Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Problem z odpaleniem 2.4

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    693

    Domyślnie Problem z odpaleniem 2.4

    Witam,


    Mam problem z 2.4 ponieważ w sobotę odpaliłem przejechałem metr i samochód zgasł. Kręci zdrowo lecz nie chce zaskoczyć, na plaka ledwo na chwile odpalił i zgasł.

    - Rozrząd zrobiony pół roku temu (po paskach nie widać aby coś się stało)

    - Koło pasowe wymienione parę miesięcy temu

    - Napinacz również wymieniony 3 miesiące temu

    Pojawiła się na początku informacja "Antipollution filter clogged" lecz DPF nie istnieje i chyba prędzej wynikła wówczas z racji słabszego akumulatora. Pózniej pojawiły się 2 błędy

    P0500

    P0520 - ten akurat zawsze przy "duszeniu sie silnika" wyskoczy


    Czy ktoś może ma jakiś pomysł gdzie dalej szukać przyczyny?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Renegat
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Lubelskie
    Auto
    Alfa 159 2,4 JTDm , Wcześniej 156 2.0 TS, kiedyś może Giulia
    Postów
    249

    Domyślnie

    p0500 - błąd czujnika prędkości
    p0520 - błąd czujnika ciśnienia oleju więc nic dziwnego że przy zdławionym silniku wyskoczy.
    bład dpf...
    coś dużo tego, raczej bym pojechał do dobrego mechanika znającego alfy niż sam w tym grzebał.

    Jeśli Cię to pocieszy to (wiem że inna marka i model, ale jakiś punkt odniesienia będzie) w renault master podobny zestaw błędów wywalało (w wersjach bez adblue) gdy się dpf zasyfił, tam zawsze był zestaw ciśnienie doładowania + ciśnienie wydechu itp. w efekcie były komunikaty na wyświetlaczu: sprawdź wydech + sprawdź tempomat + sprawdź ogranicznik i komputer przełączał silnik w tryb serwisowy.
    Ja w swojej belli na szczęście takich atrakcji nie miałem, możesz spróbować dać w programie diagnostycznym wymuszone wypalanie katalizatora lub/i "wymiana filtra cząstek stałych", w praktyce pewnie nic nie zmieni, ale może komputer sobie odnotuje że procedura zrobiona i przestanie wariować, ale to tylko taka moja teoria i nic ponad to, nie jestem fachowcem i jednak wolał bym z tym pojechać do sprawdzonego mechanika od Alf.

    Alfa jest jak piękna i namiętna kobieta....
    z tą różnicą, że Alfa jest tańsza w utrzymaniu



    Była: 156 2.0TS
    Jest: 159 sportwagon 2.4jtdm 200hp
    Dusza by chciała: Stelvio Quadrifoglio

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał nietyx Zobacz post
    P0520 - ten akurat zawsze przy "duszeniu sie silnika" wyskoczy
    Nieprawda. To błąd elektryczny, pojawia się w przypadku uszkodzenia czujnika. Przy zduszeniu silnika pojawia się jedynie informacja na wyświetlaczu między zegarami. Wiązka do naprawy bądź (prędzej) czujnik do wymiany.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał Renegat Zobacz post
    Ja w swojej belli na szczęście takich atrakcji nie miałem, możesz spróbować dać w programie diagnostycznym wymuszone wypalanie katalizatora lub/i "wymiana filtra cząstek stałych", w praktyce pewnie nic nie zmieni, ale może komputer sobie odnotuje że procedura zrobiona i przestanie wariować, ale to tylko taka moja teoria i nic ponad to, nie jestem fachowcem i jednak wolał bym z tym pojechać do sprawdzonego mechanika od Alf.
    Mogę spróbować tyle że to wyczytałem, że też wyskakuje przy niskim napięciu akumulatora, a wtedy stałą 8 dni na parkingu i była po kilkunastu próbach odpalenia

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Nieprawda. To błąd elektryczny, pojawia się w przypadku uszkodzenia czujnika. Przy zduszeniu silnika pojawia się jedynie informacja na wyświetlaczu między zegarami. Wiązka do naprawy bądź (prędzej) czujnik do wymiany.
    I to jest jakiś trop bo o tym nie wiedziałem

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,085

    Domyślnie

    Naładuj akumulator i odłącz klemę na 30 minut i załącz ponownie. Zobaczysz co się stanie a to nic nie kosztuje.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    693

    Domyślnie

    Dziś wymieniłem czujnik nic nie dało..

    Więc odkręcilismy węże paliwowe i okazało się że leci wręcz mleko.. Wygląda jak wytrącona parafina tyle że jest to dziwne ponieważ ostatni raz tankowałem na Orlenie, później samochód stał 8 dni po czym przejechał pół metra i się chyba zatkał.

    Tylko z czego by to wynikło bo mrozów nie ma na dworze. Jutro spuszczę cały bak do końca, oczyszczę rurki do wtrysków i wymienię filtr na nowy

    Spotkał się ktoś z czymś takim?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdj1.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	10.1 KB
ID:	258901Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdj2.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	82.8 KB
ID:	258902

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Jesteś pewny, że zatankowałeś ON?
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Jesteś pewny, że zatankowałeś ON?
    Tak, akurat dość często mam styczność z samochodami które benzynę do diesla zatankowały.
    W przypadku wymieszania się ropy i benzyny nie powstaje taka zawiesina jak i zapach jest inny niż ten który ma to co spuściłem ze swojego

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,085

    Domyślnie

    Cytat Napisał nietyx Zobacz post
    Dziś wymieniłem czujnik nic nie dało..

    Więc odkręcilismy węże paliwowe i okazało się że leci wręcz mleko.. Wygląda jak wytrącona parafina tyle że jest to dziwne ponieważ ostatni raz tankowałem na Orlenie, później samochód stał 8 dni po czym przejechał pół metra i się chyba zatkał.

    Tylko z czego by to wynikło bo mrozów nie ma na dworze. Jutro spuszczę cały bak do końca, oczyszczę rurki do wtrysków i wymienię filtr na nowy

    Spotkał się ktoś z czymś takim?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdj1.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	10.1 KB
ID:	258901Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdj2.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	82.8 KB
ID:	258902
    Hmm woda dostała się do ropy.
    Albo nieszczelność koło wlewu paliwa lub rura prowadząca od korka do baku.
    Czy samochód stał na tych ostatnich deszczach na zewnątrz czy był zaparkowany pod dachem ???
    No bo nie zakładam, że ktoś specjalnie ci nalał do baku trochę wody ???
    Ewentualnie jeśli wszystko wykluczysz, to ja bym zabrał to co wylałeś z baku i podjechał na stację gdzie tankowałeś i im to ładnie przedstawił.
    Być może i u nich jest albo był przeciek wody i na tych deszczach dolało im się trochę wody do zbiornika z paliwem ??? Może to nie tylko twój taki przypadek ???


    Wymień koniecznie filtr paliwa !!!!
    Wyjmij i wypłukaj dokładnie bak bo szkoda pompy i wtryskiwaczy !!!!

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2014, 16:03
  2. [146] problem z odpaleniem
    Utworzone przez andrzej_jj2 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-09-2013, 13:36
  3. problem z odpaleniem
    Utworzone przez comma w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-06-2011, 17:06
  4. Problem z Odpaleniem
    Utworzone przez devisto w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 10:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory