Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Skręca w prawo przy hamowaniu

  1. #11
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Takie kąty są niemal niemożliwe Z reguły pochylenie kół z przodu sięga 1 stopnia, a w obniżonych autach jeszcze więcej. Nie słuchaj bajek o uderzeniu w koła. Szkoda że nie masz wydruku.

    Ale najpierw pisałeś, że ściąga przy hamowaniu. Teraz że po wymianie tulei jest bez zmian, ale nie ściąga przy hamowaniu... To jak jest?

  2. #12
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    kiedyś miałem podobną usterkę. ściągało przy mocnym hamowaniu (jak załączał się abs/esp, to korygował, ale jak intensywnie hamowałem bez utraty przyczepności ewidentnie ciągło w prawo). niby wszytko ok, pomiary ze ścieżki diagnostycznej ok - sprawność zawieszenia ok, luzów brak, jednie co różnica siły hamowania na tylnej osi było 15% - czyli generalnie w normie. jak tłumaczyłem mechanikowi co i jak zrobiliśmy jazdę testową, parę razy ostre hamowanie i po powrocie z jazdy testowej okazało się, że lewe tylne koło było wyraźnie chłodniejsze (tylko macaj felgę nie tarczę ) niż tylne prawe - termometrem wyszło 30st różnicy. zestaw naprawczy zacisków rozwiązał problem.
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 20-08-2019 o 20:38

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar pavel1993
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156 2.0 JTS, 159 1.8 TBI 2011
    Postów
    15

    Domyślnie

    Też żałuję, że nie mam wydruku ale w pierwszym warsztacie komp na XPku się zaciął i już nie uruchomił więcej.
    W drugim sprawdzili i poprawili zbieżność za półdarmo, więc głupio było prosić jeszcze o wydruk.
    Alee... na 100% było coś w stylu 0 30 na czerwono na jednym kole i 0 50 na zielono, więc poprawnie na drugim.
    Przeczytałem swojego pierwszego posta i co do ściągania przy hamowaniu NA RÓWNEJ I PROSTEJ DRODZE to powiem szczerze, że nie wiem czy teraz ściąga i czy kiedyś ściągało. Dzisiaj tego nie zaobserwowałem. Sprawdzę to jeszcze jutro przy większej prędkości bo teraz jestem na urlopie w górach.

    - - - Updated - - -

    Jeszcze żeby uściślić:
    Samochód jest zimny. Zjeżdżam ze wzgórza po betonowej drodze. Nachylenie podłoża idealne do swobodnego zjazdu. Jak to betonowe drogi - są dziury i ubytki. Jadę na biegu ale z wciśniętym sprzęgłem i nie używam hamulców. Jak tylko przednie koła wjadą na nierówność czuję, że kierownica chce skręcić mi w prawo. Im bardziej nierówne podłoże, więcej dołków tym bardziej chce skręcić. Ale to nie jest tak, że sama skręci jak z procy. Jeżeli będę trzymał ją chociaż jedną ręką to samochód przejedzie prosto. To na pewno nie jest tak, że koła sobie skręcą same a kierownica zostanie prosto.
    Jutro nagram filmik i wrzucę to będzie wiadomo co i jak bo pisać to można wiersze
    Ostatnio edytowane przez pavel1993 ; 20-08-2019 o 20:43

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar bobik
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa 159 2,4 300km
    Postów
    166

    Domyślnie

    Szerokie opony robią swoje, u mnie wystarczyło żeby lekko musnąć pedał hamulca jadąc po koleinach i kierownicę dosłownie wyrywało z rąk.

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.75tbi
    Postów
    17

    Domyślnie

    jeździłem samochodem i wiem że szerokie opony zawsze będą wyrywać kierownicę z rąk w koleinach Miałem podobny przypadek jak kolega opisywał na początku czyli przy hamowaniu na prostej drodze skręcało mi auto w prawo okazało się że tuleje gumoweo metalowe na wahaczu Dolnym tylne były do wymiany można kupić całe wahacz lub wymienić same tuleje wymieniłem na zamienniki Febi i Wszystko wróciło do porządku nic Nie ściąga

Podobne wątki

  1. [159] trochę ciężej skręca się w prawo
    Utworzone przez kosmo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-08-2016, 17:39
  2. [146] Kierownica skręca w prawo po ruszeniu
    Utworzone przez cypis24 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-03-2015, 20:14
  3. dźwięk przy zmianie biegu i warczenie przy hamowaniu
    Utworzone przez johnnie147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-10-2014, 08:52
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-06-2013, 14:34
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-12-2012, 14:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory