Pozdrawiam.
    Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Pewien jesteś? Nawet przedliftowe mają wyspustkę pod czujnik poziomowania?
    Być może pomyliłem z wahacz do 147, gdzie są dwa rodzaje.
    Jeśli tak, to dzięki, za sprostowanie.
    Pozdrawiam.
    Rafał
    Tak, 1000%, sprzedałem ich mase i nigdy nie widziałem lewego bez gwintu pod czujnik

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Pewien jesteś? Nawet przedliftowe mają wyspustkę pod czujnik poziomowania?
    Być może pomyliłem z wahacz do 147, gdzie są dwa rodzaje.
    Jeśli tak, to dzięki, za sprostowanie.
    Pozdrawiam.
    Rafał
    Nie ma różnicy ze względu na obecność czujnika poziomowania lub jego brak.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa 159 1,9jtdm 2007r.
    Postów
    22

    Domyślnie

    Właśnie na podstawie tego posta działam, jeśli można to proszę link to tego elerna.

    Czy czujnik przedni i tylny to to samo, czy różnią się wersja mocowania/dźwigienek? ja kupiłem coś takiego, niby tylny - niestety nie moge wstawić linka, bo mam poniżej 10 postów

    Ach wtyczkę dodatkową płaska z zaślepka do refraktorów posiadam w instalacji.

    Prawdę mówiąc myślałem ze przedni czujnik jest na stałe przymocowana ny do jakieś belki, a tylko tylny jest na wychyłach. Nawet myślałem że znalazłem do niego wtyczkę (jedna ekstra schowana pod plastikami podszybia;/). Dobrze że przynajmnie te wahacze jak mówicie to są uniwersalne.

    Dokupiłem sobie właśnie przekaźnik do sterowania spryskiwaczem oraz dotykowy przekaźnik z regulowanym opóźnieniem czasowym i palnuje go ustawić na 3-5s

    I w sumie jeśli chodzi o zasilanie drugiej pomyki, to z masą oczywiście nie ma problemu żeby się załapać, w szereg wpiąć drugi przekaźnik z czasowym i go zabezpieczyć na kablu też żaden problem, ale po włożeniu dodatkowego przekaźnika w miejsce 17 skąd wziąć dla niego sygnały? podpiąć się pod przekaźnik z pierwszej pompki (który to)? Nie ma już za bardzo wolnych żył żeby ponownie wbijać się do kokpitu i nie chce mi się znowu tego rozkręcać, skonfliktować itp, resztą mam już tam takie wężowisko przewodów + peszle że chyba kolejnego już przepustem lewej strony nie przeciągnę. muszę jeszcze się przyjżeć czy przypadkiem nie mam podprowadzanych oryginalnych przewodów pod przekaźnik 17 - do drugiej pomyki, w końcu to wersja przed liftem i może jest.

    Każda rada lub podpowiedź mile widziana.
    Ostatnio edytowane przez Aizon ; 19-11-2018 o 15:12

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Nie ma różnicy ze względu na obecność czujnika poziomowania lub jego brak.
    Ok. Dzięki, czyli tylko różnica ze względu na grubość sworznia (przedlift/polift), tak?
    Pozdrawiam.
    Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Tak

    Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] 159 instalcja org. xenonów
    Utworzone przez Aizon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-11-2018, 09:22
  2. Regulacja Xenonów
    Utworzone przez Fenix9009 w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-08-2016, 17:13
  3. Lampy zwykłe do xenonów
    Utworzone przez Cossi86 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-08-2013, 06:30
  4. podłączenie xenonów
    Utworzone przez comma w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-07-2011, 11:43
  5. opadanie xenonów
    Utworzone przez Rolin w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-07-2009, 14:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory