Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 74

Temat: Rdza na progach - wymiana/naprawa. Temat ogólny.

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v SW 2006r
    Postów
    197

    Domyślnie

    Mam wątpliwości co do tego, że te sprawnie działające malutkie odpływy, które swoją drogą konstrukcyjnie wg. mnie skopane, bo nie są w najniższym punkcie progu, są w stanie odprowadzić zalegającą wodę w progach. Wystarczy mała ilość błota aby zatkać tą dziurkę. Jeśli nie zadbasz o to, aby regularnie czyścić to błoto, to powstanie tam tak zbita masa, że ciężko to potem wyczyscic. Tak właśnie to wyglądało u mnie, świeżo po kupnie auta. Lekki bąbelek na progu okazał się zgnitym całym progiem, gdzie mogłem włożyć całą pięść. Co dziwne z 2 strony wszystko ok. Ten wadliwy próg był ori, nic wcześniej nie było robione, a nadkola nie były w żaden sposób zdeformowane. Dodam, że auto z 2006 roku.
    W najbliższym czasie zabieram się za przegląd zniszczeń po pierwszej zimie od naprawy. Ciekawe co tym razem zastanę

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa 159 2.0jtdm
    Postów
    16

    Domyślnie

    Mam tę samą sytuacje z prawym progiem, tylko tam już widać kilka bombelków i rudą. Również rozważam aso, tylko raczej po majówce, daj znać jak się dowiesz jak z wyceną, albo ja dam znać kiedy wrócę z urlopu ;p

    Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Nie zdziwcie się, jak wam ASO odmówi takiej naprawy - z tego co słyszę, coraz częściej wymiana oleju i ewentualnie świec to max czego się podejmują.

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Napisał bera5 Zobacz post
    Woda podrywana przez tylne koła może co najwyżej uszkodzić zderzak tylni

    Jeśli już to tylny.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  5. #15
    Administrator weteran Maniak resoraków Avatar Krzyśko
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Kuryłówka
    Auto
    159 SW 1.9 JTS 2006r., 147 1.9 JTD 2004r.
    Postów
    958

    Domyślnie

    Nie bawcie się w klejenie kawałków progów bo jest to bez sensu. Skoro na wierzchu już widać rdzę to w środku jest tragedia. Próg nie kosztuje kto wie ile (nowy oryginał ok. 800 zł), mi za wymianę całego progu gość powiedział 700-800 zł.
    159 SW 1.9 JTS 16V 2006r.
    147 1.9 JTD 8V 2004r.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v SW 2006r
    Postów
    197

    Domyślnie

    Wymiana całego progu to juz dość spora ingerencja. W moim przypadku zaatakowana była tylko końcówka. W środku są wstawione jakieś przegrody przez które woda nie przepływa na całej długości. Jak wszedłem kamerką do srodka, to zaatakowana byla tylko koncowka. Zalezalo mi na szybkiej naprawie i jak najmniejszej ingerencji. Zobaczymy jak się to sprawdzi. Za pare lat najwyzej wymienię całe progi jesli ruda zaatakuje calość.

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Próg podzielony jest na części (dla każdej jest gumowy korek) woda dostaje się przez otwór w końcówce , który nie jest odpływem tylko przykładem tandety w wykonaniu auta. Tym otworem dostaje się woda do ostatniej przegrody i dlatego rdzewieje tylko końcówka. Jak ktoś ma możliwość niech sprawdzi wnętrze, zalepi ten otwór i zabezpieczy woskiem. Amen.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150 KM 2008r. i Giulietta 1.4 120KM 2015r. Była Alfa Romeo 156 SW 2002
    Postów
    523

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Próg podzielony jest na części (dla każdej jest gumowy korek) woda dostaje się przez otwór w końcówce , który nie jest odpływem tylko przykładem tandety w wykonaniu auta. Tym otworem dostaje się woda do ostatniej przegrody i dlatego rdzewieje tylko końcówka. Jak ktoś ma możliwość niech sprawdzi wnętrze, zalepi ten otwór i zabezpieczy woskiem. Amen.
    Potwierdzam ten otwór powoduje dostawanie się wody, a brak jest z tej części jej odpływu. Przed zalepieniem otworu, warto całość porządnie oczyścić i osuszyć próg, sprawdzić próg czy nie ma już poważnej korozji i porządnie zakonserwować wnętrze progu dobrej jakości woskiem (niezasychającym po paru miesiącach), a operację konserwacji weryfikować po każdej zimie.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Może ktoś zrobić zdjęcie tego miejsca które jest źle wykonane i dostaje się przez ie woda z błotem?

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Można poprosić kogoś z e-papierosem, żeby wprowadził dym w ostatnią zaślepkę. Od razu będzie widać gdzie ucieka.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

Podobne wątki

  1. H7 LED - temat ogólny
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 29-01-2019, 08:31
  2. [156] Rdza w podłodzie i progach
    Utworzone przez smagal w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-09-2013, 18:47
  3. Rdza na progach...
    Utworzone przez szerszeń w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-12-2009, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory