Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: Alfa 159 1.9 JTDM 150 - reanimować czy sprzedać ?

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Mielec
    Auto
    ar159 1,9jtdm 150
    Postów
    325

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hesus88 Zobacz post
    widzisz zapomnialem napisac ze klapki w kolektorze sa ogarniete - wspawane byly nowe(ten gosciu od opli to robil) tuz po zakupie w 2014 i wtedy tez zostal wylaczony egr zeby kolektor sie nie syfil wiecej. no i uszkodzenie powstalo na stronie zimnej turbo wiec to nie mogla byc klapka.

    p.s. dzieki za normalny, merytoryczny komentarz
    Kartka długopis i liczyć całkowite koszty. I najważniejsze czy musisz mieć samochód na 100 %czy jest doza niepewności podczas poruszania sie. Teraz sprzedając samochód ( uszkodzony) NIK ci nie zapłaci tyle ile byś chciał! Każdy woli być oszukany w komisie[emoji3].
    Z twoich opisów wynika że nie ma tragedii a do każdego samochodu trzeba dołożyć odczasu do czasu - padło teraz.

    Wysłane z mojego MEIZU M6 przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150 KM 2008r. i Giulietta 1.4 120KM 2015r. Była Alfa Romeo 156 SW 2002
    Postów
    523

    Domyślnie

    Trudno w takiej sytuacji coś radzić, bo gwarancji na kolejne wydatki po usunięciu obecnych nikt ci nie da. Jeśli coś wpadło od strony filtra powietrza, to jak mówisz turbo do regeneracji po konsultacji w dobrym warsztacie (ogólnie turbo po takim przebiegu to i tak na granicy zużycia). Jeśli silnik działa ok, nie bierze oleju i ma dobrą kompresję to dla dokładnej diagnozy, warto by zajrzeć do kolektora dolotowego czy coś tam się nie dostało i nie zawiesiło w dolocie. Chociaż moim zdaniem przez turbo nic dużego raczej, by nie wpadło Chyba, że wpadły przy okazji kawałki łopatek z turbo do silnika, ale prawdopodobnie i tak już dawno opuściły silnik i jeśli jest kompresja, i brak zużycia oleju powinno być ok. Szpilki i tak byś wymieniał po wymianie turbo (regeneracji). Sanki to też standardowa wymiana jak i naprawa skrzyni ( jeśli już są typowe objawy) tutaj możesz mieć bingo jeśli dojdzie dwumas i komplet sprzęgła (ale jeśli jest ok tylko się cieszyć). Ogólnie nie dramatyzuj i po konsultacji z jakimś alternatywnym mechanikiem zrób i ciesz się autem prze kolejne parę lat (większość użytkowników prędzej czy później czekają takie koszty). Nikt na zapas nie wymienia części, chyba że przy okazji z uwagi na koszty wymiany (np. dwumas i sprzegło, choć nie zawsze itp.). Rozrząd jeśli wiek go nie wyklucza powinien wytrzymać z 15kkm.
    Ostatnio edytowane przez maroz ; 18-12-2018 o 21:59

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa 159, 8V, 115 KM
    Postów
    177

    Domyślnie

    Na dziś masz do zrobienia turbo i pedał gazu czyli jak dobrze poszukasz to zrobisz dobrze za 1000-1500 (i tak musisz to zrobić bo z rozwaloną nikt od Ciebie auta nie kupi - za używkę zapłacisz połowę i możesz trafić na padniętą).
    Poobserwuj silnik... jeśli pracuje normalnie, nie wydaje z siebie dziwnych dźwięków i nie bierze więcej oleju niż dotychczas to uznaj, że nic się złego nie stało. Belka i kolektor mogą poczekać do wiosny. Zawieszenie sprawdzisz za 20 zł na stacji diagnostycznej... jak nie ma luzów to po co kombinować ? Magiel, skrzynia, wtryski - nic nie jest wieczne, ale nie ma sensu się tym martwić jak nic złego się nie dzieje. DPF zostaw spokoju... jak padanie to za 1000-1500 go sobie wytniesz, wyprogramujesz wraz z podniesieniem mocy.
    Zostawiając Alfę zostajesz ze sprawdzonym autem, ze znaną Ci historią. Wydatki na chwilę obecną masz niewielkie, a część z nich i tak musiałbyś ponieść przed sprzedażą. Dodatkowo ceny części do 159 są już na poziomie akceptowalnym i regularnie spadają.
    Na Twoim miejscu jakbym miał kasę na nowy samochód albo na auto klasy wyższej to bym się nie zastanawiał i Alfę sprzedał. Jeśli nie to zostawiłbym ją, bo przy kupnie innego na dzień dobry musisz doliczyć rozrząd, filtry, płyny + niespodzianki. Ciężko znaleźć auto od kogoś kto dbał jak o dziecko i mu się znudziło. Przeważnie przyczyną jest to, że sprzedający uznał, że nie opłaca się mu już inwestować.
    Wszystko więc zależy jak do tego podejdziesz. Sam przemyśl.

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    1.9 150KM
    Postów
    398

    Domyślnie

    Wiem że to nie wiele wniesie do tematu ale na pocieszenie mogę powiedzieć że właśnie zrobiłem motor bo mi piardł i wyszło 6500 ale nie żałuję .Lubię to auto a szczególnie teraz jak silniczek ładnie gada. W sumie przez ponad 4 lata to chyba ponad dychę wsadziłem nie liczyłem dokładnie, ale jak koledzy czasem ze mną jadą i komentują wrażenia to aż miło. Oczywiście nie liczę opon olejów ,filtrów i drobnych spraw. Mam kolegę który jak się dowiedział ile wydałem na silnik to krzyknął " o Jezuniu to ja bym trzy auta kupił za to" , no ale on ma Vectre B która ledwo stoi i odpala, Więc co kto uważa.
    Ostatnio edytowane przez Pawelek_S ; 19-12-2018 o 20:22

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Wzruszyłem się
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    1.9 150KM
    Postów
    398

    Domyślnie

    Czym? Jak bym nie chciał nim jeździć to bym sprzedał. Znam już auto a silnik ? fakt zaskoczenie. Kupił bym inne od pana Mirka i znowu opony rozrządy wahacze i inne pierdoły bo przecież " każdy jest idealny -bez wkładu własnego"

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Mielec
    Auto
    ar159 1,9jtdm 150
    Postów
    325

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Wzruszyłem się
    Uważam że administrator forum powinien usuwać takie komentarze a ich autorów chwilowo dziękować za współpracę z forum. Niestety kolega wcześniej o napisał conajmnej średnio mądrego posta cóż jego pieniądze jego decyzja. Niestety to forum zaczęło być typowym forum i jak na elektrodzie gdzie dokopac się do merytorycznej porady to tylko kilofem i fedrowac pół dnia.
    Pozdrawienia dla rozsądnych.

    Wysłane z mojego MEIZU M6 przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawelek_S Zobacz post
    Czym? Jak bym nie chciał nim jeździć to bym sprzedał. Znam już auto a silnik ? fakt zaskoczenie. Kupił bym inne od pana Mirka i znowu opony rozrządy wahacze i inne pierdoły bo przecież " każdy jest idealny -bez wkładu własnego"
    ...że są jeszcze ludzie co dbają o te wspaniałe samochody. Musimy się spieszyć je kochać bo tak szybko znikają....we Włoszech np oprócz mojej nie widziałem żadnej...
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar Backdoor
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Pruszcz Gdański
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V 160KM/357,5NM TuneUp
    Postów
    173

    Domyślnie

    Powiem tak, fakt że to co zrobiłeś nie było żadnym doinwestowaniem. Typowe pierdoły które się robi przy każdym samochodzie. To co teraz wyszło, można już uznać za konkretną naprawę. Jeśli chcesz jeździć tym samochodem nadal, i chcesz ten samochód, to napraw co trzeba bynajmniej będziesz wiedział czym jeździsz, że jest zrobione i jest dla ciebie. Ja przez ostatnie dwa lata wydałem na mój 10000 robiąc wszystko co własciwie robiło w tych modelach problemy. I nie żałuję ani złotówki bo wiem że chce nim jeździć i nie oddam go przez najbliższe 5 lat jak nie dłużej. Jeśli ci to nie robi, możesz jeździć czymkolwiek, to po co się bawić, sprzedaj kup sobie cokolwiek co jeździ ciesz się z teoretycznie zaoszczędzonych pieniędzy. Wszyscy są zadowoleni. xD

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Stare przysłowie spekulanta giełdowego mówi..."tniemy straty póki małe"

    To samo dotyczy aut.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

Podobne wątki

  1. [159] Poważny dylemat - robić, czy sprzedać [langtitle=nt]Alfa[/langtitle] 159 2.4 jtdm
    Utworzone przez flix w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-06-2017, 13:09
  2. Sprzedać na części samemu czy sprzedać na skup ?
    Utworzone przez Czarna Alfa w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-01-2017, 18:15
  3. [33] Sprzedać czy remontować
    Utworzone przez mati33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-02-2014, 12:30
  4. [33] Spustoszenie w podłodze - reanimować ?
    Utworzone przez Mado w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-01-2014, 22:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory