Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Zalana wykładzina podłogi kierowcy i pasażera, lewa strona

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    AR159 SW 150KM 2009
    Postów
    8

    Domyślnie Zalana wykładzina podłogi kierowcy i pasażera, lewa strona

    Witam,

    Temat niestety aktualny po ostatnich ulewach. Dopadła mnie zalana wykładzina w AR159 SW 2009 (150KM) diesel. Przeszukałem forum, popytałem ludzi i mam prośbę o pomoc, podpowiedź jak ten temat ugryźć. Dodam, że Alfa nie bita, od nowości nie widziała ingerencji blacharza.

    To już sprawdziłem:
    - bagażnik suchy,
    - uszczelki drzwi (częsty przypadek, sparciałych uszczelek), sprawdzone zero zacieków, progi suche, boki dywaników też
    - klimatyzacja kapie pod spodem, odpływ z podszybia drożny,

    Wnętrze, lewa strona, poważnie zalane po ostatnich ulewach (Bielsko-Biała). Coś tam probowałem osuszyć, ale włożyłem palce pod wykładzinę podłogi (po fotelem kierowcy) i gąbka pływa w wodzie, nie obędzie się bez suszenia ;(

    Po szybkiej inspekcji ustaliłem, że problem zaczyna się z przodu podłogi kierowcy, od strony kanału da się wyczuć delikatne zawilgocenie, a że podłoga z tyłu jest niżej to woda tam spływa i dała największe objawy. Nie mam pojęcia co może być przyczyną. Jedyne co obstawiam to może alarm (był montowany w Fiacie na Katowickiej w BB) i jak spec się przeciskał przez wiązkę przewodów z komory silnika to może tutaj jest coś spaprane.

    Czekają mnie dwie rzeczy.
    1. Znalezienie i naprawienie usterki
    2. Demontaż i wysuszenie wykładziny podłogowej.

    Jeżeli okaże się ze zalana jest tylko ta cześć wykładziny po lewej stronie to czy da się to wysyszyć bez demontażu całości? Jeżeli nie to jak zabrać się za ten demontaż? Czy na forum znajdę jakąś wskazówkę? A może jest tutaj ktoś z Bielska-Białej kto zna ten problem i może polecić dobrego speca, który się tym zajmie.

    Pozdrawiam i liczę na pomoc.
    Artur

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Można wyciągnąć fotel, zdemontować nakładki na progi z tworzywa, poodginać ile się da i czekać na upały. Wszystko samo odparuje.

    A źródłem problemu najprawdopodobniej jest złe uszczelnienie blachy maskującej w boczku drzwiowym.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    miałem ten sam problem - juz miałem sie zabrać za wymianę uszczelek pod tapicerka w drzwiach, ale wystarczyło dosłownie ruszyć i przetrzeć te dolne uszczelki drzwi, które przylegaja do progu przy zamkniętych drzwiach, a były tak brudne ze prawdopodobnie zalepiły odpływy z wnętrza drzwi. Teraz auto po tygodniowym deszczu jest w środku suche...aż się dziwie, że to wystarczyło...

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    AR159 SW 150KM 2009
    Postów
    8

    Domyślnie

    obawiam się że tak prosto nie będzie. Odpływy w drzwiach sprawdzone i drożne. Jutro poleję go na myjce i zobaczymy czy coś wypłynie od strony drzwi. Auto na parkingu ma delikatny przechył na lewo, a wilgoć pojawiła się nawet na miejscu kierowcy i to od strony tunelu. Gdyby lało się z lewych drzwi to chyba nie pociągnęłoby aż pod nogi kierowcy od strony tunelu. Raczej obstawiam jakiś mikro przeciek nie wiadomo gdzie, bo to może być absolutnie wszystko.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 jtdm '06
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał artisbb Zobacz post
    obawiam się że tak prosto nie będzie. Odpływy w drzwiach sprawdzone i drożne. Jutro poleję go na myjce i zobaczymy czy coś wypłynie od strony drzwi. Auto na parkingu ma delikatny przechył na lewo, a wilgoć pojawiła się nawet na miejscu kierowcy i to od strony tunelu. Gdyby lało się z lewych drzwi to chyba nie pociągnęłoby aż pod nogi kierowcy od strony tunelu. Raczej obstawiam jakiś mikro przeciek nie wiadomo gdzie, bo to może być absolutnie wszystko.
    Niestety, nie jest to takie proste - trenowałem to dwa lata temu. W warsztacie wyjęli mi wszystkie wykładziny podłogowe, suszyli je chyba tydzień - przez ten czas jeździłem bez nich. Potem uszczelnili te nieszczęsne blachy maskujące w boczkach drzwi (zrobiłem od razu wszystkie), założyli wykładziny i do dziś spokój. Uważaj tylko przy wyjmowaniu foteli na dekory deski rozdzielczej - u mnie załatwili jeden

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16v
    Postów
    53

    Domyślnie

    Dzisiaj sprawdziłem u siebie i woda jest. Prawa strona dywan mokry tyl, przod suchy a pod suchym dywanem jezioro. Wyciągnąłem ile się dało odkurzaczem, fotela nie wyciągnąłem bo sterowany el. i mnie przerosło. Chyba leje się z pod tej blachy pod tapicerka drzwi, widać ślady na krawędziach po wodospadzie. Nie wiem czy ściągać te blachy, bo jeszcze coś "naprawie' może by je tam autokitem ulepic?
    Ostatnio edytowane przez Ars159 ; 25-05-2019 o 17:48

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    AR159 SW 150KM 2009
    Postów
    8

    Domyślnie

    powiedz proszę, czy dywanik na tej pionowej krawędzi od strony progu był mokry? Pytam bo u mnie suchy i mam wrażenie jakby woda szla od tunelu środkowego a nie od drzwi, ale może wykładzina progu szybko wysycha (nie ma tam gąbki) i dlatego tego nie czuć.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16v
    Postów
    53

    Domyślnie

    Jak dotykalem to bok był suchy.,ale te klaczki wykładziny są z tworzywa sztucznego to nie namakaja, jak odkurzaczem potraktowałem wykładzinę za 20 min była sucha.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    AR159 SW 150KM 2009
    Postów
    8

    Domyślnie

    Wydaje się, że temat ogarnięty, lało się z drzwi i to trzech. Oczywiście do uszczelnienia komplet, bo to tylko kwestia czasu kiedy by puściły. Teraz czas na suszenie i sprzątanie wykładziny. Mam nadzieję że to wystarczy.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16v
    Postów
    53

    Domyślnie

    Uszczelniales rozumiem te blachy dokrecane do drzwi? Czym to ogarnąłes?

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Klimatyzacja - strona kierowcy działa, strona pasażera dmucha ciepłym powietrzem
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 239
    Ostatni post / autor: 03-04-2024, 17:26
  2. Kolor skóry a wykładzina podłogi
    Utworzone przez pawel2910 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-01-2015, 22:17
  3. Halogen w zderzak Alfa 164 przed liftem - strona lewa (kierowcy)
    Utworzone przez jacoff w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-02-2012, 21:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory