Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Nie odpala po naciśnięciu START. Kontrolki nie gasną.

  1. #1
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie Nie odpala po naciśnięciu START. Kontrolki nie gasną.

    Wrzucam ten temat, jako odrębny, bowiem do tej pory występował w kilku wpisach, ale jakby "przy okazji".

    Chodzi o znany problem, nie zawsze działającego przycisku START/STOP, przy próbie odpalenia samochodu.

    Problem jest poważny i niezmiernie irytujący, bowiem czasami potrzeba kilku/kilkunastu prób, zanim przycisk zadziała.

    Nie jest to, jak kilka osób sugerowało, problem z połączeniem masowym silnika z nadwoziem, bowiem ten, jest u mnie sprawdzony i w 100% sprawny.

    Tak, naprawdę usterka jest bardzo trudna do zdiagnozowania, bo nigdy nie wiadomo, kiedy przycisk zadziała, a kiedy nie i tak właściwie, nie wiadomo, gdzie i czego szukać.

    Wstawiłem samochód do mechanika/elektryka na dwa dni i przy ca 100 próbach, wszystkie udane, a mnie szlag trafia, jak cykam i cykam, mając nadzieję, że za kolejna próbą samochód odpali, a dzieje się to, na zasadzie prawa Marfiego, w najmniej odpowiednich momentach, chociaż trudno sobie wyobrazić dobry moment na wystąpienie tego problemu.

    W jednym z tematów, kolega opisał, jak to problem z działaniem przycisku, doprowadził do zapalenia się rozrusznika, a więc jest on godny zajęcia się nim, zanim to nastąpi.

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    alfa romeo 159
    Postów
    14

    Domyślnie

    A próbowałeś wcisnąć pedał hamulca zamiast sprzęgła?

    Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    Tak, wielokrotnie - wyciągałem ten automat z pedału sprzęgła, ale tam nic niepokojącego nie widać.

    Jak nie chce odpalić, to kombinuję z pedałami i wajchowaniem biegami, czy to na wciśniętym sprzęgle, czy bez niego - nie wiem, czy to w czymkolwiek pomaga, ale za którymś tam razem wreszcie odpali, raz jest to kilka, innym razem kilkanaście, a czasami ponad 20 - nie próbowałem jedynie z drapaniem się za uchem

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Tbg
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 210km
    Postów
    12

    Domyślnie

    Jakie masz objawy jak przycisk nie działa? Gasną wskaźniki, słychać jakieś włączanie przekaźników czy kompletnie nic?
    Przycisk Start/Stop to zwykły włącznik, styki można go sprawdzić omomierzem.
    Za obsługę tego przycisku i załączanie rozrusznika odpowiedzialna jest Centralka Blokady układu kierowniczego.
    Na początek zobacz czy w tej centralce nie ma błędów.

  5. #5
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbys Zobacz post
    Gasną wskaźniki, słychać jakieś włączanie przekaźników czy kompletnie nic?
    Kontrolki nie gasną słychać pyknięcie, jakby zwierał przekaźnik.

    Cytat Napisał Zbys Zobacz post
    Przycisk Start/Stop to zwykły włącznik, styki można go sprawdzić omomierzem.
    To jest raczej hasło, niż przyczyna.

    Cytat Napisał Zbys Zobacz post
    Na początek zobacz czy w tej centralce nie ma błędów.
    MES, nie pokazuje żadnych błędów.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Tbg
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 210km
    Postów
    12

    Domyślnie

    To teraz należałoby sprawdzić czy z Centralki Blokady wychodzi sygnał załączający rozrusznik no i sam rozrusznik.

  7. #7
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    W tym jest właśnie problem, bowiem należałoby to sprawdzić, wówczas, kiedy nie zadziała, a to, niestety, już nie jest takie proste.

    Trochę liczyłem na to, że może komuś udało się uporać z tym problemem, bowiem nie dotyczy on tylko mnie.

    Koledze, któremu sfajczył się rozrusznik, elektryk przebudował całą instalację od uruchamiania, ale tego wolałbym uniknąć.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Tbg
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 210km
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    W tym jest właśnie problem, bowiem należałoby to sprawdzić, wówczas, kiedy nie zadziała, a to, niestety, już nie jest takie proste.
    Dosyć proste. Montujesz do prób jakąś kontrolkę, LED'a 12V przy Centralce Blokady na przewodzie który idzie do rozrusznika (chyba czerwony).
    Jeżeli w momencie w którym naciśniesz przycisk Start/Stop LED zapali się a rozrusznik nie zakręci to będziesz wiedział gdzie szukać dalej.

    Tu nie ma chyba typowych usterek, może być wiele przyczyn. Najbardziej prawdopodobne to rozrusznik, bendix.

  9. #9
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbys Zobacz post
    Montujesz do prób jakąś kontrolkę, LED'a 12V przy Centralce Blokady na przewodzie który idzie do rozrusznika (chyba czerwony).
    Mógłbyś dokładnie opisać, gdzie go szukać?

Podobne wątki

  1. [159] Zamiast startować wyłącza się po naciśnięciu przycisku START
    Utworzone przez epsonix w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-01-2019, 16:13
  2. ABS zapalaja sie i gasną kontrolki
    Utworzone przez kis79 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-11-2014, 21:46
  3. Nie moge odpalić auta. Gasną kontrolki 3.0 V6
    Utworzone przez tom202 w dziale 166
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 01-10-2014, 00:36
  4. nie gasną kontrolki kierunków
    Utworzone przez zdziba w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-12-2009, 08:51
  5. Nie odpala, wszystkie kontrolki gasną
    Utworzone przez defoe w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-07-2009, 13:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory