Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: wymiana łączników i gum stabilizatora przód

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Amoath
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 jtdm 170KM
    Postów
    214

    Exclamation wymiana łączników i gum stabilizatora przód

    Witam, macie jakieś sprawdzone i łatwiejsze sposoby, niż opuszczanie sanek, rozpinanie połowy zawieszenia ? ja wczoraj próbowałem co prawda do śrub gum stabilizatora i ich obejm jest fajne dojście , tą małą się lekko luzuje, dużą wykręca ona trzyma tuleje przedniego dolnego wahacza, do górnej śruby łącznika też jest super dojście doszedłem tam każdym narzedziem, natomiast dolna śruba która idzie nakrętką prostopadle do budy, nie ma jak dojść, ani płaskim, ani oczkowym ani udarem z każdej strony coś blokuje , wahacz dolny od dołu, z jednej strony półoś napędowa od góry też jest ciasno, czy to na podnośniku czy bez tak samo kijowe dojście, jedynym wyjściem rozsądnym jest rozpięcie dolnego wahacza ... no ale to generuje koszty takie jak geometria a dla ludzi bez warsztatu roboczo-godziny. Podajcie prosze swoje pomysły jak do tego podejść , ja w końcu użyłem małego dremela i tarczy do cięcia odciąłem łączniki stabilizatora i założyłem nowe, z gumami tak łatwo nie jest bo obejmy są prasowane i tak się łatwo tego nie zrobi niestety , zaleca się wyciągniecie stabilizatora, pozdrawiam i czekam na konstruktywną rozmowe

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa 159 1.9JTDm 120KM
    Postów
    62

    Domyślnie

    Poprzednio miałem Lancie Lybrę i tam również stabilizator był nad sankami i bardzo mało miejsca na manewry, ale dało się wymienić gumy bez opuszczania sanek. Luzujesz śruby i długim ostrym śrubokrętem pobijając młotkiem roznitowujesz obie części obejmy gumy. Po wyjęciu delikatnie opiłujesz lub oszlifujesz wystające miejsce wokół otworu na śrubę aby obejma lekko się składała. Zakładasz nową gumę i składasz obejmę, skręcasz śrubami -gotowe. zapewniam,że śruby są wystarczająco mocne aby utrzymać gumę w obejmie.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16v 150km
    Postów
    28

    Domyślnie

    Przy demontażu dolnych wahaczy nie trzeba ustawiać geometrii, są one montowane na sztywno, obejmy gum są znitowane a nie sprasowane, cienki przecinak daje radę. Ja u siebie wymieniałem to bez opuszczania sanek, do prawej obejmy jest łatwy dostęp, przy lewej jest troche gimnastyki ale da sie to wykręcić

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Amoath
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 jtdm 170KM
    Postów
    214

    Domyślnie

    No i wypas ja wyciągałem całość

Podobne wątki

  1. Wymiana drążka stabilizatora (nie gum, łączników )
    Utworzone przez szwaja91 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-03-2019, 13:34
  2. [159] wymiana tylnych łączników stabilizatora
    Utworzone przez Tytanowy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-03-2019, 19:03
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-08-2013, 22:07
  4. gumy stabilizatora a wymiana łączników
    Utworzone przez pyciu w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-06-2009, 20:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory