Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Alfa Romeo 159 1.9 JTS przy dodawaniu gazu odczuwalny lekki "lag"

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTS
    Postów
    7

    Domyślnie Alfa Romeo 159 1.9 JTS przy dodawaniu gazu odczuwalny lekki "lag"

    Cześć Alfaholicy!

    Jest to mój pierwszy post na forum społeczności Alfy Romeo. Dotyczy też pierwszej Alfy w moim życiu, którą kupiłem dosłownie trzy dni temu. Jest to model 159 z silnikiem 1.9 JTS.

    Martwi mnie nieco sposób w jaki auto przyspiesza. Przy mocniejszym wciśnięciu gazu, na niższych prędkościach, przy obrotach na poziomie mniej więcej od 2 do 3,5 tys, odczuwalny jest lag w przyspieszeniu. Tak jakby auto coś troszkę trzymało a potem puściło. Przypomina mi to mojego starego Forda w gazie, gdzie auto zachowywało się w sposób podobny, ale spowodowane to było niewyregulowanym gazem. O co chodzi w tym przypadku, nie mam zielonego pojęcia.
    Próbowałem wyszukać informacje na ten temat w Internecie, ale silnik nie jest chyba zbyt popularny i dużo się nie dowiedziałem. Może ktoś z was spotkał się z czymś podobnym i wie na czym polega problem? Albo silnik po prostu ma pracować w ten sposób?
    Pomijając ten "lag", żadnych zarzutów nie mam. Nie faluje, nagrzewa się dobrze i trzyma temperaturę, skrzynia jest okej...

    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Te silniki tak mają, że poniżej 3000 obr przyspieszenie z butów nie wyrywa
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    AR 159 1.9 JTS
    Postów
    131

    Domyślnie

    Ja mam podobnie.Do 2000 mozna delikatnie przyspieszać a później jest odczuwalna znacznie większą moc.Moze wariatory tak działają.Tez się go dopiero uczę

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTS
    Postów
    7

    Domyślnie

    Czyli mamy turbodziurę w aucie bez turbo

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 159 2.4 JTDm '08
    Postów
    65

    Domyślnie

    Jeśli mocniej naciskasz gaz nawet na niskich obrotach i nie ma jakiejkolwiek natychmiastowej reakcji, tylko opisywany "lag", to moim zdaniem nie jest to kwestia "ten typ tak ma".
    Przez pojęcie "lag" rozumiem, że silnik przez chwilę się zastanawia, co zrobić z faktem mocniejszego otwarcia przepustnicy, i dopiero potem reaguje zwiększeniem obrotów (oczywiście mniej żwawym na niższych obrotach).

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Musiałbyś przejechać się jakimś innym egzemplarzem i porównać ze swoim. Mój miał lag jakiś czas temu, objawy były podobne do jtdm, kiedy czujnik ciśnienia doładowania nie działa prawidłowo. Podczas wyprzedzania przyspieszał równomiernie, później na sekundę jakby łapał oddech i dalej przyśpieszał
    Kupiłem na ebay ori elektrozawory GM wymieniłem i problemu nie ma. Miałem też co jakiś czas błąd na wydechowym albo ssącym...nie pamiętam dokładnie na którym.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTS
    Postów
    7

    Domyślnie

    Reakcja jest, Alfa przyspiesza, ale od jakiegoś momentu (gdzieś na 2, 2-5 tys obrotów) dostaje kopa jakby się turbina włączyła i po prostu ją wyrywa do przodu. Nigdy nie miałem JTSa, może rzeczywiście ten typ tak ma, ale mnie to trochę, prawdę mówiąc, martwi, bo z mojej perspektywy nie wygląda to dobrze. Myślałem, że przyspieszenie ma być w miarę równomierne. Ciężko mi to w sumie wytłumaczyć... Jadę w sobotę do mechanika na wymianę łożyska, poproszę go aby rzucił okiem na silnik, może coś tam znajdzie.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Przecież to wonlossaca jednostka ciesz się, że jest ten "kop" od tak niskich obrotów w bmw mojej żony, "kop" zaczyna się dopiero od 3.5-4 tyś.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Adam30
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa 159 JTS 1.9 160km
    Postów
    26

    Domyślnie

    Wariatory się załączają i dlatego czujesz te "wyrywanie" ze swoją alfa też latałem po mechanikach i nic nie znaleźli, ten typ tak ma a żeby nie odczuwać laga to nie kręć jej poniżej 3 tys

    Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTS
    Postów
    7

    Domyślnie

    Uspokoiłeś mnie. Dzięki za odpowiedź!
    Natomiast co do kręcenia powyżej 3 tys - staram się jak najszybciej zmieniać biegi, bo kręcąc wysoko, Alfina pali mi jak smok ciężko mi zejść poniżej 13,5 na setkę. Zrujnuje mój budżet

Podobne wątki

  1. [Giulietta] QV- "szarpnięcie, dławienie " przy dodawaniu gazu
    Utworzone przez mourning w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-09-2017, 16:44
  2. [145] "Zarzuca" w prawo przy dodawaniu gazu.
    Utworzone przez Serejas w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-09-2016, 20:16
  3. [159] brak mocy "kwiczenie" przy dodaniu gazu
    Utworzone przez shorty1988 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-07-2016, 16:33
  4. Alfa Romeo 156 FL 1.9 16v - "Wyciek" przy bagnecie oleju
    Utworzone przez maly_777 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-07-2012, 23:23
  5. 4HP20 - trzęsie się auto przy dodawaniu gazu na "N"
    Utworzone przez prasus w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-02-2011, 09:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory