Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Bose do SW

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mamel
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    469

    Domyślnie Bose do SW

    Hej. Czy montował ktoś zestaw bose do wersji, która fabrycznie go nie miała (mowa o SW)? Chciałem się dowiedzieć czy dużo babrania z tmy jest bo chcę sobie taki secik sprawić. Jakieś doświadczenia, porady? Czy dużo kabli trzeba ciągnąć czy moze da się to podpiąć jakoś pod fabryczną wiązkę radia bez bose?
    Wesela, przyjęcia, bankiety, zabawy taneczne - oprawa muzyczna lubuskie, dolnośląskie - www.bluebinders.pl // www.facebook.com/bluebinders/

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cała wiązka wraz z głośnikami do zmiany. Dodatkowo jeszcze montaż subwoofera i głośnika centralnego.
    Jak dla mnie przerost formy nad treścią. Miałem kilka 159 z BOSE ale obecnie nawet mi nie przyszło do głowy montować tego. Zrobiłem audio na innych głośnikach dwudrożnych ze zwrotnicami i wzmacniaczu Alpine oraz oryginalny subwoofer Bose w półce (159 TBi Berlina) . Gra o niebo lepiej a koszty niższe i bez takiej rzeźby.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mamel
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    469

    Domyślnie

    To chyba odpuszcze temat bo aż tak mi się nie chce bawić... myślałem, że będzie troszkę prościej A gdzie wsadziłeś wzmacniacz alpina? Tak sobie myśle, że może tylko samego suba dołączyć z bose i tyle...
    Wesela, przyjęcia, bankiety, zabawy taneczne - oprawa muzyczna lubuskie, dolnośląskie - www.bluebinders.pl // www.facebook.com/bluebinders/

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Pawel13
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    SZA
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 JTS Q4 Ti
    Postów
    113

    Domyślnie

    Żeby założyć BOSE potrzebujesz:
    1. suwoofer ze wzmacniaczami,
    2. wiązkę do podłączenia subwoofera,
    3. wszystkie głośniki (drzwi, kokpit i centralny)
    4. przejściówki do podłączenia przednich głośników wysokotonowych, wtyczki do podłączenia głośników wysokotonowych w drzwiach tylnych,
    5. nitonakrętki do przykręcenia subwoofera,
    6. maskownice głośników wysokotonowych w drzwiach tylnych,
    7. Jeżeli masz podstawową wiązkę to możliwe że będzie jeszcze brakowało wiązki do centralnego głośnika (ale to musiałbyś sprawdzić, bo może akurat już jest gotowa),

    Jeśli chodzi o montaż to wszystko p&p za wyjątkiem wtyczek w tylnych drzwiach do głośników wysokotonowych. A tak poza tym to wyciągasz stare głośniki i zakładasz nowe. Dużej filozofii nie ma jedynie trochę zabawy jest z przeciągnięciem wiązki do bagażnika.
    W moim osobistym odczuciu gra to lepiej od wersji standardowej.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    159 SW 2,0 JTDM
    Postów
    33

    Domyślnie

    [MENTION=114]Belfer[/MENTION], zakładałeś wzmacniacz do standardowego radia? Jeśli tak, to skąd wziąłeś wzbudzenie do wzmacniacza (remote)? Używałeś jakiegoś konwertera RCA?

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Ja kupiłem wzmacniacz z wejściem "HighPass" czyli z kabli głośnikowych. Bodajże Alpine Flex ale . Czyli dodatkowo z 4 kanałów robi Ci wyjście na Subwoofer.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    159 SW 2,0 JTDM
    Postów
    33

    Domyślnie

    Dzięki. A pamiętasz skąd pociągnąłeś kabel do wzbudzenia wzmacniacza (12V po zapłonie)? Czy z któregoś pina z radia czy skądś indziej?

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mamel
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    469

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel13 Zobacz post
    Żeby założyć BOSE potrzebujesz:
    1. suwoofer ze wzmacniaczami,
    2. wiązkę do podłączenia subwoofera,
    3. wszystkie głośniki (drzwi, kokpit i centralny)
    4. przejściówki do podłączenia przednich głośników wysokotonowych, wtyczki do podłączenia głośników wysokotonowych w drzwiach tylnych,
    5. nitonakrętki do przykręcenia subwoofera,
    6. maskownice głośników wysokotonowych w drzwiach tylnych,
    7. Jeżeli masz podstawową wiązkę to możliwe że będzie jeszcze brakowało wiązki do centralnego głośnika (ale to musiałbyś sprawdzić, bo może akurat już jest gotowa),

    Jeśli chodzi o montaż to wszystko p&p za wyjątkiem wtyczek w tylnych drzwiach do głośników wysokotonowych. A tak poza tym to wyciągasz stare głośniki i zakładasz nowe. Dużej filozofii nie ma jedynie trochę zabawy jest z przeciągnięciem wiązki do bagażnika.
    W moim osobistym odczuciu gra to lepiej od wersji standardowej.
    Czy to aby na pewno jest tak jak piszesz? Bo mi się wydaje, że samo wpięcie głośników nie wystarczy bo trzeba przecież puścic linie na wzmacniacze (i to napisałeś, ok), ale od wzmaka na każdy głośnik też musi isć kabel, więc wychodiz na to, że trzeba rozebrać kupe rzeczy, żeby przeciągnąć wiązkę dodatkowo ze wzmazniacza do głośników;p Czy może jakioś inaczej to ogarnąłeś?
    Wesela, przyjęcia, bankiety, zabawy taneczne - oprawa muzyczna lubuskie, dolnośląskie - www.bluebinders.pl // www.facebook.com/bluebinders/

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Wiązka od Bose jest wpinana, pomiędzy istniejące kostki od standardowego zestawu audio. Wygląda to tak, ze kostki które znajdują się na tunelu środkowym po stronie pasażera rozpina się i tam jest wpinana wiązka od bose. Skutkuje to tym, że sygnał z głośnika przechodzi przez wzmacniacz. Głośnik centralny trzeba podłączyć osobno do wiązki Bose, tak samo sygnał do uruchomienia wzmacniacza. Wszystko jest na schematach w Elearn, łącznie z kolorami kabli. Reasumując żeby Bose zagrało nawet na standardowych głośnikach, potrzebne jest tylko wpięcie opisywanej wiązki.

    P.S. Jeśli ktoś jest zainteresowany mam do sprzedania fabrycznie nowe osłony tweeterów bose w tylne drzwi w kolorze beż.
    Ostatnio edytowane przez MikeDraven ; 05-04-2019 o 08:23
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo" - Jeremy Clarkson

    Pomogłem? Dodaj punkt reputacji (gwiazdka pod postem)

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mamel
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    469

    Domyślnie

    Cytat Napisał MikeDraven Zobacz post
    Wiązka od Bose jest wpinana, pomiędzy istniejące kostki od standardowego zestawu audio. Wygląda to tak, ze kostki które znajdują się na tunelu środkowym po stronie pasażera rozpina się i tam jest wpinana wiązka od bose. Skutkuje to tym, że sygnał z głośnika przechodzi przez wzmacniacz. Głośnik centralny trzeba podłączyć osobno do wiązki Bose, tak samo sygnał do uruchomienia wzmacniacza. Wszystko jest na schematach w Elearn, łącznie z kolorami kabli. Reasumując żeby Bose zagrało nawet na standardowych głośnikach, potrzebne jest tylko wpięcie opisywanej wiązki.

    P.S. Jeśli ktoś jest zainteresowany mam do sprzedania fabrycznie nowe osłony tweeterów bose w tylne drzwi w kolorze beż.
    O widzisz... i to jest pomocne info
    Wesela, przyjęcia, bankiety, zabawy taneczne - oprawa muzyczna lubuskie, dolnośląskie - www.bluebinders.pl // www.facebook.com/bluebinders/

Podobne wątki

  1. 147 Bose
    Utworzone przez czosnek1802 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-02-2015, 22:32
  2. Bose
    Utworzone przez polkop w dziale 147
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 23-01-2014, 20:09
  3. Bose 147
    Utworzone przez cinek911 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-02-2011, 20:24
  4. co do Bose?
    Utworzone przez szymiii w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-11-2010, 22:35
  5. Bose
    Utworzone przez Qki w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 03-01-2010, 20:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory