Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Temat: Silnik 1.9 6v kręci się do 2000- diagnostyka

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    j.w. jesli auto nie jezdzi dobrze a nie ma bledow to moze wskazywac ze usunieto tablice bledow dosc obszernie/nieumiejetnie, albo przy usuwaniu DPFa, albo jako przygotowanie auta do sprzedazy (bo np auto sypalo bledami stale a trzeba bylo szybko/tanio pozbyc sie problemu zamiast naprawic). wiec na poczatek przywrocenie softu ori z ewentualnym usunieciem programowym egr/dpf jesli ktorys masz zaslepiony/usuniety, potem diagnostyka. no, a jesli nie masz usunietych egr/dpf to moze one nawalaja (zacina sie EGR, zapchany DPF?) a tylko tablica jest przykasowana i nie wiesz ze tam sie cos dzieje nie tak? jakis ogarniety tuner ktory zna alfy by Ci sie przydal do pomocy.

    znajomy mial tez przypadek ze jego auto robilo rozne jaja jesli chodzi o prace silnika. w historii z ASO w Holandii znalazl ze kilkukrotnie ECU bylo na nowo programowane. w koncu sam u kogos wgral ori program i zaczelo jezdzic dobrze - tak pare miesiecy bylo, znow to samo wrocilo. wiem ze potem zmienil ECU na jakas inna uzywke, ktos mu to ogarnal (nie wiem co tam trzeba wprogramowac/odblokowac, nie interesowalem sie) i od tego czasu auto juz mu smiga wysmienicie. widac mial jakis trefny ECU - takie przypadki to raczej nie codziennosc, nigdy na forum o innym takim nie slyszalem, tak wiec na poczatek raczej skup sie
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159SW
    Postów
    29

    Domyślnie

    TO może tak zbiorczo: EGR wymieniłem na nowy, DPF teoretycznie jest, nie rozbierałem i nie zaglądałem czy faktycznie ma bebechy czy tylko rura siedzi ale z wierzchu wygląda na oryginał. Magicy w okolicy, zrobili co w ich mocy, sam też też przejrzałem już wszystko w związku z tym gdyby ktoś miał namiary na ogarniętego fachowca w Lubelskim to będę niezmiernie wdzięczny. Ewentualnie w Świętokrzyskim albo Podkarpackim ale wtedy to musiałbym mieć pewność że gość na prawdę jest kumaty.

  3. #23
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Macaca Nigra Zobacz post
    TO może tak zbiorczo: EGR wymieniłem na nowy, DPF teoretycznie jest, nie rozbierałem i nie zaglądałem czy faktycznie ma bebechy czy tylko rura siedzi ale z wierzchu wygląda na oryginał. Magicy w okolicy, zrobili co w ich mocy, sam też też przejrzałem już wszystko w związku z tym gdyby ktoś miał namiary na ogarniętego fachowca w Lubelskim to będę niezmiernie wdzięczny. Ewentualnie w Świętokrzyskim albo Podkarpackim ale wtedy to musiałbym mieć pewność że gość na prawdę jest kumaty.
    Motodelta pod Lublinem.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159SW
    Postów
    29

    Domyślnie

    Samochód wrócił właśnie z Motodelty i powiedzieć, że wizyta nie przyniosła rezultatów to właściwie jak by nic nie powiedzieć. Samochód muli jak mulił, jeździć się nim nie da i nikt nie wie dlaczego. Jedyną informacją jaką otrzymałem, to to że ma wyłączony EGR i DPF. EGR fizycznie mam i jest on nowy, DPFa może faktycznie nie być. Pytanie jak mogę przywrócić oryginalne oprogramowanie?

  5. #25
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Odwiedzić chip tunera.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159SW
    Postów
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Odwiedzić chip tunera.
    A znasz kogoś godnego polecenia?

  7. #27
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    W Krk jest Conmir (@sdero), jeśli masz bliżej do Rzeszowa to https://www.forum.alfaholicy.org/uzytkownik/2321.html, oni znają się na Alfach.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159SW
    Postów
    29

    Domyślnie

    i do jednych i do drugich dość daleko wiec raczej temat odpada.

  9. #29
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Macaca Nigra Zobacz post
    i do jednych i do drugich dość daleko wiec raczej temat odpada.
    https://www.act-chiptuning.pl/
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159SW
    Postów
    29

    Domyślnie

    Kolejna odsłona dramatu pod tytułem 159 nie chce jeździć. Wiem, że już przeginam i przepraszam ale nikt chyba nie będzie mi w stanie pomóc lepiej niż właściciele Alf. ECU wróciło z diagnozą, tunera pominąłem ponieważ miałem podejrzenia, iż centralka jest walnięta fizycznie. Na szczęście dla mnie okazała się w pełni sprawna ale tak jak podejrzewaliście wcześniej, jakieś nosacze mechaniki wepchały do niej łapy i wywaliły tabele błędów. Wróciło oryginalne oprogramowanie i od razu niespodzianka P2108 i P2111. Przepustnica została wyczyszczona bardzo dokładnie ale nie pomogło. Nie mam niestety pojęcia czy jej elektronika nie jest uszkodzona bo poprzednio było w niej masę syfu. Teraz pytanie zasadnicze, czy mogę zrobić coś jeszcze czy pozostała mi wyłącznie regeneracja?

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy. Kręci tylko do 2000 tys obrotów.
    Utworzone przez Siner w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-02-2021, 21:49
  2. diagnostyka AR 156 SW 2000 1.8 TS M1.5.5 / problem ze spalaniem
    Utworzone przez master_tychy w dziale 156
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 09:48
  3. Gorący silnik - dłużej kręci 2.4jtd 150km cf3
    Utworzone przez KaaC w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-06-2014, 23:35
  4. Silnik kręci tylko do 3000obr/min 2.0 TS
    Utworzone przez RAFALczudec w dziale 166
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 14-10-2013, 13:08
  5. [GTV] Silnik kaplica - silnik zazgrzytał i zgasł. Rozrusznik nie kręci wałem...
    Utworzone przez Ferrari-1 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 98
    Ostatni post / autor: 30-10-2009, 07:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory