Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Tryb awaryjny na zimnym silniku 2000 obr. po rozgrzaniu do 90 stopni jedzie normalnie

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm 210KM
    Postów
    6

    Domyślnie Tryb awaryjny na zimnym silniku 2000 obr. po rozgrzaniu do 90 stopni jedzie normalnie

    Alfa Brera 2.4 JTDM 210KM

    Od ponad miesiąca borykam się z takim problemem: alfa od samego startu jest w trybie awaryjnym (zero check enginów), i sztywno maksymalnie 2000 obrotów, bardzo powoli się rozpędza, pod górke ledwo jedzie. Zauważyłem , że jak rozgrzeje silnik do temperatury 90 stopni (20-30 minut) i odczeka sie chwile to auto wychodzi z trybu awaryjnego i jedzie tak jak należy (3 dni z rzędu zrobiłem to samo i 3 razy się powtórzyło). Dodatkowo od razu po odpaleniu samochodu i dodaniu gazu (bez poczekania aż świece się nagrzeją) można przez kilka sekund osiągać dowolne obroty i wszystko jest okej, jak odpuści się pedał gazu i po chwili będzie się chciało znów przygazować to trawde ograniczenie do 2000 obrotów ponownie.

    EGR zaślepiony i wyrzucony programowo,
    DPF przebity i wyprogramowany,
    Auto nie dymi, poza brakiem mocy nie ma żadnych innych objawów.
    Błędy jakie występują po podpięciu się pod kompa to
    P0380 (moduł podgrzewania) i
    U1601 (błąd linii C CAN)
    Zanim wyprogramowałem EGR wysętpował błąd P0403.

    Może to coś z tym błędem P0380 - moduł podgrzewania? Czy alfa ma jakiś system dodatkowego dogrzewania silnika/płynu chłodzącego do jakiejś temperatury, czy jest to po prostu błąd związany ze świecami/przekaźnikiem? Auto odpala normalnie.

    JAKIEŚ POMYSŁY?

    poza tym jak już alfa się "odblokuje" tzn wyjdzie z trybu awaryjnego i przyciśnie się ją powyżej 3000 obrotów to wyskakuje Check z błędem P0235, ale to już usterka na inną okazje - pewnie coś z turbiną lub czjnikiem doładowania (który wymieniłem)

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Jeśli nie robiłeś nic z rozrządem lub wtryskami to weź sobie sprawdź wężyk podciśnienia taki przeźroczysty podpięty do bączka jeśli jest zbyt luźny może być podobny objaw.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    159 SW Ti 2.4 JTDm Q4
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Naper Zobacz post
    poza tym jak już alfa się "odblokuje" tzn wyjdzie z trybu awaryjnego i przyciśnie się ją powyżej 3000 obrotów to wyskakuje Check z błędem P0235, ale to już usterka na inną okazje - pewnie coś z turbiną lub czjnikiem doładowania (który wymieniłem)
    Ja bym tego akurat na inną okazję nie zostawiał.
    Sprawdź koniecznie połączenia elektryczne zaworku VNT - może coś nie łączy i auto przechodzi w tryb awaryjny.

    Co do błędu P0380 (moduł podgrzewania) to nie sądzę byś przez to miał tryb awaryjny ale tak czy owak warto by się tym zająć. Ten błąd dotyczy podgrzewania w ogólności (więc musisz lecieć i sprawdzać po kolei - bezpiecznik, przekaźnik, kable, fajki, świece).

    Błąd w magistrali C-CAN może być związany z błędem od podgrzewania - także na razie możesz go zignorować.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    U mnie mialem tak ze na zimnym miałem limiter tzn nie wkrecilem powyzej 2k rpm na zimnym ale tylko na biegu jalowym. Conmir postawił dobra diagnoze i skonczyło sie wymianą ECU od tamtej pory nic sie nie dzieje

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm 210KM
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Whiplash Zobacz post
    U mnie mialem tak ze na zimnym miałem limiter tzn nie wkrecilem powyzej 2k rpm na zimnym ale tylko na biegu jalowym. Conmir postawił dobra diagnoze i skonczyło sie wymianą ECU od tamtej pory nic sie nie dzieje
    Tylko na jałowym?.. dziwne. A ze starym ECU było coś robione? rozklejane/rozkręcane czy wszystko fabrycznie? Możliwe że z moim sterownikiem robił coś poprzedni właściciel i tera wychodzą brudy...

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    Na początku były jaja tylko z biegiem jałowym i zimnym silnikiem. Myślałem że to zabezpieczenie fabryczne żeby nie kręcić zimnego motoru. Później przy programie wyszły jaja że dymił a nie powinien przy takich ustawieniach, wyszło że odczyty z przeplywki są z dupy po odpięciu przeplywki też odczyty z dupy a powinien jechać w trybie awaryjnym, wymiana ECU zażegnanla problem.
    ECU bylo wcześniej rozbierane bo ktoś usuwał DPF i go nie skleił, pewnie wilgoć zrobiła swoje

    Wysłane z mojego P2 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    159 2.4 210km
    Postów
    101

    Domyślnie

    Miałem podobną hecę.

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...tml?highlight=

    Słowo klucz: poruszali przewodami, wiązkami i GRUSZKĄ turbiny, skasowali błąd, problem zniknął sam.

Podobne wątki

  1. [159] tryb awaryjny
    Utworzone przez kazur22 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-01-2019, 10:00
  2. [159] 1.9 JTDm 8v - Tryb awaryjny[?] i brak błędów na zimnym silniku.
    Utworzone przez Rydelkow w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-01-2019, 09:02
  3. [Brera] 2.4 JTD szarpie na biegu jałowym po rozgrzaniu do 90 stopni
    Utworzone przez Spaceone w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-07-2013, 16:17
  4. [145] Taz jedzie normalnie a raz słabnie
    Utworzone przez mus102 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 23:36
  5. [159] Tryb awaryjny max 3k rpm
    Utworzone przez powerride w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 09-12-2012, 12:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory