Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Temat: Mega problemy z silnikiem 1.9 jtd

  1. #21
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfa Soto Zobacz post
    P0740 regulator cisnienia paliwa, przerwa
    Czy ten błąd powraca od razu po skasowaniu?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar jozofek
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    wałbrzych
    Auto
    alfa romeo 156 1.9 jtd 156FL 2.4 JTDm 175 KM było obecnie 159 2.4JTDm Qtronic Ti
    Postów
    549

    Domyślnie

    To normalne ciśnienie wytwarza wtrysk gdyby leciało więcej to palił by tyle co tir może próba przelewowa wtryskiwaczy

    Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Sotogrande ES / Poznan PL
    Auto
    AR 159 1.9 jtdm
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Czy ten błąd powraca od razu po skasowaniu?
    Trudno powiedziec. Na kompie bylem w minionym tygodniu, takie bledy wskazal, a teraz nie jestem w stanie dojechac ponownie. Musze ogarnac ten nieszczesny czujnik na listwie liczac, ze auto odpali i pozwoli mi dojechac ponownie na kompa.

    - - - Updated - - -

    Dzieki za odpowiedz.. Troche mnie uspokoiles z tym cisnieniem.. .. Jesli wszelkiej masci czujniki po sprawdzeniu nie reanimuja silnika, trzeba bedzie sprawdzic przelewy. Problem w tym, ze podczas testu komputerem wywalilo takze bledy P0201, P0202, P0203 i P0204, czyli brak kontaktu z wtryskiwaczami, ale to, jak tlumaczyl "komputerowiec" w serwisie, jest pochodna wczesniejszych bledow z czujnikami.. slowem - system naczyn polaczonych

  4. #24
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Nic nie jest pochodną...
    Zaopatrz się w ELM327 przez Bluetooth oraz apke AlfaOBD - może być demo. Bez bezpośredniej kontroli naprawa auta tylko po omacku to nie najlepszy pomysł, nie wiadomo czego szukać.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Sotogrande ES / Poznan PL
    Auto
    AR 159 1.9 jtdm
    Postów
    18

    Domyślnie

    Tak, dzis bede zamawial ELM. Dokladnie jak napisales, bez urzadzenia diagnostycznego pod reka poruszam sie jak dziecko we mgle

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa 159 1.9JTDm 120KM
    Postów
    62

    Domyślnie

    Jeżeli nie pali na plaku to do sprawdzenia kompresja

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Lancia Thesis :)
    Postów
    83

    Domyślnie

    Czekaj, masz teraz błędy P0201 i te dalsze? Jak masz to dlatego nie odpalasz. Musisz znaleźć przyczynę. Wykasowanie nic nie da. Wypnij kable z komputera które idą do wtryskow. Zobacz stan połączeń. Całkiem możliwe że to powoduje brak interakcji kompa z wtryskami.
    Musisz mieć nawet najprostsze elma, choćby na bluetooth i tak jak pisali już koledzy, apke na alfaobd. Tam sprawdzisz w zakładce silnik. Bez tego wymienisz pół silnika. I dalej dupa.

    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Sotogrande ES / Poznan PL
    Auto
    AR 159 1.9 jtdm
    Postów
    18

    Domyślnie

    Wczoraj zamowilem ELM-a i czekam na dostawe.. Jutro odbieram i dzialam .. Dzieki koledzy za wszystkie podpowiedzi i sugestie.

  9. #29
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Sotogrande ES / Poznan PL
    Auto
    AR 159 1.9 jtdm
    Postów
    18

    Domyślnie

    Witam Wszystkich

    Jestesmy juz po diagnostyce ELM-em, przedstawie wiec jak to wyglada z odczytow.

    Wartosci na krecacym rozruszniku( bez uruchamiania):

    - cisnienie na szynie CR 170-180 bar
    - cisnienie w kolektorze dolotowym ok.1 bar
    - masowy wydatek powietrza 7,60 g/sek.
    - predkosc obrotowa brak wskazan mimo, iz podczas krecenia obrotomierz wskazuje ok 200 obr/min

    Wartosci przy uruchomionym silniku :

    - obroty silnika 800 obr/min
    - cisnienie na szynie CR 320 bar
    - masowy wydatek powietrza 11,88 g/sek
    - cisnienie w kolektorze dolotowym 1,06 bar
    - temperatura zasysanego powietrza 26C

    - cisnienie na szynie CR ok. 700 bar przy 2000 obr/min



    Do tego drugi odczyt:

    - przerwy zaplonu
    - system paliwowy
    - skladniki
    - katalizator
    - podgrzewany katalizator
    - wypadkowe systemu
    - drugorzedny system powietrza
    - A/C refrigerant
    - czujnik tlenu
    - podgrzewacz czujnika tlenu

    Ten drugi odczyt okraszony formulka "udalo sie" (rozumiem, ze wszystkie te czujniki dzialaja a ELM skomunikowal sie z nimi). Nie polaczyl sie z EGR, ten jest zaslepiony, ale wtyczka jest nadal wpieta.

    Zaden z bledow, ktore wykasowano przed tygodniem (pisalem w pierwszym poscie jakie to bledy) nie powrocil. Na te chwile zero bledow, zadnego check engine, silnik pracowal 30-40 min.
    Niechcialbym niczego sugerowac, ale z tylu glowy swita nam, iz byc moze uwalony jest czujnik polozenia walu (jesli wartosci, ktore wymienilem powyzej sa ok.)

    Prosze kolegow o przyjrzenie sie tym wartosciom i kolejne pomysly, oraz sugestie.

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Ciśnienie na szynie podczas kręcenia jest moim zdaniem za niskie, powinno być w okolicach 300 barów raczej - ale żeby to sprawdzić, to, jeśli macie dostęp do laptopa, ściągnijcie sobie MultiEcuScan w wersji demonstracyjnej (wystarczy) https://www.multiecuscan.net/, i sprawdźcie wartości: zmierzone ciśnienie paliwa, i oczekiwane ciśnienie paliwa.

    W jaki sposób udaje się uruchomić silnik? Dalej na pych, czy po chechłaniu rozrusznikiem? I czy jeśli zgasisz już odpalony silnik, to daje się ponownie od razu uruchomić, czy nie?

    Jeśli z ciśnieniem paliwa będzie OK, to biorąc pod uwagę kopcenie i głośną pracę faktycznie sprawdziłbym ustawienie rozrządu.

    Czujnik położenia wału raczej szwankowałby na ciepłym silniku. Tutaj może być czujnik położenia wałka rozrządu, bo bez niego silnik nie odpali. Jeśli masz wersję 16-zaworową, to łatwo go podmienić, bo jest na wierzchu. W ośmiozaworowcach jest tradycyjnie upchnięty za wałkiem rozrządu.

    Zastanawia mnie brak zmierzonych obrotów silnika. Może to kwestia komunikacji przez Bluetooth, a może rozrusznik marnie kręci?

Podobne wątki

  1. AR 156 2.0 JTS problemy z silnikiem
    Utworzone przez Marcis w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-10-2016, 12:34
  2. [147] Problemy z silnikiem
    Utworzone przez oosia w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-01-2015, 00:19
  3. Problemy z silnikiem JTS 2.0
    Utworzone przez Italiano_Vero w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-07-2012, 15:16
  4. Problemy z silnikiem
    Utworzone przez AF156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-01-2012, 13:30
  5. Problemy z silnikiem
    Utworzone przez TOMAJ w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 12:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory