Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Bagażnik- brak życia

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Auto
    159 1.9 Jtdm 150KM Sport 2009
    Postów
    66

    Domyślnie Bagażnik- brak życia

    Witam.
    Wiem temat znany, ale odpowiedzi nie znalazłem, bo wszystkim do tego momentu już działało.
    Więc...
    Alfa 159 sedan po lifcie z otwieraniem bagaznika z pilota i przyciskiem z tyłu.
    Zaczęło świrować, tzn błąd światła tylnego przeciwmgłowego mimo iż żarówki nowe wkładałem, do tego brak oświetlenia w bagażniku i najważniejsze brak możliwości otwarcia bagażnika przyciskiem lub pilotem. Otwierałem linką przez dłuższy okres. naciskając przycisk nic nie reagowało a próbując otworzyć z pilota zamrugiwały awaryjne lampki i przy kierownicy było słychać jakby coś chciało a nie mogło. Po przeszukaniu forum zobaczyłem, że przecierają się kable na zginaniu pod klapą. No to dziś rozebrałem i faktycznie, aż 5 kabli przerwanych( o dziwo światła działały). Polutowałem ładnie poskładałem i co? I dalej nie działa. Gdyby tego było mało to teraz nawet jak próbuję z pilota to awaryjki już nie błyszczą i przy kierownicy nic nie słychać. Sprawdzałem automatycznie bezpiecznik, ale też sprawny...
    Panowie wiecie co to może teraz być? Ja już się poddaję...

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Napięcie dochodzi?
    Możliwe że przy naprawie wiązki pociągnąłeś za nią i wypiąłeś wtyczkę pod tylną półką?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    sprawdz na schematach z eLearna czy nie ma jeszcze jakiegos glownego bezpiecznika, moze jego wywalilo? kabli nie pomieszales? cala reszta oswietlenia dziala prawidlowo po naprawie?

    tak czy siak zalecalbym Ci wymiane calego fragmentu kabla (powiedzmy odciac sie przy wtyczce pod tylna polka i wymienic te np 40cm kabla zeby lutowania byly juz w klapie) - lutowanie w przegubie to rozwiazanie raczej na chwile - te kable masz jusz nadywrezone i zaraz moga znow pojawic sie problemy. moze tez cos ci sie zwarlo albo puscilo po montazu (zimny lut lub zle zaizolowales)?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Auto
    159 1.9 Jtdm 150KM Sport 2009
    Postów
    66

    Domyślnie

    dziękuję za odpowiedzi.
    Tak, wszystkie światła już działają nawet z oświetleniem bagażnika.
    Podejrzewam że przekaźnik bo zawsze coś pod tą kierownicą pykało.
    Orientujecie się gdzie takowy znajdę?

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    elearn, sciagnij i patrz po schematach

Podobne wątki

  1. [159] Bagażnik dachowy - brak relingów
    Utworzone przez Nemrak w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 31-05-2020, 08:28
  2. Brak możliwości zamknięcia auta, otwarty bagażnik
    Utworzone przez SilverV6 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-06-2015, 18:27
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 07:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory