Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: Silnik 1.9 6v kręci się do 2000- diagnostyka

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159SW
    Postów
    29

    Domyślnie Silnik 1.9 6v kręci się do 2000- diagnostyka

    Witam ponownie

    Wiem, że pojawiały się już podobne tematy ale nie chcę odgrzewać kotletów w innej panierce.
    Mam następujący problem 159 JTD 8V w trakcie jazdy spada do 2000 obrotów, turbo przestaje pompować i właściwie nie ma jazdy. Nie ma absolutnie, żadnej reguły, może poza spostrzeżeniem, że dzieje się to głównie po "puszczeniu" gazu. Po zatrzymaniu, zgaszeniu i włączeniu działa bez problemów. Uniwersalny komp diagnostyczny nic nie pokazuje, najmniejszego błędu. Jestem załamany bo nie mam nawet punktu zaczepienia, nie chce wymieniać na chybił trafił, nie mam pojęcia jak mógłbym zacząć diagnozowanie bez pchania się w zbędne koszta. Mechanicy mnie olewają bo żadnego nie interesuje walka z wiatrakami. Na portalu aukcyjnym znalazłem MultiECUScan myślałem, żeby zainwestować w coś takiego i jeździć z laptopem na kolanach, być może w chwili wystąpienia błędu coś by się pojawiło, błąd który potem nie zostaje zapisany- co myślicie o takim pomyśle. Proszę pomóżcie.

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    MES to najlepsze narzędzie do obsługi Alfy Romeo.
    Czy auto jest po chipie?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Każdy błąd jest zapisany w ECU. Uniwersalne diagnostyczne narzędzia są jak papier toaletowe do d... .

    Komputer + MES to dobry pomysł, interfejs za 40 zł a program nawet demo pozwoli już coś sprawdzić. O pełną wersję też nie trudno.

    Z tego co piszesz masz problem z doładowaniem. Ale jego przyczyn jest wiele a wskazówka na pewno jest zapisana w ECU.



    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159SW
    Postów
    29

    Domyślnie

    Problem jest tego typu, że samochód idzie jak zły, absolutnie nic niepokojącego z nim się nie dzieje do chwili kiedy... Jako, że nie ufam mechanikom (kiedyś ASO doiło mnie przez kilka tygodni, po czym zażądali pieniędzy za sprawdzenie własnej roboty, bo tylko na tej podstawie mogą dać gwarancję na wykonaną pracę... i tu żart miesiąca na pracę ale nie na naprawę) wolałbym dojść samemu do przyczyny tego stanu rzeczy. Temat zazwyczaj ogarnia mi kolega, który ma spore kolejki, diagnostykę robi za free i nie mam serca truć mu czterech liter kiedy na kompie nic nie wychodzi. Byłbym ogromnie zobowiązany gdyby ktoś z bardziej doświadczonych kolegów podrzucił link do kompletnego interfejsu diagnostycznego (generalnie widziałem jak to się robi ale sam nigdy tego nie robiłem bo nie było takiej konieczności)

    Z góry dziękuję.

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Multiecuscan.net - to jest link. Wersja demo wystarczy. Do tego najlepiej ELM327 z usuniętym rezystorem (przygotowany pod auta z grupy Fiat) - takie sprzedają na Viaken.pl bądź user PM Factory na popularnym portalu aukcyjnym.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159SW
    Postów
    29

    Domyślnie

    Po wpisaniu Multiecuscan na portalu aukcyjnym wyskakuje oferta ze złączem oraz płytą CD. Przyznam szczerze i bez bicia, że można się w tym wszystkim strasznie pogubić jeśli nie ma się doświadczenia (podpytując mechaników również natrafiam na mur i nie sądzę aby to była zła wola, raczej nieznajomość całej oferty rynku).

    Przepraszam, za te banalne pytania ale wolę dwa razy zapytać niż potem szukać informacji.

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Zapewne to cena za kabel i pełną licencję programu (ponad 300 zł?). Na oficjalnej stronie masz do pobrania demówkę, która obsłuży tylko ECU i do podstawowej diagnostyki wystarczy.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159SW
    Postów
    29

    Domyślnie

    Zamówiony interface i adaptery, w zestawie ma być kopia wersji demo. Sprzedający straszą, że model mojego auta albo nie jest obsługiwany albo w bardzo, bardzo okrojonej wersji. Zobaczymy, jeśli tylko będzie się łączył pomyślę nad licencją.

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Gdzie kupiłeś?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159SW
    Postów
    29

    Domyślnie

    PM Factory. Sprzedający jako jedyny miał cierpliwość tłumaczyć co i jak, ponadto sprawiał wrażenie, że wie którędy kaczka wodę pije.

    Jeszcze jedno pytanie. Jak sądzę jest to totalna głupota ale wolałbym to zweryfikować. Usłyszałem dziś, że tego typu zachowanie to może być oznaka przechodzenia w tryb awaryjny i najdziwniejsza informacja, że nie zawsze może być to wina silnika lub też jego osprzętu a problem może pochodzić z innych podzespołów samochodu. U mnie non stop świeci się kontrolka niedomkniętego bagażnika. Wiem, że to niedorzeczne ale póki jeszcze sprzęt do mnie nie dotarł chciałbym mieć choć najmniejszy punkt zaczepienia bo wszystkie przewody silnika zostały sprawdzone. Kostki przeczyszczone, odmy, opaski, węże i wężyki- wszystko to wydaje się być ok a samochód nadal świruje. Możliwe, że jakieś zwarcie w instalacji związanej np z klapą da taki właśnie efekt? Już idę w fantastykę bo nikt nie jest w stanie pomóc. Mechanik rozkłada ręce- to jest Alfa, czego się spodziewałeś, pomaluj na zielono i pchnij w staw.
    Ostatnio edytowane przez Macaca Nigra ; 05-03-2019 o 23:30

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy. Kręci tylko do 2000 tys obrotów.
    Utworzone przez Siner w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-02-2021, 21:49
  2. diagnostyka AR 156 SW 2000 1.8 TS M1.5.5 / problem ze spalaniem
    Utworzone przez master_tychy w dziale 156
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 09:48
  3. Gorący silnik - dłużej kręci 2.4jtd 150km cf3
    Utworzone przez KaaC w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-06-2014, 23:35
  4. Silnik kręci tylko do 3000obr/min 2.0 TS
    Utworzone przez RAFALczudec w dziale 166
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 14-10-2013, 13:08
  5. [GTV] Silnik kaplica - silnik zazgrzytał i zgasł. Rozrusznik nie kręci wałem...
    Utworzone przez Ferrari-1 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 98
    Ostatni post / autor: 30-10-2009, 07:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory