Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Temat: turbosprężarka po regeneracji bardzo późno wstaje (1,9 JTDm)

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar Alf87
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1,9 JTDm
    Postów
    36

    Domyślnie

    Plan jest taki, że najpierw tuner wgra mi fabryczną mapę i zobaczymy jak będzie zachowywało się turbo.
    Później ewentualnie pokombinuje z nową mapą pod zregenerowaną turbinę ( być może chip był robiony gdy turbina już nie była w najlepszej kondycji i wystarczy korekta, bo nie chce mi się wierzyć, że to znowu zacina się zmienna po reklamacji) ... sam już nie wiem ale będę kombinował

    Jeżeli dalej turbo nie będzie wstawało jak powinno oddam je do innej firmy regenerującej z prośbą o dokument ewentualnej usterki.
    Wiem też, że trudno mi będzie cokolwiek ugrać ponieważ auto ma usuniętą całą ekologię a to może być podstawą przegranej w ewentualnym sporze.

    Czas pokaże...

    Dziękuję za Wasz udział w tym temacie.

    Pozdrawiam

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar LuKe93
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 300Km/600Nm
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alf87 Zobacz post
    Plan jest taki, że najpierw tuner wgra mi fabryczną mapę i zobaczymy jak będzie zachowywało się turbo.
    Później ewentualnie pokombinuje z nową mapą pod zregenerowaną turbinę ( być może chip był robiony gdy turbina już nie była w najlepszej kondycji i wystarczy korekta, bo nie chce mi się wierzyć, że to znowu zacina się zmienna po reklamacji) ... sam już nie wiem ale będę kombinował

    Jeżeli dalej turbo nie będzie wstawało jak powinno oddam je do innej firmy regenerującej z prośbą o dokument ewentualnej usterki.
    Wiem też, że trudno mi będzie cokolwiek ugrać ponieważ auto ma usuniętą całą ekologię a to może być podstawą przegranej w ewentualnym sporze.

    Czas pokaże...

    Dziękuję za Wasz udział w tym temacie.

    Pozdrawiam
    akurat usunięta ekologia działa tylko na + turbinie - nie ma DPF i turbawka się tak nie grzeje, na "pocieszenie" powiem Ci, że turbiniarz, który regenerował turbinę zwalił winę na smarowanie i mam sobie iść do adwokata jeśli się z nim nie zgadzam, a po zamontowaniu fabrycznie nowej turbiny z garreta za 2770 zł po mega dobrym rabacie w intercarsie auto ma dalej około 150 koni.. także widzę, że nie jestem sam z takimi problemami..

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar Alf87
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1,9 JTDm
    Postów
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał LuKe93 Zobacz post
    akurat usunięta ekologia działa tylko na + turbinie - nie ma DPF i turbawka się tak nie grzeje, na "pocieszenie" powiem Ci, że turbiniarz, który regenerował turbinę zwalił winę na smarowanie i mam sobie iść do adwokata jeśli się z nim nie zgadzam, a po zamontowaniu fabrycznie nowej turbiny z garreta za 2770 zł po mega dobrym rabacie w intercarsie auto ma dalej około 150 koni.. także widzę, że nie jestem sam z takimi problemami..
    Tak, wiem, że działa na plus ale wydaje mi się ,że firma regenerująca mi turbo mogłaby uznać to za usterkę, która spowodowała degenerację turbiny.

    Kupno nowej turbiny w moim wypadku zupełnie odpada. Zamierzam w przyszłym roku sprzedać to auto... i pewnie kupię kolejna alfę ;D

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar Alf87
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1,9 JTDm
    Postów
    36

    Domyślnie

    Nie chcę zakłądać kolejnego tematu, więc zapytam tutaj.

    Może ktoś z Was wie jak to jest z tymi numerami overboostów do 1,9 JTDm 16v 110kw?

    Numer mojego starego to 7.00607.00 i przed regeneracją wymieniłem go na nowy 7.03003.01.0 bo tak mi zamieniło w IC ( jako że pracowałem kiedyś w motoryzacji to mam zniżki w wielu hurtowniach i czasem nawet nadgorliwie wymieniam części na nowe)

    Teraz zacząłem sprawdzać że do mojego auta wg niektórych katalogów pasuję też numer 7.030003.00 , 7.00607.02.0 i kilka innych numerów Pierburga.
    Zastanawia mnie rozbieżność cen od około 100zł do mniej więcej 200zł.
    Czym mogą różnić się te elektrozawory?
    Mają jakiś inny środek? ( bo z zewnątrz są chyba identyczne)

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta Avatar LuKe93
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 300Km/600Nm
    Postów
    297

    Domyślnie

    kurcze, też musze sprawdzić numery overboosta, podobnie jak Ty, mam dobre zniżki w IC, myśląc sobie nowa turbina to i wsadzę nowy overboost i okazuje się, że na tym nowym overbooscie jest większe niedoładowanie turbiny niż na starym.. może faktycznie jest jakaś różnica..?

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar Alf87
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1,9 JTDm
    Postów
    36

    Domyślnie

    Zamówiłem dziś numer 7.00607.02.2 na testy, kosztuje 2x więcej niż 7.03003.01.0
    Zobaczymy jaka będzie różnica.
    Dodam że ten który dziś zamówiłem zamieniło mi po orginale a ten na którym aktualnie jeżdżę znalazło mi po tecdocu.

    I weź tu bądź mądry ... :]
    Ostatnio edytowane przez Alf87 ; 20-05-2019 o 11:58

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar Alf87
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1,9 JTDm
    Postów
    36

    Domyślnie

    Dobra już wiem, że właściwy overboost to numer 7.03003.01.0

    Byłem u tunera i na razie wgrał mi oryginalną mapę.
    Teraz znowu dzieją się dziwne rzeczy, a mianowicie auto raz jedzie bardzo dobrze ( super chwyta od samego dołu ), a 5 minut później znowu jest mułowate i trzeba mocno deptać żeby jechało.

    W przyszły piątek demontuję turbo i oddaje innej firmie do sprawdzenia...

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar LuKe93
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 300Km/600Nm
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alf87 Zobacz post
    Dobra już wiem, że właściwy overboost to numer 7.03003.01.0

    Byłem u tunera i na razie wgrał mi oryginalną mapę.
    Teraz znowu dzieją się dziwne rzeczy, a mianowicie auto raz jedzie bardzo dobrze ( super chwyta od samego dołu ), a 5 minut później znowu jest mułowate i trzeba mocno deptać żeby jechało.

    W przyszły piątek demontuję turbo i oddaje innej firmie do sprawdzenia...
    Sprawdzę z ciekawości jaki u siebie mam numer overboosta, heh ciekawe co masz z tym autem.. ja dalej się męczę z niedoładowaniem fabrycznie nowej turbiny, próbuje się umówić z specem od diesli w mojej okolicy ale już czekam półtora tygodnia na termin i mam dzwonić dopiero w poniedziałek

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 159 2.4 JTDm '08
    Postów
    65

    Domyślnie

    Plan jest taki, że najpierw tuner wgra mi fabryczną mapę i zobaczymy jak będzie zachowywało się turbo.
    Miałem podobnie. Zrobiona nowa mapa w moim 2.4, ale niestety było kopcenie. Po diagnozie padło na turbo. Po regeneracji seria na turbo poprawiła się wg hamowni, ale po (nieudolnej?) próbie zrobienia nowej mapy pod nowe turbo auto przestało totalnie jeździć z dołu (tak do 2500 obr./min). Wniosek tunera: turbo źle zregenerowane/ustawione. Ponowna regeneracja (jakiś pierścień zapieczony, dokładnie nie pamiętam, ale z powodu zbyt dużej temp. spalin) i brak zmian (cały czas wgrana "lipna" nowa mapa).
    Powrót do serii i auto dostało nowe życie. Ze względu na utratę zaufania do tunera nowej mapy u niego nie robiłem.

    Daj znać, jak sytuacja się u Ciebie rozwinie.

  10. #30
    Użytkownik Świeżak Avatar Alf87
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1,9 JTDm
    Postów
    36

    Domyślnie

    Dziś odebrałem turbo od innej firmy zajmującej się regeneracją. ( niedługo mają napisać mi ekspertyzę co do regeneracji w poprzedniej firmie aby móc ubiegać się o chociaż częściowy zwrot kasy))
    W skrócie mogę powiedzieć tylko, że stwierdzono montaż nieodpowiedniego wałka oraz wykryli niedokręcona zmienną, do tego turbo z jednej strony było mocno okopcone co świadczy o złym uszczelnieniu
    Jutro mam odebrać auto i zobaczymy czy udało się rozwiązać problem...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-07-2020, 23:46
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-10-2017, 15:18
  3. [159] Turbo późno wstaje -brak mocy do 2 tyś obrotów
    Utworzone przez Waldi254 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-09-2017, 08:14
  4. Późno wstaje turbo - sterowanie turbiną?
    Utworzone przez p_r_z_e_m_k_o w dziale GT
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 07-05-2013, 11:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory