Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Potencjomentr poziomowania xenon tył

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V 150km Sedan
    Postów
    2

    Domyślnie Potencjomentr poziomowania xenon tył

    Witam i piszę do was z pytaniem czy nie był by mi ktoś w stanie zmierzyć jakie napięcie wychodzi z potencjometru poziomowania. kostka 3 pin z czego dwa piny to zasilanie a na 3 pin wychodzi napięcie z potencjometra(to nie jest zwykły potencjometr lecz trochę bardziej rozbudowane urządzenie) Mam w planach zrobić to na własny sposób.Pomoże ktoś ?

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    +0,5V do +4.5V.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    dokladnie opisalem zaleznosc kat/napiecie w watku o czujnikach gdzies w 1 kwartale 2016r. poszukaj. z tego co pamietam wzdluzne ustawienie dzwigienki to ok 2.5V i jak pisal kolega wyzej zmienia sie, tyle ze zaleznosc nie jest zbyt liniowa i do tego o ile pamietam juz +/z45stopni daje skatajne wartosci, krecac dalej to samo a przekraczajac 135st masz odwrotna relacje.

    po co dokladnie ci ta wiedza? pytam bo moze cos podpowiem. no i yrzeba zrobic kalibracje pozycji (napiecia) w komputerze (bo ori czujniki czasem daja np i 1.6v w neutralnej - stare zawieszenie, blad ustawienia czujnika itp) dopiero na koniec kreci sie srubami przy swiatlach w celu ich ustawienia

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    dokladnie opisalem zaleznosc kat/napiecie w watku o czujnikach gdzies w 1 kwartale 2016r. poszukaj. z tego co pamietam wzdluzne ustawienie dzwigienki to ok 2.5V i jak pisal kolega wyzej zmienia sie, tyle ze zaleznosc nie jest zbyt liniowa i do tego o ile pamietam juz +/z45stopni daje skatajne wartosci, krecac dalej to samo a przekraczajac 135st masz odwrotna relacje.

    po co dokladnie ci ta wiedza? pytam bo moze cos podpowiem. no i yrzeba zrobic kalibracje pozycji (napiecia) w komputerze (bo ori czujniki czasem daja np i 1.6v w neutralnej - stare zawieszenie, blad ustawienia czujnika itp) dopiero na koniec kreci sie srubami przy swiatlach w celu ich ustawienia
    Wg. eLearna zależność między kątem wychylenia ramienia czujnika, a wartością napięcia jest liniowa.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.PNG
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	19.1 KB
ID:	256258

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    widziałem to już lata temu, oczywiście to ogólna idea, jakieś tam przybliżenie tak to rozumiem, a w rzeczywistości nie jest aż tak dokładnie. pamiętam że np czujnik który testowałem nie dochodził do 0.5V tylko do jakiś 0.7V. tak naprawdę zakres dużo poza 0 stopni nie jest wymagany, i liczy się to że czy to bardziej lub mniej liniowo może się zmieniać pewnie w zakresie +-10stopni (zgaduję może ciut więcej, ale na pewno nie blisko 45stopni). ważniejsze jest skalibrowanie w kompie neutralnej pozycji. np czujniki w mojej pierwszej 159, miały po ok 1.8V w neutralnej pozycji auta, a w drugiej 159 przedni 2.3V a tylny chyba też coś ok 1.8V (tak akurat mi się przykręcił, w drugiej robiłem retrofit xenonów). po kalibracji te napięcia są przepisywane do kompa xenonów i używane jak punkt odniesienia do korekcji wysokości.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Crosswagon czujnik poziomowania xenon
    Utworzone przez czalson w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-02-2017, 15:07
  2. [Giulietta] GIULIETTA bład poziomowania XENON-u
    Utworzone przez stegon w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-08-2016, 12:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory