Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Auto
    159

Domyślnie Dziwnie wysokie spalanie w AR 159 1.9 jtdm 150km

Witam Forumowiczów,

niedawno sprowadziłem z Niemiec piękny egzemplarz Alfy 159 (czarna, kombi, karmelowe skórzane fotele) i moją radość zakłóciło dziwnie wysokie spalanie
    które oscyluje średnio w granicach 12-13 L/100km. Moja pierwsza myśl była taka że pewnie jak wymienię rozrząd i filtry (niestety nie mam informacji kiedy ostatnio były wymieniane dlatego zrobiłem to niezwłocznie). Niestety, wymiana rozrządu i filtrów nic nie dała, komputer wskazuje średnie spalanie 12-12 litrów a robię głównie trasy drogami S1/A1/A4. 4 lata temu jeździłem Alfą z identycznym silnikiem i spalanie było na poziomie 6-7 litrów. Co dziwne, kiedy wleję np. za 40 złotych (tyle gdzieś powinna spalić na 100 km) to komputer początkowo pokazuje zasięg taki jak powinien być, jednak kiedy zbliżam się 10-15 km do celu zasięg nagle spada i jest nawet mniej niż było wcześniej. Mechanik który wymieniał rozrząd i filtry mówił że silnik jest w idealnym stanie, suchutki i pięknie chodzi, natomiast kiedy powiedziałem mu o tym dziwnie wysokim spalaniu zasugerował że być może któryś wtrysk jest wadliwy. Czy ktoś z Was spotkał się z podobną sytuacją i wie, co może być przyczyną? Z góry dziękuję za pomoc bo jeżdżę moją Bellą dopiero ponad tydzień i chciałbym móc się w pełni nią cieszyć

› Więcej...: Dziwnie wysokie spalanie w AR 159 1.9 jtdm 150km

Użytkownik Świeżak Avatar patryyyk
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 Q4

Domyślnie

Zrób dobrą mapę.

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

Auto
    159

Domyślnie

Tzn. ?? Bo nie za bardzo wiem o co chodzi

Użytkownik Znawca Avatar FXX
    Mieszka w
    Wieluń/Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm SW/ Alfa Romeo MiTo 1.4 16V

Domyślnie

To spalanie to policzone z baku czy tylko z komputera podajesz?
    Jeśli podajesz z kompa to zatankuj pod korek, zrób z 300-400km, zatankuj znowu i przelicz jakie spalanie Ci wyszło. I sprawdź czy przypadkiem nie masz na kompie ustawionej jednostki km/l, zamiast l/km.

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Auto
    159

Domyślnie

Spalanie podaję z komputera, ale równocześnie obserwuje wskazówkę z baku i niestety pokrywa się z tym co pokazuje komputer :/

Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    159 V6

Domyślnie

Na wskazówkę poziomu nie patrz, to jest tylko orientacyjny poziom paliwa. Zrób porządną kalkulację z dystrybutora. I spójrz czy rzeczywiście nie masz przestawionych jednostek w komputerze.
    To praktycznie niemożliwe żeby auto sprawnie jeździło i spalało 2x normę. Moment tłoki spłynęłyby do miski.
    Zapraszam do nowopowstałej lokalnej grupy Alfomaniaków z Zamościa i okolicznych powiatów!
    https://m.facebook.com/groups/756109...?ref=bookmarks

Użytkownik Rowerzysta
    Auto
    159SW TI 210KM

Domyślnie

sprawdź co ile wypala się dpf. i do tego obejrzyj termostat

Użytkownik Świeżak Avatar patryyyk
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 Q4

Domyślnie

Moje credo przy alfach, komputer, eliminacja z kodu błędów dopasowanie mieszanki by działał bez błędu, wcześniej wymiana elementów. Mi 2.4q4 z 11 na 9.3 weszło

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Maniak resoraków Avatar Yarek
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 Q4 TI

Domyślnie

Sprawdź też, jak nie pomoże to co piszą koledzy, koła, czy nie zacierają lekko. Tłoczki mogą nie odbijać. Ja tak miałem po zakupie - tylne lewe lekko zacierało i palił mi o 1-1,5 l więcej. Na lewarek , na luz i pokręć kołami, czy chodzą w miarę lekko. Przyczyną mych kłopotów był tłoczek, nie chodził lekko i dodatkowo był problem z zapieczoną, zardzewiałą linką ręcznego przy tym kole, bo dostawała się woda i syf z uwagi na popękane gumki- harmonijki przy linkach hamulca i nie odbijało do końca po zwolnieniu ręcznego (wymianę gumek i zabezpieczanie linek opisałem na forum). Po zrobieniu tych rzeczy spalanie spadło i na luzie auto "dalej" jedzie. Górka i puszczenie na luzie z niej mało co ci da, chyba, że porządnie zacierają, ale z tego co piszesz, to nie może być u Ciebie tak mocne, więc nie wyczujesz. Najlepiej lewarek.
    Pozdrawiam.

Auto
    159

Domyślnie

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Okazało się że rzeczywiście mam ustawione km/l, zmieniłem na l/km i od razu zaczęło pokazywać "normalne" wartości ;] obecnie srednie spalanie oscyluje w granicach 7.1 - 8.2 litra/100km także jest ok, aczkolwiek takie spalanie tym samym modelem miałem zimą, natomiast w lecie komputer pokazywał między 6 a 7 litrów dlatego przyjrzę się jeszcze tym tloczkom, być może rzeczywiście spalanie jeszcze spadnie. Do napisania ;]