Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 81

Temat: H7 LED - temat ogólny

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Alces ja chyba od razu oddam do regeneracji. To co jest u mnie nawet nie moge określic co to jest. Po prostu masakra. Ja się boję wyjeżdżać autem w nocy. Nie chce miec wypadku albo kogoś potrącić. Auto kupiłem naprawdę rewelacyjne wszystko git prócz tych przednich świateł. Pewnie od razu skorzystam z regeneracji tym bardziej ze nie jest to droga sprawa. Mnie bardzo dziwi że z takim przebiegiem tak poleciały te odbłyśniki.
    W GT miałem swietne światła, w Spiderze są super a w 159 to kpina.
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  2. #22
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    W GT miałem swietne światła, w Spiderze są super a w 159 to kpina.
    Wystarczy, że w poprzednich odbłyśnik był z innego materiału.

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie

    Przeczytałem kiedyś kilka tematów o światłach, ale teraz nie pamiętam dokładnie, co będzie najlepszym rozwiązaniem:
    1. regeneracja oryginalnych soczewek? Za ile i jak długo trwa, i gdzie najlepiej?
    2. wymiana soczewki całej na jakąś biksenon, od czegoś ponoć łatwo pasuje, ile to kosztuje i z jakimi modyfikacjami się wiąże w sumie?
    3. kupno nowych lamp zamienników?
    W lecie to tak nie przeszkadza, ale przed jesienią pasuje coś zrobić z tymi światłami, bo w 159 i 156 są straszne.
    Alfa Romeo:Giulia 2.0 '18- w budowie/159 2.0 '10 - na sprzedaż /156 2.0TS '97 -moja pierwsza -zgniła/156 2.0 JTS - trzymam na klasyka
    Pozostałe: Uaz 469 2,6i(Isuzu) - w błoto / Isuzu Trooper 3,5 V6 - w błoto / Volvo XC90 2.4D - nudziarz / Honda CB750 '91/ Fiat 126p '96

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V
    Postów
    75

    Domyślnie

    Regeneruj odbłyśniki, koszt regeneracj jednego koło 90zł, ja sam rozbierałem lampy, wyjmowalem odbłyśniki i zawoziłem do pana Huberta Cugier (znajdziesz go na necie). Różnica w świeceniu lamp kolosalna

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emsi0072007 Zobacz post
    Regeneruj odbłyśniki, koszt regeneracj jednego koło 90zł, ja sam rozbierałem lampy, wyjmowalem odbłyśniki i zawoziłem do pana Huberta Cugier (znajdziesz go na necie). Różnica w świeceniu lamp kolosalna
    I tak zrobię. Dzięki za informacje chłopaki
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTS
    Postów
    80

    Domyślnie

    hej.
    A co myślicie o tym? w końcu technologia idzie do przodu...
    https://pl.aliexpress.com/item/Headl...ceBeautifyAB=0

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Nie dopuszczone w Polsce do użytku na drogach publicznych . Dowód do wora przy kontroli drogowej

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MatiMatteo
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Konin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    677

    Domyślnie

    W pierwszej kolejność zobacz w jakim stanie masz odbłyśniki. Jeśli są słabe to nawet super żarówki czy LED nie pomoże. Jeśli masz w dobrym stanie lampy to zakładaj LED. Ja założyłem diody Philipsa ( nie kupuj najtańszych, bo to nic nie pomoże), widać bardzo ładne odcięcie jak laserem i równe światło bez plam.

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar elgritone
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    916 / 939 / 955
    Postów
    741

    Domyślnie

    Cytat Napisał MatiMatteo Zobacz post
    W pierwszej kolejność zobacz w jakim stanie masz odbłyśniki. Jeśli są słabe to nawet super żarówki czy LED nie pomoże. Jeśli masz w dobrym stanie lampy to zakładaj LED. Ja założyłem diody Philipsa ( nie kupuj najtańszych, bo to nic nie pomoże), widać bardzo ładne odcięcie jak laserem i równe światło bez plam.
    Pokazesz konkretnie jakie?

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Temat rzeka.... Prawda ogólnie znana, że seryjne lampy w 159 są do bani. Nie pomogą czary i taniec szamana. Swoją kupiłem jako 4 letnią , więc można przyjąć, że lampy powinny się kwalifikować do kategorii "prawie nówka". Oczywiście świeciły tak, ze w nocy strach było jechać. Pomijając fakt, że żarówki H7 do najtrwalszych nie należą włożyłem w ich miejsce ZENONY. Proszę nie wypisywać o rozkładzie światła, plamach, temperaturze itp. Świecą dużo lepiej i to jest najważniejsze. Granica cienia jest prawidłowa nikogo nie oślepiam (przynajmniej nikt mi o tym nie meldował, nikt się "długimi" nie skarżył). Oczywiście wiem, ze sa to zestawy "tuningowe" przeznaczone do jazdy na torze Kupiłem Zenony bo LEDów jeszcze w owym czasie nie było (4lata temu). Teraz raczej bym się nad LEDami nie zastanawiał. Badania pokazują, że świecą lepiej niż halogenowe, ponadto producenci cisną na zmianę prawa, żeby było dopuszczone do ruchu. Poza tym pamiętajmy, że w soczewkach dużo trudniej spowodować "niebezpieczne" oświetlenie. W przypadku niewłaściwego źródła światła w najgorszym przypadku będzie świecić dużo gorzej. Co innego w lampach "odbłyśnikowych" - tu rzeźbę widać od razu. Oczywiście nie neguję poprawy świecenia poprzez regenerację. Jęzeli to bardzo poprawia oświetlenie to proponuję zestaw max: regeneracja + LED lub HID.

Podobne wątki

  1. [159] Felgi, koła do 159 Brera - temat ogólny
    Utworzone przez alf-a147 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12450
    Ostatni post / autor: 08-03-2024, 11:25
  2. [159] [Brera] jaki silnik wybrać - temat ogólny
    Utworzone przez stabipl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 228
    Ostatni post / autor: 01-12-2021, 18:46
  3. [159] Niezidentyfikowane dźwięki - temat ogólny
    Utworzone przez Bachus w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 314
    Ostatni post / autor: 01-06-2021, 20:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory