Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Dobijanie przedniego koła

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mamel
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    469

    Domyślnie Dobijanie przedniego koła

    Hej. Mam od niedawna wrażenie, że prawe przednie koło (od pasażera) na dużych wybojach, torach tramwajowych czy dużej kostce brukowej, potrafi mi "dobijać" - tak jakby na sztywno było przymontowane do samochodu, zero tłumienia... Na równej drodze wszystko ok, na małych wybojach też ok, ale niech tylko będzie coś większe to po prostu koło jakby napier*alało bez tłumienia drgań. Sprężyny są całe, amortyzatory badałem na stacji i mają po 70% sprawności (na stacji diagnostycznej gościu powiedział, że są jak nowe), na tej samej stacji pooglądał mi gość zawias i mówi, że wszystko raczej ok, ale lepiej podnieść i szukać. Miał ktoś coś podobnego - jakieś porady gdzie szukać?
    Wesela, przyjęcia, bankiety, zabawy taneczne - oprawa muzyczna lubuskie, dolnośląskie - www.bluebinders.pl // www.facebook.com/bluebinders/

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Wiesz, że te całe ich szarpaki to tak trochę pic na wodę? Mi wyjebane w kosmos amortyzatory pokazywały po około 65%... Skoro amorek dobija to znaczy, że jest do wymiany. Łatwo to wyczuć bo na dziurach będzie waliło jakbyś jechał taczką.

    Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mamel
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    469

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytanowy Zobacz post
    Wiesz, że te całe ich szarpaki to tak trochę pic na wodę? Mi wyjebane w kosmos amortyzatory pokazywały po około 65%... Skoro amorek dobija to znaczy, że jest do wymiany. Łatwo to wyczuć bo na dziurach będzie waliło jakbyś jechał taczką.

    Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka
    A no widzisz... dokładnie takie wrażenie mam, jak taczka Znaczy ogólnie koło nie skacze, ale jest tak twardo, że nie ma prawa tak być. Może to i dobry trop bo amory są oryginalne a auto ma już 270 tys nalatane. Poduszki górne też wymianiać razem z amorkami?

    Ktoś jeszcze coś podobnego miał? Oprócz amorków jakieś inne tropy czy raczej nic innego nie przychodzi nikomu do głowy?
    Wesela, przyjęcia, bankiety, zabawy taneczne - oprawa muzyczna lubuskie, dolnośląskie - www.bluebinders.pl // www.facebook.com/bluebinders/

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Jezeli sprezyny cale to raczej nic innego nie moglo paść. Poduszki i oslony przeciwpylowe radze wymienic bo przy takim przebiegu to juz pewnie dawno sie skończyły

Podobne wątki

  1. Kąt koła przedniego
    Utworzone przez raxor19 w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 17-06-2015, 11:37
  2. Blokowanie koła przedniego
    Utworzone przez hubert25 w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-07-2014, 20:32
  3. Luzy przedniego koła
    Utworzone przez JaTaNu w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 04-04-2012, 07:27
  4. ŁOŻYSKO koła przedniego
    Utworzone przez piotrek7770 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-09-2010, 14:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory