Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Problem z hamulcami

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie Problem z hamulcami

    Koledzy potrzebuję rady pomocy bo sam już nie wiem o co chodzi.Mam problem z hamulcami przedniej osi polegające na tym że po rozgrzaniu hamulców najpierw pojawia się głośne buczenie podczas hamowania a wraz ze wzrostem temperatury pojawiają się coraz większe wibracje.Najpierw problem pojawił się na tarczach Brembo,ale pomyślałem że są już stare i lekko zużyte więc zapadła decyzja o wymianie.Kupiłem nowe tarcze firmy Bozarto nacinane i nawiercane,dotarłem tak jak książka pisze i było OK do pierwszego hamowania z większej prędkości po którym usłyszałem narastające buczenie a potem wibracje.Odesłałem tarcze do reklamacji ale producent stwierdził że nie były montowane przez serwis więc reklamacji nie uznają.Kupiłem tarcze firmy Rotinger z serii Graphite miały być super i w ogóle jednak historia się powtórzyła znowu najpierw buczenie potem wibracje.Odesłałem tarcze do reklamacji która została uznana i dostałem nowy komplet niestety jest tak samo jak z poprzednim kompletem a może nawet jeszcze gorzej.Piasty mierzone odchyłka poniżej 0,02mm tarcze po montażu również w normie a jedno mocniejsze hamowanie powoduje zwichrowanie tarcz nawet do 0,7mm.Miał może ktoś podobny problem z dużym Brembo?Nie chce mi się wierzyć że produkują takie beznadziejne tarcze.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar hubert.janowski
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Zdanowice,,,,,Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm+chip 160 KM350Nm disactive 2008r.
    Postów
    303

    Domyślnie

    tez tak miałem z brembo uznali reklamacje kupilem trw problem zniknal ale ogólnie oryginał jest najlepszy

  3. #3
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Pytanie czy produkują, czy kupują w chinach i naklejają swoje znaczki. normalne to raczej nie jest, bo ostatnio pewien litewski kierowca tir-a przetestował mojej Ali hamulce z ~170 do ~90km/h, tak, że awaryjne się włączyły i efektów ubocznych brak.

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jakie klocki masz do tego?
    Nie spotkałem się z taką sytuacją, ale wyznaję tylko gładkie tarcze. Obecnie mam nawiercane Zimmermany i duch czasu spowodował ich lekkie pofalowanie, ale że są już stare to wpadnie nowy komplet z oczywiście gładkimi tarczami.
    U Ciebie to wygląda na problem z przegrzewaniem się tarcz, tylko dlaczego. Zaciski masz 100% sprawne, tłoczki chodzą w pełnym zakresie?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    Miałem bardzo podobnie u siebie jak miałem jeszcze tarcze 305mm, najpierw tarcze Brembo pokrzywiłem, później nawiercane Zimmermanny - strasznie buczały i czym bardziej nagrzane tym większe wibracje - mierzyłem tarcze na gorąco i wszystko było w normie. Zmieniłem na tarcze 330mm i na razie spokój. Ale powoli się kończą i muszę je zmienić. Mam spory dylemat co brać, żeby znów ich nie zwichrować. Ktoś się może orientował ile kosztuje komplet na przód w ASO?

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Jakie klocki masz do tego?
    Nie spotkałem się z taką sytuacją, ale wyznaję tylko gładkie tarcze. Obecnie mam nawiercane Zimmermany i duch czasu spowodował ich lekkie pofalowanie, ale że są już stare to wpadnie nowy komplet z oczywiście gładkimi tarczami.
    U Ciebie to wygląda na problem z przegrzewaniem się tarcz, tylko dlaczego. Zaciski masz 100% sprawne, tłoczki chodzą w pełnym zakresie?
    Klocki mam Ferodo ale miałem też Zimermany i było tak sam producent sugeruje skrzywienie piast ale mierzyłem i jest OK.Zaciski są na pewno sprawne koła obracają się swobodnie mam jeszcze stare oryginalne tarcze i z nimi nie ma problemu zakładam je za każdym razem jak reklamuję nowe.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał hubert.janowski Zobacz post
    tez tak miałem z brembo uznali reklamacje kupilem trw problem zniknal ale ogólnie oryginał jest najlepszy
    A kto produkuje oryginały?Wiesz może ?

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16v
    Postów
    53

    Domyślnie

    Oryginalna to chyba ATE, ja mam klocki i tarcze textar, zdarzało się, że dymily i smierdzialy ale hamowaly, zero buczenia i wibracji.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ars159 Zobacz post
    Oryginalna to chyba ATE, ja mam klocki i tarcze textar, zdarzało się, że dymily i smierdzialy ale hamowaly, zero buczenia i wibracji.
    Tak ale masz silnik 1.9 wiec masz inne tarcze z mniejszymi nie ma problemu ja ma tarcze 330 z przodu.

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Ale to też nie jest normalne. 159 jeździ już 14 lat i powszechny problem z tarczami w systemie z dużym Brembo nie występuje. Gdyby to była wina wadliwych tarcz to nie kilku kompletów różnych producentów. Wszyscy też na oryginałach nie jeżdżą. Moim zdaniem powinieneś szukać problemu w układzie hamulcowym.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Rozumiem ale ja nie jestem laikiem pracuję jako technik serwisu w bardzo dużej korporacji więc mam jakieś pojecie jak powinien działać układ hamulcowy mam też miernik zegarowy więc jestem w stanie zmierzyć bicie piasty i tarczy,problem polega na tym że przy zakładaniu nowego zestawu jest OK ale pierwsze mocniejsze hamowanie powoduje że tarcze się wichrują.Nie mam już siły do tego auta.

Podobne wątki

  1. Problem z hamulcami
    Utworzone przez mirek629 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-06-2013, 14:05
  2. Problem z hamulcami
    Utworzone przez Fitek w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-12-2012, 22:09
  3. Problem z hamulcami..
    Utworzone przez pawelk325 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-04-2012, 22:04
  4. Problem z hamulcami(ABS)
    Utworzone przez klepus166 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-12-2010, 10:51
  5. problem z hamulcami
    Utworzone przez kargul156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 26-06-2010, 19:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory