Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Temat: Uszkodzony wtryskiwacz TBI

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar speedek
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    159 1750 TBI TI
    Postów
    68

    Domyślnie Uszkodzony wtryskiwacz TBI

    Informacyjnie na przyszłość, gdyby kogoś też dopadło.

    Ostatnio moja bestia sprawiła mi psikusa i wypluła takie oto błędy:

    P0300 Ignition failures (generic)
    P0303 Cyl. 3 ignition failures
    P1671 High pressure regulat. Valve
    P1670 Cinienie paliwa
    P1203 Wtryskiwacz cylindra 3

    Jeżeli przestanie wam jechać, biały dym z wydechu + wszechobecny zapach paliwa i zestaw błędów jak powyżej, to możecie być pewni, że uszkodzeniu uległ wtryskiwacz. Stracił całkowicie szczelność. W cylindrze jezioro z benzyny. Dla pewności możecie zamienić cewki, co też sam uczyniłem, ale jak kod błędu nie zmieni cylindra to można się szykować do rozbiórki kolektora dolotowego.

    Do tego doszedł jeszcze wyciek oleju z pod uszczelki odmy oraz z pod uszczelki pokrywy zaworów, a z tym już się wiąże grubsza robótka. Konieczny demontaż rozrządu.
    Postanowiłem zrobić z tym także porządek. Jeziorku w gniazdach świec mówimy stanowcze nie.

    Znalazłem jeszcze dwa takie przypadki jak mój z identycznymi kodami błędów, jeden w Rosji a drugi w Niemczech, diagnoza i rozwiązanie takie samo jak u mnie. Wymiana wtryskiwacza.
    Z tego co się orientowałem nikt tego nie naprawia - regeneruje. Jedynie mogą oczyścić pozostałe sprawne. Zostaje tylko wymiana.
    Koszt nowego wtryskiwacza 653 złote. Używany 150. Raczej nie warto się pchać w używki. Do tego jeszcze zestaw montażowy x 4 i masa uszczelek, uszczelniaczy, oczywiście świece, olej i nowy rozrząd.

    Naturalnie wtryskiwacza nie ma w PL. Czekam na sprowadzenie z Włoch. U nas chyba jestem pierwszym przypadkiem tak radykalnego zakończenia życia przez wtryskiwacz z TBI.
    W międzyczasie można się będzie zająć wyciekami. Informacyjnie dopiszę, że za mojej kadencji auto jeździło tylko na 98. Wykluczam awarię z powodu jakości paliwa. Stało się to nagle, bez wcześniejszych poszarpywań, czy innych oznak kończącego się wtrysku. Pozostałe 3 wtryski pracują wręcz książkowo. W dwóch znanych mi przypadkach było dokładnie tak samo. Stało się to nagle i bez wcześniejszego ostrzeżenia.

    Nie polecam samodzielnego dokulania się do warsztatu po postawieniu diagnozy. Auto ledwo jedzie, paliwo jest wszędzie i o nieszczęście nie trudno.
    Nawet odpalenie silnika wiąże się z ryzykiem. W oleju jest masa benzyny. Zostaje laweta.

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Teoretycznie to może się stać z każdym wtryskiwaczem benzyny. W tym przypadku zestaw błędów był dość jednoznaczny. Jaki przebieg auta?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar speedek
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    159 1750 TBI TI
    Postów
    68

    Domyślnie

    221 000. Tyle mam nakulane. Pozostałe dwa przypadki miały dużo mniej, niemiecki 130 000, rosyjski 160 000.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szymonjot
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Opole
    Auto
    159 TBI Ti
    Postów
    305

    Domyślnie

    Ogólnie nieszczelność tego silnika to normalna sprawa, więc akurat to nie powinno Cię dziwić.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar speedek
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    159 1750 TBI TI
    Postów
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymonjot Zobacz post
    Ogólnie nieszczelność tego silnika to normalna sprawa, więc akurat to nie powinno Cię dziwić.
    Zdziwiony aż tak nie byłem. Stawiałem na wymianę uszczelki pod odmą, lub nawet samej odmy.
    Trochę natomiast zaskoczyła mnie wydmuchana - wypłukana masa uszczelniająca pod pokrywą. Dużo z tym zabawy będzie teraz.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar ika
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa 159 TBi, Mazda RX8
    Postów
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał speedek Zobacz post
    Z tego co się orientowałem nikt tego nie naprawia - regeneruje. Jedynie mogą oczyścić pozostałe sprawne. Zostaje tylko wymiana.
    Koszt nowego wtryskiwacza 653 złote. Używany 150. Raczej nie warto się pchać w używki. Do tego jeszcze zestaw montażowy x 4 i masa uszczelek, uszczelniaczy, oczywiście świece, olej i nowy rozrząd.
    No to ja mam zupełnie inne informacje z aso. Koszt nowego wtryskiwacza to ok 1200 zł za sztukę, a oprócz tego mają wtryskiwacze regenerowane przez Fiata za ok 580. W drugim przypadku trzeba oddać stary wtrysk, może być obojętnie w jakim stanie
    Ostatnio edytowane przez ika ; 08-03-2019 o 09:17

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar speedek
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    159 1750 TBI TI
    Postów
    68

    Domyślnie

    Na szczęście nie naprawiam tego w ASO. Taką mam cenę na zleceniu za nowy jaką podałem w pierwszym poście. Auto stoi w serwisie Boscha. Być może tamci mają inne ceny w stosunku do ASO. W końcu to ich wtryskiwacz.
    Ostatnio edytowane przez speedek ; 08-03-2019 o 22:33

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar ika
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa 159 TBi, Mazda RX8
    Postów
    128

    Domyślnie

    Dla pewności: chodzi o wtryskiwacz bosch 0 261 500 067 ? takie były montowane fabrycznie?

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar speedek
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    159 1750 TBI TI
    Postów
    68

    Domyślnie

    W PN będę miał rozpiskę to wtedy podam jego nr, ale na 99,99% to ten. Inny w końcu nie pasuje.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał speedek Zobacz post
    W PN będę miał rozpiskę to wtedy podam jego nr, ale na 99,99% to ten. Inny w końcu nie pasuje.
    [MENTION=73773]speedek[/MENTION] zrobiłeś porządek z tym wtryskiwaczem? Pomogła wymiana?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    [MENTION=73773]speedek[/MENTION] zrobiłeś porządek z tym wtryskiwaczem? Pomogła wymiana?
    U mnie wczoraj auto zaczęło przerywać, dymić na biało i też czuć niespalone paliwo.
    Błędy, jakie mi wysypało to:

    P1671- obwód regulatora paliwa, wysoki sygnał
    P1670- niskie ciśnienie na szynie paliwowej
    P0302- wypadanie zapłonu cylinder 2
    P0301- wyp. zapł. cylinder 1
    P1201- wtryskiwacz cylinder 1
    P0300- wypadanie zapłonów (ogólny)
    P0134 - nieprawidłowy sygnał lambda 1 przed kat

    Kiedyś już mi się tak stało ale po zatankowaniu większej ilości paliwa i przejechaniu kiluset metrów wszystko wróciło do normy. Jednak wtedy wyszedł błąd P0303 czyli wypadanie zapłonu na 3 cylindrze.

    Dziś wymieniłem wszystkie świecie na nowe oryginały (kupiłem je kiedyś okazyjnie i leżały, bo te w silniku miały około 20 tysięcy), pozamieniałem i wyczyściłem cewki oraz posprawdzałem wtyczki. Niestety znów wywaliło błędy.

    P01671
    P0300
    P0301
    P0191- regulator wysokiego ciśnienia paliwa- brak sygnału

    Oprócz tego zauważyłem, że regulator ciśnienia tyka głośno podczas włączonego zapłonu a pompa paliwa jakby piszczy podczas dobijania paliwa. Ewidentnie dawniej inaczej było ją słychać.
    Dziś już mi się nie chce grzebać dłużej ale jutro sprawdzę ciśnienie na pompie bo nie chce mi się wierzyć, że na 3 cylindrach klękają na zmianę wtryskiwacze.
    W baku mam nieco więcej niż 1/4 98'.

Podobne wątki

  1. [159] Wtryskiwacz ?
    Utworzone przez mario0066 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 18:25
  2. jak wyjac wtryskiwacz JTD
    Utworzone przez iwona22p w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-12-2010, 21:02
  3. Wtryskiwacz leje?
    Utworzone przez maybah w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 06-07-2010, 06:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory