Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Temat: Kupno 159 na pierwsze auto.

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar Grisza1976
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Knurów Śląskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 16V
    Postów
    141

    Domyślnie

    Z kwotą 15 tyś. zł musisz uzbroić się w cierpliwość bo trafienie sensownej 159 w tej kwocie będzie bardzo, bardzo ciężko. Dobrze gdybyś miał ze sobą na oględzinach kogoś zaznajomionego z tą marką, która będzie wiedziała na co zwrócić uwagę. W przeciwnym razie możesz wejść na minę. Nie wspomnę o tym że dobrze gdybyś miał dodatkowe 3-5 tyś na pakiet startowy. Ostatnio w Cinsoft u Marcina pojawił się klient z swoim nowym nabytkiem w postaci 159 na 19" felgach dużych brembo i kilku innych bajerach. Niestety auto zgnite jakby w wodzie stało. Jeżeli ma to być pierwsze auto i Alfa to może pomyśl o 147.

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie Kupno 159 na pierwsze auto.

    „Unikaj JTSów” - śmieszne, zważywszy że połowa postów na tym forum dotyczy awarii turbin, egrow i innych problemów z dieselami.

    Warto natomiast zwrócić uwagę czy wyposażenie i różne duperele faktycznie działają jak należy, żeby potem nie szukać miesiącami jakiegoś przełącznika czy szarpać się z teoretycznie drobiazgami, które potrafią obrzydzić auto.

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    „Unikaj JTSów” - śmieszne, zważywszy że połowa postów na tym forum dotyczy awarii turbin, egrow i innych problemów z dieselami.
    JTD to około 80% sprzedanych modeli. Dziwisz się?

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    alfa potrafi nic nie kosztować albo kosztować majątek - zależy na jaki jej okres się trafi i czy chce się naprawiać czy robić jakieś druciarstwo. moja pierwsze JTDM (3 letnia kupiona z FCA z przebiegiem 50tyś) przez pierwsze 2 lata kosztowała mnie o ile pamiętam 20tyś zł - to już z 2 kompletami opon itp, ale były 2 drogie awarie (pompa wody się rozleciała - czyli pasek + rozrząd+płyny+popychacze; ogólnie od początku był problem ze sprzęgłem - wymieniłem może nadmiarowo, ale całość sprzęgło, wysprzęglik dwumas - bo wg mechanika nic nie było w dobrym stanie). potem przez kolejne 4 lata praktycznie nic (2 wahacze górne i standardowo oleje itp), ale po tych 4 latach było robienie łożysk w skrzyni + tarcze+klocki+któreś sprężyny, czyli znów trafiły się jakieś większe koszty w jednym roku. potem autem 2 lata jeździł mój brat i wtedy okazało się że sanki zgnite (wymiana używka dobra+mimo wszystko jej pełne zabezpieczenie), do tego wahacze dolne do roboty, jakaś regeneracja alternatora i rozrusznika. mam kontakt z kupcem, od 1.5 roku jeździ bezproblemowo (jeden wahacz górny musiał wymienić zaraz na starcie bo skrzypiał). BTW auto (doposazony Distinctive) blisko 2 lata temu sprzedałem za 16.5tyś (o ile dobrze pamiętam, przebieg 160tyś).

    części nie uważam żeby były tanie, szczególnie jak dla kogoś kto ma budżet 15 tys na auto to będzie się wydawać drogo. na pewno trzeba z góry założyć z 5-7tyś przewidziane na pakiety startowe (typu rozrząd, klapy wirowe, egr, klocki/tarcze, oleje) czy jakieś naprawy w pierwszym roku. do tego opony zimowe itp.

    potem moze być juz OK ale nie musi. nie to żeby 159 była szczególnie awaryjnym autem, ale po prostu starsze auto się może psuć, a 159 może kosztować.

    dużo za to można przyoszczędzić orientując się co warto co nie warto, jakie zamienniki - np padnie MAP sensor - mozna kupic w ASO za pewnie z 700zł, w Boschu za ok 250-350 (zależy który numer był w aucie) albo wiedzieć z forum że nowszy MAP o innym numerze z Boscha (oficjalnie niezaznaczony jako zamiennik) ma idento specyfikację, ale kosztuje 70zł... pęknięta obudowa filtra powietrza to standard (za nisko zamocowana, przy uderzeniu w osłonę silnika może pęknąć) - nowa tylko ori 850zł poza ASO (wiem bo kupowałem), używki allegro 500zł (czasem i tak popękane albo urwane uchwyty), a można też skleić za parę zł samemu. łożyska w skrzyni można robić w ASO za 4k albo gdzieś indziej za 1500zł (bez wyciągania skrzynii z auta). padnie moduł blokady kierownicy, można jechać do ASO i wydać znacznie powyżej 1k bo elektromechanik nie ma pojęcia jak to naprawic, albo pocyztać forum i wyjąć, zlutować połączenia przy mikrostykach, wyjąć trzpień, i jeździć (wada to błąd wyskakujący przy np wyjęciu kluczyka - ja wymieniałem blokadę(ale sam i w dobrej cenie kupiłem nową), ale inny powie olewam błąd i nie płaci). tak więc mozna wydawać duzo, ale można sprytnie naprawiać tanio a skutecznie, albo jakoś jeździć mimo drobnych niedomagań. co kto jest w stanie zaakceptować. forum alfaholicy to kopalnia informacji, choć jest tyle tego że czasem wcale łatwo nie jest znaleźć odpowiedź.

    auta za te pieniądze, to będą pierwsze roczniki, już na pewno będą wymagały jakiś nakładów związanych z np rdzą - progi, sanki, krawędzie nadkoli, pewnie tez już bedą trochę porysowane/poobijane. poprawki, konserwacja - znów trochę kasy pójdzie, znów zależy czy pytający to oleje czy będzie chciał robic.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar Amoath
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 jtdm 170KM
    Postów
    214

    Domyślnie

    Trochę tych JTSow robiłem, jtdm przyjeżdżają głównie na sereis jako że młody kierowca i pewnie od razu nie wyłoży na remont silnika x tysięcy, lepiej brać diesla ewentualnie 1.8 mpi, nie chce robić gownoburzy bo opinii tyle ile dup na świecie

  6. #16
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Robiłeś, ale na jakiej podstawie wypowiadasz się o ich eksploatacji? Te silniki są tańsze, jeśli chodzi o koszty napraw oraz diagnostykę (jeśli serwis wie o co chodzi albo chociaż nie ma alergii na Internet i forum Alfaholików). Te silniki zostały praktycznie rozpykane, łącznie z mitem o niebotycznie drogim rozrządzie.

    A do wszystkich, którzy doradzają śmiały zakup auta za 15k zł - autor nie napisał, jakie środki może przeznaczać na utrzymanie samochodu, więc trzymajcie fantazje na wodzy. Jednemu słoń na ucho nadepnął, drugi będzie miał w nosie stan techniczny auta i będzie jeździć aż się rozleci, trzeciemu to nie będzie odpowiadać i zaczną się żale i lamenty jaka to Alfa droga i ujowa. Trzeba wziąć wszystko pod uwagę. Jak również to, że i za 20k można kupić ulep, jednak celowanie w egzemplarze za 15k obarczone jest większym ryzykiem, bo cena z nieba się nie bierze.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar Amoath
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 jtdm 170KM
    Postów
    214

    Domyślnie

    Eksploatacji hmmm... Chłopacy jeździli i na prawdę serwisowali, przy pierwszej lepszej okazji zamieniali na diesla, nie nyguje że ktoś to gówno, ale na pierwsze auto ido tego jts z niskim budżetem ktoś szybko może się zrazić, ja sam jeździłem 1.6 twin smarkiem i przy lepszej okazji pozbyłem się wymieniając na 1.9 8v w 147, bo ... Ten silnik to kibel a była to moja pierwsza alfa i prawie się zraziłem, prawda jest taka że najtaniej w tych pieniądzach będzie 1.8 MPI , bo silnik prosty, części tanie, praktycznie każdy sobie z tym motorem poradzi. Diesle mają osprzęt specyficzny i drogi chociaż silnik znany od lat 90, jts to jts lubię ich brzmienie, moment obrotowy ale np już spalanie nie jest fajne, a na pierwsze auto to wiadomo patrzy się na spalanie , cenę ubezpieczenia, cenę serwisu. W samej Bydgoszczy i okolicy do 60km oglądałem 27 egzemplarzy! A miałem budżet 40-42 tys, i żadnego bym nie wziął bo auto 16-18 tys a kolejne wydatki następne 15 tys, kupiłem od sprawdzonego gościa z ... Białorusi, w Warszawie. Książka serwisowa, pojechaliśmy na przegląd, powiedział co jest nie tak, cena niska bo wyjeżdża do USA czy Kanady , czyste karty. A Mirek handlarz sprzedawca zawsze powie że jego auta są najlepsze i najfajniejsze i potencjalny alfaholik się zrazi

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar dantom147
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    53

    Domyślnie

    Śmieszą mnie wpisy o wysokim spalaniu JTS, i ich niepraktyczności - zbierzmy wszystko w całość:
    1. czy diesel(1.9 120/150km czy JTS mają skrzynię M32 (nie wiem na 100% lecz inny rodzaj wprowadzono od 2010 r w silnikach 2.0 jtdm - sprostujcie to jak się mylę)
    2. Każda wymaga gruntownego sprawdzenia sanek silnika i stanu skorodowania progów
    3. diesel który będzie jeździł w koło komina szlak go trafi EGR/DPF/koło dwumasowe/wtryskiwacze - Diesel lubi trasę
    4. Jedyny problem w JTS to tak naprawdę nagar (idzie go zminimalizować stosowaniem dobrego oleju i wymiana co 10000 - dotyczy to wszystkich samochodów z bezpośrednim wtryskiem paliwa, łańcuch rozrządu lubi się rozciągać jak ktoś także nie wymienia oleju co 10000 km zamienniki FAI nie jest taki drogi i dotyczy to wszystkich samochodów współczesnych
    5. kupno diesla 10 letniego z przebiegiem 200000 to jak strzał w totka jak się uda to nacieszysz się nim
    6. JTS z pewnością będzie miał mniejszy przebieg
    7. Na co dzień jeżdżę Megane II 1.9 DCi robiąc około 50km spala mi średnio 6.8-7.4 zimą nawet 8.2 dłuższe trasy ostatnio musiałem jechać sprawdzić auto zrobiłem 300 km 4.9 - Alfa pisałem wakacje z rodziną 7.2-7.4 gdy jadę sam do pracy 8.2-8.4, jazda tylko i wyłącznie po mieście lekko dojdzie do 10l/100 a może więcej
    8. Jeżeli robisz 10000-15000 rocznie benzyna, większe przebiegi diesel
    9. Kiedy wejdą większe restrykcje z emisja spalin Diesel 10 letni z osuniętym DPF będzie miał problem, nie chodzi o emisję spalin lecz o samą zawartość DPF
    10. Auto które kupisz w Niemczech z wbitym ważnym przeglądem w mały brif w 100% jest sprawny włącznie z emisją spalin (musisz uwierzyć tam się nie szczypią)
    Teraz coś od siebie - miałem vectrę C 1.9 CDTI 150km konstrukcja Fiata - 2 lata u mnie (DPF problemy źle wypalało i przybywało paliwo do oleju silnikowego w końcu musiałem coś zrobić, następnie skrzynia, przepustnica, przewód 3 wtryskiwacza. Samochód miał 10 lat podczas zakupu i był przed liftowy włożyłem w niego przez 2 lata około 8000 zł niby miał 200000 a w rzeczywistości pewnie 500000 i tak będą wyglądały wszystkie diesle sprowadzone przez Janusza bez urazy
    Alfa 147 1.6 TS 105 km kupiona po 1 właścicielu z Gorzysława 9 Poznań - zero problemów miałem ją 3 lata i nawet zawieszenia nie miałem okazji zrobić (najszybciej sprzedane auto ledwo zajechałem na umówione miejsce wysiadam a gość kupuje - do dziś żałuje że sprzedałem i żonka mi wypomina niestety mieszkanie ważniejsze. Co musisz wiedzieć o tym motorze to pilnować stan oleju tak aby był maksymalny stan lubi palić niebotyczne ilości ten typ tak ma
    Poczciwa Megane II (fabrycznie nie miała DPF) mam ją już prawie 13 lat dlatego nic mi się z nią nie dzieje i stan kilometrów na ten moment to 181000, z sentymentu ją nie sprzedam czekam aż silnik dokona swój żywot - jak znajdziesz taką osobę co kupił Diesla jako 3-5 letnie a sprzedaje jako 10 letnie będziesz zadowolony z racji niskiego przebiegu
    Alfa 159 2.2 JTS kupiona w Niemczech z ważnym przeglądem z przebiegiem około 200000 w tej chwili 212000 w posiadaniu 2 lata powtórzę nic mi się z nią nie dzieje, żaden łańcuch, nagar, nie robiłem jeszcze zawieszenia ŚP wujek przy przeglądzie stwierdził że jest na fabrycznym zawieszeniu - co ważne chrzestny żony mieszkający na stałe w Niemczech szukał dla mnie ww. auta około 1 roku Diesle miały duże przebiegi najniższe były benzynowe przyjechał na kołach , zrobiłem sanki, rozrusznik, ze skrzynią która huczy między 70 a 100 jeżdżę do dziś będzie remont w czerwcu dopiero niestety
    Wnioski - nie przejmuj się wszystkim o czym się mówi złego czy to o dieslu - JTS - TS liczy się stan techniczny za 15000 z pewnością kupisz,patrz aby serducho było zdrowe resztę dopieścisz

  9. #19
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    [MENTION=80916]Amoath[/MENTION] nie mylisz czasem 2.0 JTS z silnikami od GM?
    JTS-y ze 159 wcale nie palą więcej od konkurencji, przy czym oferują przeważnie więcej.
    Co innego mieć JTSa od nowości i choćby olej zmieniać co 10k km, ludzie u nas kupują w większości egzemplarze zgruzowane za granicą (przez stosowanie się do zaleceń producenta samochodu) i wtedy często są powody do narzekań, bo przecież 10letni samochód powinien być darmowy w eksploatacji.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amoath Zobacz post
    Eksploatacji hmmm... Chłopacy jeździli i na prawdę serwisowali, przy pierwszej lepszej okazji zamieniali na diesla, nie nyguje że ktoś to gówno, ale na pierwsze auto ido tego jts z niskim budżetem ktoś szybko może się zrazić, ja sam jeździłem 1.6 twin smarkiem i przy lepszej okazji pozbyłem się wymieniając na 1.9 8v w 147, bo ... Ten silnik to kibel a była to moja pierwsza alfa (...)
    No widzisz, a ja miałem odwrotnie . Pancerny JTD kosztował worek piniendzy przy remontach, a koniec końców i tak auto skończyło na złomie - wymieniłem na Twin Sparka i bardzo sobie chwalę .

Podobne wątki

  1. 75 na pierwsze auto
    Utworzone przez Tadek w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 27-08-2014, 01:02
  2. 156-pierwsze auto
    Utworzone przez Miczab w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-04-2013, 20:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory