Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: Brera 2.4 JTDm, 210 km, kolektor ssacy, demontaz polowy?

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Rozpołowienie kolektora na samochodzie jest wydaje się dobrą opcją. Ja jej nie rozważałem bo musiałem usunąć klapki więc i tak potrzebny był demontaż. Trzeba sprawdzić tylko czy jest dostęp do srub przy pompie CR , potrzebne będą jakieś wyciorki powyginane, lusterko i odkurzacz. Ja bym pomyślał jeszcze o takim przesuwaniu wałem korbowym, żeby zawory ssące na danym cylindrze były zamknięte podczas czyszczenia. O uszczelnienie bym się nie martwił. Stare usuwa się bardzo łatwo , nowe na dekiel i powodzenia.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    [MENTION=82269]beesmark[/MENTION]
    Na Twoim miejscu zamówiłbym przygotowany kolektor dolotowy (wyczyszczony i zaślepiony koszt to coś około 300 PLN) i zlecił komuś wymianę rozrządu i przy okazji kolektora dolotowego. (Chyba, że rozrząd niedawno zmieniałeś, to wtedy mało opłacalna opcja).
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    159 SW Ti 2.4 JTDm Q4
    Postów
    126

    Domyślnie

    A to kto sprzedaje kolektory do 2.4 gotowe (tj. zaślepione, wyczyszczone, no i proste) za 300zł?

    Ja za same zaślepki dałem chyba 100zł (ba, jeszcze mi popękał przy wciskaniu to doszło 50zł dla spawacza), potem planowanie 70zł no i na środki do czyszczenia z 30zł i masa uszczelniająca 20zł. Razem 270zł + własny czas.
    Gdybym wiedział, że za 300zł można mieć gotowy zrobiony kolektor to bym się na pewno nie zastanawiał.

    Także czekam na namiary

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    Mulhouse, Francja
    Auto
    Brera, 2.4JTDm, 210km, 2008
    Postów
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    [MENTION=82269]beesmark[/MENTION]
    Na Twoim miejscu zamówiłbym przygotowany kolektor dolotowy (wyczyszczony i zaślepiony koszt to coś około 300 PLN) i zlecił komuś wymianę rozrządu i przy okazji kolektora dolotowego. (Chyba, że rozrząd niedawno zmieniałeś, to wtedy mało opłacalna opcja).
    Oczywiście opcja która polecasz jest super tylko ja mieszkam we Francji. Zlecenie wymiany rozrzadu to jest 800 euro. Czyszczenia korektora nikt się nie podejmie. Tutaj jest trochę inna filozofia. W praktyce usterka taka jak korektor oznacza ze robisz to sam. We Francji wielu ludzi którzy nie znają się na mechanice zlomuja dobry samochód bo tyle kosztuje wymiana rozrzadu [emoji2]. Żeby uświadomić o co chodzi podaje pare cen z warsztatu: rozrząd 800-1000 euro, klocki hamulcowe 200-250, wymiana oleju z filtrami 150-200[emoji1], sprzeglo bez dwumasa 700, z dwumasem 2000 euro w górę.... To oznacza ze we Francji auto kilkuletnie jeździ tyle ile trzyma się rozrząd i sprzeglo bo nikogo nie stać na warsztat. Zyjac tutaj musisz miec mechanike opanowana i nie możesz sobie pozwolić na wizytę w warsztacie.

    Wracając do mojej brery - chce uniknąć zrzucanie rozrzadu bo właśnie ze trzy miesiące temu go zmieniłem i bylo to dla mnie bardzo trudne i stresujące[emoji3]

    Envoyé de mon POCOPHONE F1 en utilisant Tapatalk

  5. #15
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    To jest jakieś wytłumaczenie, skąd u nas zalew aut z zagranicy

    Zawsze możesz kupić taki kolektor z wysyłką z PL. Tylko musisz przezwyciężyć stres
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    [MENTION=77311]marcin87k[/MENTION]

    O ile pamiętam była to firma Auto-krak. Oczywiście była dodatkowo jakaś kaucja za kolektor, ale stary przecież można odesłać.
    Tak samo jak Ty załatwiłem zaślepkami jeden kolektor który wcześniej czyściłem parę godzin Drugi raz mi się nie chciało. W tym kupionym otwory były ładnie nagwintowane i zabezpieczone śrubami. Do pełni szczęścia ktoś mógłby jeszcze ściąć frezem te śruby, żeby były idealnie równo z powierzchnią kanału, ale i tak było bardzo dobrze.

    Na 100% nie jestem pewien, ale to była chyba ta firma: https://www.auto-krak.pl/auto-krak/k...at-alfa-romeo/

    [MENTION=82269]beesmark[/MENTION] te ceny za rozrząd to z częściami? Bo jeśli tak to nie jest taka zła cena, biorąc pod uwagę zachodnie zarobki.
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 18-04-2019 o 15:34
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    Mulhouse, Francja
    Auto
    Brera, 2.4JTDm, 210km, 2008
    Postów
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    [MENTION=77311]marcin87k[/MENTION]

    O ile pamiętam była to firma Auto-krak. Oczywiście była dodatkowo jakaś kaucja za kolektor, ale stary przecież można odesłać.
    Tak samo jak Ty załatwiłem zaślepkami jeden kolektor który wcześniej czyściłem parę godzin Drugi raz mi się nie chciało. W tym kupionym otwory były ładnie nagwintowane i zabezpieczone śrubami. Do pełni szczęścia ktoś mógłby jeszcze ściąć frezem te śruby, żeby były idealnie równo z powierzchnią kanału, ale i tak było bardzo dobrze.

    Na 100% nie jestem pewien, ale to była chyba ta firma: https://www.auto-krak.pl/auto-krak/k...at-alfa-romeo/

    [MENTION=82269]beesmark[/MENTION] te ceny za rozrząd to z częściami? Bo jeśli tak to nie jest taka zła cena, biorąc pod uwagę zachodnie zarobki.
    No z częściami. Ale dalej 800 euro to jest tutaj połowa przeciętnej pensji [emoji2]

    Envoyé de mon POCOPHONE F1 en utilisant Tapatalk

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Wyczyszczenie i zaślepienie kolektora (gotowym zestawem) to 1-1,5 godziny pracy. Nawet do głowy by mi nie przyszło kupować gotowca.

    Kolektor czyści się chemią do mycia szyb kominkowych, a zaślepki wciska się na klej dołączony do zestawu. Nie ma w tym żadnej filozofii poza ...demontażem kolektora.
    Ostatnio edytowane przez quba ; 18-04-2019 o 17:57
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Zaślepki nie zawsze pasują. Zależy od stopnia zużycia otworu po ośce.

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Zaślepki nie zawsze pasują. Zależy od stopnia zużycia otworu po ośce.

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    Gniazdo kolektora jest aluminiowe, a prowadnica osi z tworzywa dodatkowo umieszczona na stałe. O jakim wyrobieniu piszesz? Rozmawiamy o modelu 2,4...dla ścisłości

    A zestaw tak wygląda
    https://allegro.pl/oferta/zaslepki-k...NTNiZmI2OTg%3D
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

Podobne wątki

  1. Kolektor ssacy
    Utworzone przez Ndstsiadaj w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-01-2017, 16:19
  2. Kolektor ssacy
    Utworzone przez Długi1987 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-10-2014, 16:25
  3. kolektor ssacy
    Utworzone przez czarny 156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-07-2014, 08:36
  4. kolektor ssacy
    Utworzone przez nhobywatel w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-01-2012, 08:44
  5. [146] Kolektor ssacy 1.4 TS
    Utworzone przez mareczek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-02-2010, 10:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory