Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Usterka w samochodzie po opadach deszczu

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Lexus
    Postów
    57

    Domyślnie Usterka w samochodzie po opadach deszczu

    Witam forumowiczów , przez dllluuuggi okres Alfa 2.4 sprawowała się wyśmienicie , do wczoraj , po mocnej ulewie odpaliłem autko i zaczęło się : pierwszy błąd hillholder , abs , check engine , błąd skrzyni biegów (automat), poza tym piszarpywanie silnika , brak mocy , i wskazówka od poziomu paliwa świruje . Sprawdzałem kostkę 3 wtrysku , bez zmian , po podłączeniu do kompa mech wykasował błędy , Alfa działa normalnie , znów lekki deszcz od nowa to samo , te same komunikaty. Padło ze gdzieś woda zalewa instalacje i teraz pytanie do was czy ktoś miał podobny przypadek , czy rozbierać podszybie i oklejac wiązki , liczy się każda podpowiedz za która już dziekuje


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Amoath
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 jtdm 170KM
    Postów
    214

    Domyślnie

    Sprawdź bezpieczniki pod kierownicą i pod maską czy woda się nie zbiera, wcześniej po myjni też tak miałeś?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Lexus
    Postów
    57

    Domyślnie

    No nie , teraz właśnie pierwszy raz mnie tsk zaskoczyła


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,991

    Domyślnie

    ktos na forum w 159 mial przerwany kabel w podszybiu (jakim cudem to nie wiadomo), wiec to nie chodzi o oklejanie tylko przegladniecie i w razie czego naprawienie kabla. oczywiscie nie ograniczalbym sie tylko do podszybia, przejscie do kabiny, w kabinie te glowne do BCM/licznika.
    jak bedzie awaria to moze zacznij ruszac roznymi kablami i obserwuj czy np ta wskazowka nie przestaje szalec. warto byloby przegladnac tez wtyczki na jakies slady wody/utlenienia sie - np w nogach pasazera jest taka dosc duza D040 czy cos takiego (nie pamietam, podlaczalem sie tam z 8 lat temu). eLearn moze sie przydac do przegladniecia gdzie sa w tej okolicy wtyczki i od czego. sprawadz tez czy nie masz gdzies w srodku mokro - np w nogach kierowcy/pasazera pod tapicerka - moze Ci to pomoc zawezic okolice gdzie moze byc problem.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16v
    Postów
    53

    Domyślnie

    Ja tak miałem jak mi wtyczka wtrysku padla.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Lexus
    Postów
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ars159 Zobacz post
    Ja tak miałem jak mi wtyczka wtrysku padla.
    Ars159 u mnie po wykasowaniu błędów wszystko jest w porządku , zrobiłem Ok 20 km i bez problemu , tylko problem gdy jest mokro a gdyby wtyczka była kaput to by nie równo pracował lub wywalił błąd


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Lexus
    Postów
    57

    Domyślnie

    Epsonix dzięki za pomoc monitoruje to , mam jadnecwnetrze zatem w miarę szybko powinno coś być widoczne


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Ostatnio auto mi poszarpywało i wypluło błąd, jak widać po moim wpisie ( filmie) przetarcie jest w tym samym miejscu tylko inna para wiązki od wtryskiwacza się uszkodziła. Skoro w dwóch różnych autach taka sama przypadłość może i u Ciebie jest podobnie tylko inny przewod przytopiło. Może warto sprawdzić te wiazkę sporo tam przewodów idzie.

    https://r.tapatalk.com/shareLink?url...2&share_type=t

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Lexus
    Postów
    57

    Domyślnie

    Olo 84 dzięki za trop , jednak u mnie z wiązka wszystko Ok , po podklejeniu w podszybiu wiązek i wczorajszych burzach, na chwile obecna spokojnie na desce , zostały poprzepychane kanały odpływowe , mam nadz ze to było przyczyna , wszystkim na chwile obecna dziekuje za pomysły i pzdr


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. [164] woda po deszczu w samochodzie..
    Utworzone przez fr33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-01-2017, 09:47
  2. Nie odpala po ulewnych opadach...
    Utworzone przez izych w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 14:10
  3. [155] Zegarek w samochodzie
    Utworzone przez Dziaru w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-08-2009, 10:13
  4. Najbardziej uciążliwa usterka w samochodzie
    Utworzone przez skrzat w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 05-08-2009, 20:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory