Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 101

Temat: Wywalilo olej przez bagnet..

  1. #91
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Najpierw naucz się budować zrozumiale zdania (kto wie, może nawet złożone) - umiejętność na poziomie podstawówki, potem pouczaj ludzi. Przez ten bełkot ciężko w ogóle przebrnąć.

  2. #92
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slaweks14898 Zobacz post
    Na medycynę potrzeba fizykę chemię ,biologie podstawę i rozszerzenie a jak już przeczytałeś wiki co to jest to już teraz wiesz a zaświadczenie miałem już w technikum bo nauczycielka z polskiego niebyła "baranem" jak ty i wiedziała że skoro patrzy w dzienik i widzi że elektrotehnika matematyka fizyka chemia 5 a ja robie błędy jeden po drugim to coś niegra, a jak byś niedoczytał to plastycznośc mózgu krztałtuje się do 12 roku życia tak żeby zrozumiał do kiedy jest czas na próbę naprawy tego co nauczyciele po wieczorówkach nieumieli dostrzec, powiem ci poczytaj trochę o tym więcej w jakiś opracowaniach np u jakiegoś profesora zwyczajnego z pediatrii o ile jesteś w stanie odczytać bez wiki co ten tytuł znaczy i jaka jest chierarchia, bo ja mogę robić byk na byku ale genezy jak widać do dziś nie potrafisz zrozumieć.
    Jesteś gościem inteligentnym? Więc chyba potrafisz zrozumieć, jak ciężko czyta się Twoje teksty, skoro X osób to zgłasza.
    Użyj www.ortograf.info - ta stronka wyłapie 90% byków jakie robisz. Dużo to chyba nie kosztuje.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #93
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Widzisz, tu nie chodzi o samo popełnianie błędów ortograficznych, a o język jako taki. Budowanie zdań złożonych, argumentowanie, logika i spójność wypowiedzi, generalnie - sposób wyrażania się, powiedzą o kimś więcej, niż same ortografy.
    Wypowiadanie się metodą strumienia świadomości można praktykować w literaturze, ale w dziedzinach ścisłych? W medycynie? I co, dasz komuś taki na przykład opis?:

    napoziomie th10-th11 widoczna jest niewielka lewostronna brzerzna wypókłość krąszka miendzykregowego modelujonca przednia sciane worka oponowego napoziomie th11th12 widoczna jest przednia osteofitoza z opszarami zwyrodnienia tkanki tuszczowej w obrembie tszonuw krengowych z modelowaniem pszedniego wienzadła podłórznego bes ceh ścięngien worka oponowego
    Od 25 lat czytam i analizuję wypowiedzi pisemne po polsku i angielsku, generalnie prawidłowość jest wyraźna, jeśli ktoś pisze jak kretyn, to kretynem niestety jest. I nie chodzi mi o same ortografy. Aczkolwiek zawsze musi być kiedyś ten pierwszy raz, kiedy się pomylę; choć statystycznie szanse na to są, jak sądzę, niewielkie.

    Przy okazji, jedna z wielu opinii na temat plastyczności mózgu :

    or some time now, scientists have believed that as time passes our adult brains lose plasticity or the ability to reorganize neural pathways and so accommodate new information derived from our experiences. Essentially, then, plasticity is the ability of the brain to change itself based on new input. Not a simple process, plasticity consists of several different activities involving various types of brain cells, which in some cases modify themselves internally as well as externally. Because it is a complex process, the Brown research team wanted to explore what happens to plasticity with the ravages of time.

    (...)

    The older people improved as much as younger people on correctly identifying the numeral sequence. “No evidence was obtained that indicates that older individuals have a problem with plasticity,” the authors noted in their published study.

    (...)
    This dissimilarity between old and young people suggested to the researchers a difference in attention skills. So, they subjected the volunteers to a test to measure selective attention ability. Here, the older adults did notably worse than their younger peers; they could not filter out irrelevant stimuli as well. Importantly, the poorer their ability to filter, the more irrelevant stimuli participants learned. This brain ability is what neuroscientists call stability: high stability allows your brain to sort through new stimuli and store only the important items while processing out any unimportant details.
    Mózg kształtuje się i uczy całe życie, kwestia tego, że wraz z wiekiem mamy problem z odfiltrowaniem nieistotnych informacji. Ale wszystkiego można się nauczyć - kto wie, może nawet w miarę poprawnie pisać?


    Ludzi mądrych cechuje pokora i chęć uczenia się, a nie upieranie się przy z góry przegranej sprawie. Nie, żebym ja był pokorny, no ale nigdzie nie twierdzę też, jakobym był mądry.

    Jeszcze jedno: jeżeli, jak utrzymujesz, jesteś studentem medycyny, to jesteś już po tej stronie, gdzie masz psi, zasmarkany obowiązek edukować, uczyć, ciągnąć za uszy tę niewyedukowaną, nierzadko ograniczoną część społeczeństwa, te wszystkie karyny i madki z grup na FB i sebiksów z hiphopem z komórki i tępym wyrazem twarzy, bo będziesz lekarzem, elitą, Gościem, Z Którego Trzeba Brać Przykład. A nie być jednym z nich.

    Lekarzem? O czym ja mówię. Jesteś seba w bluzie CHWDP i urojeniami po dopalaczach.
    Ostatnio edytowane przez Zenonzlasu ; 09-12-2018 o 21:21

  4. #94
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    no to i sie porobiło , powiem wiecej ,ja do takiego lekarza miałbym , delikatnie mówiąc strach isc

  5. #95
    Użytkownik Świeżak Avatar Przemas_Trucker
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 Jtdm
    Postów
    128

    Domyślnie

    Nie drapcie się " dziewczyny " [emoji6][emoji41][emoji12] skoro jeden nie rozumie to drugi nie będzie w stanie wytłumaczyć, a nijak ta dyskusja ma się do oleju w bagnecie. [emoji38]

  6. #96
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Alfa Romeo 159 sportwagon 2,4 JTDm
    Postów
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    Mózg kształtuje się i uczy całe życie, kwestia tego, że wraz z wiekiem mamy problem z odfiltrowaniem nieistotnych informacji. Ale wszystkiego można się nauczyć - kto wie, może nawet w miarę poprawnie pisać?
    Plastyczność mózku kształtuje się do 12 roku zycia a to o czym pisze to wybiurcze deficyty parcjalne, poczytaj i napisz to jeszcze raz z tym uczeniem a problem polega w zapamiętywaniu kształtu liter, a ja tu wypowiadam się w temacie na forum o mechanice z która od dzieca jestem związany jak równierz ze sportami motorowymi i innymi dziedzinami i będę to powtrzał w kółko "jak nieczytelne NIE CZYTAJ' chyba rze się pomyliłem a to forum Filologów języka polskiego, zawsze tak jest jak moje argumenty kogoś przytłaczają i niemoże przedstawić racjonalnych kontrargumętów przyczepia się o błedy, Co do tematu to szkoda że autor sobie Cayena I nie kupił wtedy by zobaczył jaki serwis potrafi być drogi bo tam da się perełki trafić w przedziale 20-23tyś polecam mu na kolejne auto wtedy przeprosi alfę.

  7. #97
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slaweks14898 Zobacz post
    "jak nieczytelne NIE CZYTAJ' chyba rze się pomyliłem a to forum Filologów języka polskiego
    Przeczytaj sobie inteligencie najpierw regulamin forum, a pózniej się wypowiadaj w postach. Chyba, że wolisz zostać zbanowany?
    Ostatnio edytowane przez MikeDraven ; 10-12-2018 o 19:19
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo" - Jeremy Clarkson

    Pomogłem? Dodaj punkt reputacji (gwiazdka pod postem)

  8. #98
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Jak to się mówi: z idiotą nie ma się co kłócić - sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

  9. #99
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    159
    Postów
    44

    Domyślnie

    Dobra moj zlom zrobiony z 3 juz dawno jezdzi a tu jakas ortografia...znowu poszlo 3500 silnik,rozrzad,oleje uszczelki,wymiana silnika.prosze nie porownujmy alfy do porsche....i jezdzi z z19dth z cadillaca bls.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał 919rafal Zobacz post
    Dobra moj zlom zrobiony z 3 juz dawno jezdzi a tu jakas ortografia...znowu poszlo 3500 silnik,rozrzad,oleje uszczelki,wymiana silnika.prosze nie porownujmy alfy do porsche....i jezdzi z z19dth z cadillaca bls.
    Zaraz tu coniektorzy zaczna alfe do ferrari porownywac.dla mnie to taki passat bardziej awaryjny z inna buda...koncze po raz kolejny.

  10. #100
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    159
    Postów
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał 919rafal Zobacz post
    Dobra moj zlom zrobiony z 3 juz dawno jezdzi a tu jakas ortografia...znowu poszlo 3500 silnik,rozrzad,oleje uszczelki,wymiana silnika.prosze nie porownujmy alfy do porsche....i jezdzi z z19dth z cadillaca bls.

    - - - Updated - - -



    Zaraz tu coniektorzy zaczna alfe do ferrari porownywac.dla mnie to taki passat bardziej awaryjny z inna buda...koncze po raz kolejny.
    Nara mózki...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał 919rafal Zobacz post
    Nara mózki...
    Za silnilk dalem 950 takze czekam na hejty

Podobne wątki

  1. [MiTo] Wymiana oleju przez bagnet
    Utworzone przez bogas w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-02-2017, 20:01
  2. wyciek oleju przez bagnet
    Utworzone przez demonobiker w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-11-2014, 14:27
  3. bierze olej ,ale nie przez pierscienie i uszczelniacze
    Utworzone przez qtaz83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 15-03-2014, 21:31
  4. [159] Wyrzuciło olej przez bagnet
    Utworzone przez radzik2908 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-02-2012, 09:55
  5. [147] Olej wessany przez turbine
    Utworzone przez cinek2006 w dziale 147
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 18-10-2010, 17:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory