Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Temat: turbosprężarka po regeneracji bardzo późno wstaje (1,9 JTDm)

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Alf87
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1,9 JTDm
    Postów
    36

    Unhappy turbosprężarka po regeneracji bardzo późno wstaje (1,9 JTDm)

    Witam serdecznie

    Może zacznę od tego, że posiadam Alfę 159 SW z 2007r (qtronic) 1,9 JTDm 150km po chipie na około 180km.
    W aucie wywalony został dpf, zaślepione klapy oraz usunięty programowo EGR.
    W tamtym roku urwała mi się szpilka w kolektorze co objawiało się głośnym szumem powietrza przy dodawaniu gazu.
    Usterkę usunąłem, ale od tamtej pory turbosprężarka zaczęła dosyć głośno gwizdać. Pomimo tego turbo działało bardzo dobrze.
    Super chwytało w dolnym zakresie, auto nadmiernie nie dymiło i miało naprawdę przyjemną moc.
    Tydzień temu byłem na stacji kontroli i okazało się, że ma niewielki wyciek oleju w dolnej części silnika.
    Wstępna diagnoza mechanika to walnięty uszczelniacz wału lecz podczas demontażu poszczególnych elementów okazało się, że
    mam do wymiany kilka węży(przewodów) powietrza i turbosprężarki. Do tego doszła nowa odma z przewodami oraz nowy termostat( uszkodzony króciec). Przy okazji postanowiłem, że sprawdzę stan turbosprężarki i okazało się, że mam luzy na wirniku i rozwaloną geometrię.( dodam że regenerację robiłem w rzekomo najlepszym serwisie w mieście, zapłaciłem z piaskowaniem i planowaniem kolektora 950zł).
    Chciałem jeszcze raz zaznaczyć, że pomimo rozwalonej geometrii, luzów, poprzecieranych-pouszkadzanych przewodów,rur auto zbierało się aż miło.
    Dziś odebrałem auto od mechanika i owszem turbo już nie wyje jak karetka ale na 1 i 2 biegu jest strasznie mułowate. Występuje mega turbodziura
    Do tego na 1 i 2 biegu występuje jakby chwilowe zadławienie( delikatne szarpnięcie) przy około 2000 obrótów a moc odczuwa się dopiero od około 2300 obrotów.

    Dodam, że niestety nie mam jak zrobić logów. Przez 3 godziny siedziałem i męczyłem ten temat na forum(i tak nie wiem co mam robić)
    Poprawić pracę geometri/ sztangę/gruszkę? jak tak to kto ma to zrobić? Mechanik, który wstawiał turbinę, firma która ją regenerowała czy może udać się do tunera aby poprawił program i to załatwi problem późnego wstawania turbo.
    Jest jeszcze zawór ciśnienia turbiny ale do tej pory działał on chyba bez zarzutu skoro stare turbo ładnie wstawało.

    Na koniec dodam, że na pewno nie mam problemów z przepływomierzem ani wtryskami, a do tego rok temu wymieniałem czujnik map sensor. W komputerze brak błędów.

    Nie ukrywam, że jestem trochę wkurzony, ponieważ na wszytko wydałem 1800zł a auto jeździ dużo gorzej niż przed naprawą.

    Sorry za esej ale starałem się dokładnie wszytko opisać aby było Wam łatwiej wyrazić swoje zdanie na ten temat.

    Za wszystkie porady z góry dziękuję.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Alf87 ; 02-05-2019 o 19:33

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    U kolegi było to samo. Źle ustawione turbo na regeneracji. Po reklamacji zrobili poprawnie.

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Alf87
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1,9 JTDm
    Postów
    36

    Domyślnie

    OK, w takim razie w poniedziałek uderzam do firmy która regenerowała mi turbo.
    Lipa, że najprawdopodobniej czekają mnie kolejne koszty związane z ponownym demontażem i montażem

    Ktoś mądry może się jeszcze wypowie. Będę wdzięczny

    Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Ja miałem taki przypadek akurat w peugeot 307 gdzie po regeneracji podobny efekt. Po licznych walkach z warsztatem turbo zostało zdemontowane. Okazało się że przy regeneracji założono grubszy wałek, czy to prawda nie wiem. Tak naprawdę nawet nie wiem czy jest to możliwe. Nie znam się na regenaracji natomiast problem znikł jak wymienili turbine na kolejną po regenaracji

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Alf87
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1,9 JTDm
    Postów
    36

    Domyślnie

    A może najpierw pojechać do tunera? dopasuje on mapę do zregenerowanej turbiny...

    dzięki

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alf87 Zobacz post
    A może najpierw pojechać do tunera? dopasuje on mapę do zregenerowanej turbiny...

    dzięki
    Takie rozwiązanie jest bez sensu. Jeśli będziesz musiał z jakiegoś powodu znów wymienić turbo to kolejny raz będziesz płacił u tunera?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150 KM 2008r. i Giulietta 1.4 120KM 2015r. Była Alfa Romeo 156 SW 2002
    Postów
    523

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alf87 Zobacz post
    A może najpierw pojechać do tunera? dopasuje on mapę do zregenerowanej turbiny...

    dzięki
    Leczy się niesprawność, a nie adaptuje do niej.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Alf87
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1,9 JTDm
    Postów
    36

    Domyślnie

    Rozumiem. W takim razie najpierw jadę do firmy która regenerowała turbo. Zobaczymy co powiedzą.

    Dzięki za Wasze odpowiedzi.

    P.S.
    Będę pisał jak czegoś się dowiem ( jeżeli kogoś interesuje jak zakończy się ta sprawa)

    Pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Alf87
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1,9 JTDm
    Postów
    36

    Domyślnie

    Firma w której regenerowałem turbo wysłała mnie do człowieka z którym współpracują aby sprawdził mi czy wszystko z moim autem OK i czy aby to że turbo słabo wstaje nie było ich winą. Na szczęście okazało się, że wszystko z moim autem jest OK. Jutro oddaję turbo na reklamację.

    PS. Podobno można próbować regulować jakiś zderzaczek, który odpowiada za dolny zakres pracy turbosprężarki ale mój mechanik nie chce się za to brać bo jak mówi
    mogę przez to stracić gwarancję.


    Pozdrawiam

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 159 2.4 JTDm '08
    Postów
    65

    Domyślnie

    Daj znać, jak się sytuacja rozwinie. Mam identyczny problem.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-07-2020, 23:46
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-10-2017, 15:18
  3. [159] Turbo późno wstaje -brak mocy do 2 tyś obrotów
    Utworzone przez Waldi254 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-09-2017, 08:14
  4. Późno wstaje turbo - sterowanie turbiną?
    Utworzone przez p_r_z_e_m_k_o w dziale GT
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 07-05-2013, 11:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory