Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: gdzie szukać przyczyny braku mocy..

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Krk
    Auto
    Alfa 159 2.4 JTDm
    Postów
    18

    Domyślnie gdzie szukać przyczyny braku mocy..

    Witam,

    Sprawa dotyczy 2.4 jtdm 200km
    Jakis czas temu zauwazylem brak mocy jadac autostrada (po miescie jakos tego nie czulem) - auto nie moglo z gazem w podlodze przebic 160km/h, mega wolno sie zbieralo przy wyprzedzaniu przy predkosciach powiedzmy 120 w gore. Pojechałem na hamownie i wykazało że mam ~100-105km zamiast 200, u jednego mechanika dowiedzialem sie ze turbo do regeneracji i zobaczymy co pozniej, u drugiego mechanika po sprawdzeniu stwierdził że to przepływomierz może być problemem, wymieniłem, nic nie dało, auto pojechało ostatecznie na regeneracje turbo (przy regeneracji stwierdzili jakiś nagar i przedostający się olej i że kwalifikuje się do regeneracji, olej przedostawał się przez zepsuty separator oleju który też wymieniłem) - zregenerowali, auto odebrałem, pojechałem teraz kawałek na autostrade - dalej nie czuć mocy, ledwo co do 180km/h dobijało i to baaardzo wolno

    gdzie szukać dalej? co to może być? wspomnę, że podobno dpf mam w słabym stanie, wypala się często itd, niestety mało mam długich tras, najczęściej po mieście jeżdżę na ten moment, może regeneracja dpf pomoże?

    bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki/rady, bo wywaliłem tyle pieniędzy a mocy jak nie było, tak nie ma..

    tldr: wymieniony przepływomierz, turbo zregenerowane, auto nie ma mocy i tak

    pozdrawiam
    Radek

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Podjedź na diagnostykę do Conmir (@sdero). Ew. autka.pl - to dwa sprawdzone miejsca w Krk, gdzie otrzymasz pomoc.
    Przez forum trafnej diagnozy nie dostaniesz, zbyt dużo zmiennych może wpływać na taką sytuację.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Krk
    Auto
    Alfa 159 2.4 JTDm
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Podjedź na diagnostykę do Conmir (@sdero). Ew. autka.pl - to dwa sprawdzone miejsca w Krk, gdzie otrzymasz pomoc.
    Przez forum trafnej diagnozy nie dostaniesz, zbyt dużo zmiennych może wpływać na taką sytuację.
    pierwszy raz na hamowni bylem w Conmir i zastanawiam sie czy jest teraz sens jechac drugi raz po regeneracji turbo tj. czy cos wiecej poza 'jest moc / nie ma mocy' jest Pan Mirek w stanie stwierdzić? autka.pl wolalbym jednak omijac szerokim łukiem, serwisowalem swoje auto przez jakis czas, ale ostatnimi wizytami nie mialem z nimi najlepszych doswiadczen.. (btw to tam wlasnie uslyszalem ze turbo do regeneracji)

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Winiar00
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 SW
    Postów
    603

    Domyślnie

    Kabel diagnostyczny kolega posiada? Powodów utraty mocy... EGR, czujnik doładowania, zawór turbiny, układ CR, pompa, wtryskiwacze, zawory ciśnienia i czujnik ciśnienia paliwa auto trzeba porządnie zdiagnozować potem wymieniać

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Krk
    Auto
    Alfa 159 2.4 JTDm
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Winiar00 Zobacz post
    Kabel diagnostyczny kolega posiada? Powodów utraty mocy... EGR, czujnik doładowania, zawór turbiny, układ CR, pompa, wtryskiwacze, zawory ciśnienia i czujnik ciśnienia paliwa auto trzeba porządnie zdiagnozować potem wymieniać
    nie posiadam, jestem zupełnie zielony w temacie także szukam pomocy na zewnątrz
    zgadzam się - auto trzeba porządnie zdiagnozować a potem wymieniać - ale nie mam pojęcia do kogo pojechać, żeby zaczął od diagnozy porządnej a później trafnej wymianie, bo np polecane na forum autka.pl raczej średnio z tym podejściem, stwierdzili że turbo do regeneracji i po regeneracji i tak się nic nie zmieniło, a nie mam zamiaru pół auta wymienić zanim ktos dojdzie do tego w czym rzecz po kolei wymieniając wszystko.. czy jest sens jechać do Conmir na hamownie itd? cokolwiek się tam wyjaśni?


    btw EGR można wykluczyć, w autka.pl miałem wywalane/wyłączane komputerowo

    czy jest sens ruszać temat DPF? regenerować? czy przyczyną braku mocy zupełnie nie może być dpf
    Ostatnio edytowane przez Rade_k ; 09-02-2019 o 10:51

  6. #6
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    do tematu możesz podejść na 3 sposoby:
    1. próbować sam szukać przyczyny i po kolei je eliminować. samemu, lub zlecając konkretne prace warsztatom
    2. jeździć od jednego do drugiego i kolejnego mechanika, może któryś trafi. (u 70% rozmowa zacznie się od żarcików o alfie i lawecie....)
    3. zostawić auto w warsztacie który ma dobrą opinię, a takich w Krk i okolicach masz kilka, i dać im trochę czasu. może nie za pierwszym podejściem, ale na pewno auto doprowadzą do porządku.

    wracając do możliwych przyczyn - obstawiam przytkany dpf/lewe powietrze w dolocie. aczkolwiek w wersji mocno pesymistycznej... 2.4 i często wypalający się dpf = pęknięta głowica??? no i klapy wirowe. alfa jeszcze ma? może cięgło spadło i zablokowało je w pozycji zamkniętej?
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 09-02-2019 o 11:39

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Winiar00
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 SW
    Postów
    603

    Domyślnie

    Kabel najtańszy vag kkl lub elm327 z tym że nie każdy chce gadać do silnika vag wystarczy... Program mes, fes, alfaobd wszystko do ogarnięcia (Google)...w mes, fes podane są parametry bieżące i oczekiwane do porównania korekty wtryskiwaczy. Jak już zdobędziesz kabelek wrzucaj logi i zrzuty ekranu...na pewno pomożemy! Trochę rzeczy musisz sam ogarnąć i będzie git... Do warsztatu można oddać na pomiar kompresji.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Krk
    Auto
    Alfa 159 2.4 JTDm
    Postów
    18

    Domyślnie

    Dzwoniłem do Pana Mirka z Conmir, umówiłem się z nim, rzeczy które wypisałeś Winiar00 (czujnik doładowania, zawór turbiny, układ CR, pompa, wtryskiwacze, zawory ciśnienia i czujnik ciśnienia paliwa) mają zostać u niego sprawdzone, oby wreszcie coś się wyjaśniło.. najwyżej jeśli się nie wyjaśni to na koncu poprosze o wszystkie logi, zrzuty ekranu itd i wrzucę tutaj
    Adam_P - klapy wirowe były usuwane więc kolejna rzecz wyeliminowana, dpf wypala się często ale to pewnie dlatego, że ja w długie trasy nie jeżdże często, a dosłownie kilka razy w tyg gdzieś się po mieście przejade - pewnie auto mocno takie coś męczy, podobno dpf mam w słabym stanie - więc chyba czeka mnie wymiana na nowy (ogólnie jest opcja że przez dpf jest taki brak mocy? jeśli chodzi o dpf polecacie jakieś zamienniki czy tylko oryginały brać jak coś?)

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Na Twoim miejscu postąpił bym jak doradzają koledzy wyżej, oddał samochód do Conmir, z tego co opisujesz to dość złożony problem,jeżeli regenerowali turbosprężarke to widocznie nie była w najlepszym stanie. Druga sprawa to jeżeli już mieli Twoją furę na warsztacie to mniej więcej już ją znają,a każdy inny warsztat będzie zaczynał od początku,od siebie dodam że robiłem u nich kilka tematów i jeśli chodzi o Alfę...w Krakowie warsztat nr.1

    Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Cytat Napisał FilipoInzhagi Zobacz post
    Na Twoim miejscu postąpił bym jak doradzają koledzy wyżej, oddał samochód do Conmir, z tego co opisujesz to dość złożony problem,jeżeli regenerowali turbosprężarke to widocznie nie była w najlepszym stanie. Druga sprawa to jeżeli już mieli Twoją furę na warsztacie to mniej więcej już ją znają,a każdy inny warsztat będzie zaczynał od początku,od siebie dodam że robiłem u nich kilka tematów i jeśli chodzi o Alfę...w Krakowie warsztat nr.1

    Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka
    Czyli ok... czekamy na wieści.

    Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] Zdechnięty akumulator - gdzie szukać przyczyny?
    Utworzone przez pushq w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-07-2018, 21:28
  2. świecąca kontrolka immo gdzie szukać przyczyny?
    Utworzone przez lukas1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-01-2014, 20:02
  3. zawieszenie - gdzie jeszcze szukać przyczyny?
    Utworzone przez cannaris w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-09-2012, 12:43
  4. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 06-08-2012, 07:34
  5. Gt 1.9 wyciek oleju, gdzie szukać przyczyny
    Utworzone przez michal_wce w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-01-2011, 08:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory