Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Krzywa klapa bagażnika SW

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v SW 2006r
    Postów
    197

    Domyślnie Krzywa klapa bagażnika SW

    Cześć,
    czy spotkał się ktoś z Was z krzywo domykającą się klapą bagażnika?
    Po wymianie siłowników, nic się nie zmieniło. Regulacja na odbojnikach też nic nie daje. Prawa strona klapy jest wyraźnie wyżej. Najbardziej widać to na lini lamp.
    Co mogło spowodować takie spasowanie?
    Auto było dokładnie sprawdzane pod kątem kolizji i nic nie wyszło. Wszystkie elementy mają tą samą grubość lakieru.

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Dolu
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 2005
    Postów
    11

    Domyślnie

    a jak wyglądają zawiasy? widać żeby było coś tam przy nich robione ?

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    U brata było coś podobnego, tylko nie pamiętam szczegółów, czy wymieniał oba siłowniki, czy jeden. Tylko on miał krzywo klapę na fabrycznych, a po założeniu zamiennika(-ów) klapa się wyprostowała .

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    A czy klapa licuje się z karoserią? Można jeszcze podregulować na zawiasach.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    ustawienie zamka tez ma lekki wplyw na to jak klapa pasuje - sprawdzalem u siebie bo mi sie tak fajnie nie zamykala, zaczalem przestawiac i widzialem efekt. w sumie nigdy nie byla super ustawiona wiec troche pokrecilem na zwiasach a potem jeszcze zamkiem i wyszlo fajnie. tylko przy sprzedazy oczywiscie marudzenie ze cos bylo tu krecone.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v SW 2006r
    Postów
    197

    Domyślnie

    Dzięki za odzew. Jak wrócę do domu, sprawdzę wszystkie sugestie. Zawiasy wyglądają ok, siłowniki wymieniałem na zamienniki bo ori już nie domagały, wiec nie sądzę że to wina siłowników, bo nic sie nie zmieniło. Na zawiasach nic specjalnego nie widać ale prześwietlę je dokładnie. Pozostaje jeszcze sprawdzić ten zamek. Dzieki

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Ważne żeby nie dać się zwariować - auta mają swoje lata, karoseria pracuje, wypacza się trochę, abstrahując nawet od tego że AR nigdy nie słynęła z nadzwyczajnej precyzji wykonania. Ciężko w ~10 letnim aucie, żeby szpary i różne inne spasowania były idealne. Jak nie ma śladów wspawania psiej budy, to bym wyregulował co się da i się nie przejmował

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    też prawda a nawet nowe nie będą idealne - tu AR należy do tych marek gdzie są braki. może zdjęcia GIulii jak odebrałem z salonu Was przekonają:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180607_092841.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	101.1 KB
ID:	257886
    oczywiście od razu zgłosiłem i przy okazji innych spraw ASO próbowało poprawić - wymienili ślizgi ale nic to nie dało.
    potem przyglądnąłem się innym auto w ASO i okazało się ze to nie tylko moja tak ma - te stojące w salonie i przed testówki wszystkie miały ciut mniej lub tak samo spasowane akurat te elementy. tylny zderzak też z błotnikiem tak sobie się zgrywa.

    jednak jeśli chodzi o klapę tylną, to przesunięcie na dole można poprawić przesuwaniem zamka (przynajmniej mi się udało w dużej mierze) - metoda iteracyjna bo raz się klapa źle zamyka, innym razem za ma luz itp, ale po kilku próbach udaje się.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v SW 2006r
    Postów
    197

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za wskazówki. Udało się wyregulować tak, że strona wcześniej nie domykająca się jest idealnia, a strona gdzie było ok, jest ciut za mocno dociśnięta. Zrobiłem to na szybko, ale już jest mega poprawa. Wystarczyło wyprostować ucho chwytające zamek. U mnie nie dosyć, że było dość luźne, to jeszcze krzywo załapane. Jak bede miał więcej czasu to postaram się ustawić to idealnie Dzięki Panowie!

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vudka123
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4jtdm Ti 20v 2008
    Postów
    442

    Domyślnie

    podepne sie pod temat
    jako ze mam zlaczke z 2.4 i 2 wydechy to takze mam zderzak z 2.4 a klape z 1.9 i jest na rancie zardzewiala + nie ma tej gumki amortyzujacej upadek.
    I tu mam 2 pytanka
    pierwsze to (w przyszlosci chce kupic klape i czy kupic do 1.9 czy do 2.4 ?) niby to samo ale jednak jest teraz krzywa i juz zaczela mi skrzypiec przez te upaly...
    i drugie pytanko czy moge kupic taka gumke osobno ?
    moge fotke potem dac jak to wyglada oraz piekny filmik z ladnym skrzypieniem...
    mowa o SW

Podobne wątki

  1. Klapa bagażnika
    Utworzone przez cineks w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-06-2017, 16:22
  2. [159] Klapa bagażnika w SW
    Utworzone przez AxeD w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 20:54
  3. klapa bagażnika
    Utworzone przez Konrad156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-11-2012, 22:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory