Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Alfa 159 1.9 jtd 150 km problem z odpaleniem

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    15

    Domyślnie Alfa 159 1.9 jtd 150 km problem z odpaleniem

    Witam jakiś czas temu padło mi koło pasowe, po wymianie koła okazało się że coś jeszcze jest nie tak. Padło na wtryski wtryski zregenerowane po wlozeniu dalej tak samo zalewają (3 wtrysk ponad 5, jeden prawie 0 i dwa pozostałe ponad 2) zmieniona listwa wtryskowa. Odpaliła ale po zgaszeniu znowu nie odpala. Błędów brak, jeszcze ma jutro elektryk podjechać i jeszcze raz podłączyć pod kompa i zakodowac wtryski, bo były zmieniane pierwszy z 3 (najlepszy z najgorszym) i dzisiaj patrząc na kody wtryskow po kodowaniu poprzednim nie przedstawiły się kody wtryskow miejscami w ECU. Gdzie może być jeszcze problem?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał bunia932 Zobacz post
    Witam jakiś czas temu padło mi koło pasowe, po wymianie koła okazało się że coś jeszcze jest nie tak. Padło na wtryski wtryski zregenerowane po wlozeniu dalej tak samo zalewają (3 wtrysk ponad 5, jeden prawie 0 i dwa pozostałe ponad 2) zmieniona listwa wtryskowa. Odpaliła ale po zgaszeniu znowu nie odpala. Błędów brak, jeszcze ma jutro elektryk podjechać i jeszcze raz podłączyć pod kompa i zakodowac wtryski, bo były zmieniane pierwszy z 3 (najlepszy z najgorszym) i dzisiaj patrząc na kody wtryskow po kodowaniu poprzednim nie przedstawiły się kody wtryskow miejscami w ECU. Gdzie może być jeszcze problem?
    Skoro padło ci koło to śmiem twierdzić że kawałek gumy od koła pasowego wpadł pod rozrząd, przedstawiając go. Korekta na 5 według moich doświadczeń z tym autem nie ma nic wspólnego ze źle przypisanymi kodami do ecu. Owszem będą korekty się rozjerzdzac ale ja takowych u siebie przy źle wprowadzonych nie miałem. Powiedziałbym więcej, są to minimalne różnice dochodzące do max 2 / 2,5 jeśli źle wprowadzisz kody. Ja na twoim. Miejscu sprawdził bym usrawienie rozrządu. Tylko jedź tam gdzie robią to na blokadach.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo_84 Zobacz post
    Skoro padło ci koło to śmiem twierdzić że kawałek gumy od koła pasowego wpadł pod rozrząd, przedstawiając go. Korekta na 5 według moich doświadczeń z tym autem nie ma nic wspólnego ze źle przypisanymi kodami do ecu. Owszem będą korekty się rozjerzdzac ale ja takowych u siebie przy źle wprowadzonych nie miałem. Powiedziałbym więcej, są to minimalne różnice dochodzące do max 2 / 2,5 jeśli źle wprowadzisz kody. Ja na twoim. Miejscu sprawdził bym usrawienie rozrządu. Tylko jedź tam gdzie robią to na blokadach.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    O właśnie zapomniałem dodać że rozrząd też został zmieniony i nadal nic

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał bunia932 Zobacz post
    O właśnie zapomniałem dodać że rozrząd też został zmieniony i nadal nic
    No to go sprawdź teraz w innym warsztacie na blokadach. Ja np miałem taki przypadek. Wręcz identyczny póki co jak u Ciebie. Padło mi koło i dojechałem do warsztatu w Łódzi serwis pod nazwą "serwisuj się u Kuby" niedaleko manufaktury Goście wymienili koło i wymienili rozrząd bo słychać bylo że źle pracuje i ma problemy z rozruchem. Odebrałem auto ale coś było nie tak po kilku tygodniach wypluło błąd dpf, gdyż ten zaczął się zapychac powiedzmy to niezgodnie że sztuką. Pojechałem do innego serwisu A tam gość pierwsze co to ze sprawdzi rozrząd. Ja się upieralem że to nie to bo niedawno był ustawiany. Całe szczęście że był to ogarnięty mechanik i mimo to sprawdził ustawienie i nagrał film. Nagrany film zawiozłem do "KUBY" A ten się wypiął twierdząc że zawsze ustawia dobrze i silników JTDM miał tyle ile ja na głowie włosów. Dalej jeszcze wciskał że specjalnie ustawiłem inaczej by teraz domagać się zwrotu. Grzecznie poprosiłem aby mi pokazał swoje blokady to ten powiedział że wystarczy ustawiać na znaki. Tutaj niestety się moja wiedza kończy gdyż nie wiem czy to wystarczy ale wiem jedno. Drugi warsztat robiąc to że sztuka naprawił mi auto.

    Sytuacja u Ciebie może być inna ale jak już wspomniałem puki co zapowiada się identycznie jak u mnie. Powodzenia

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    15

    Domyślnie

    Tylko właśnie nawet nie mam jak pojechać bo auto nie odpala. Ale po zmianie wtryskow odpaliła i nawet nią jeździłem tylko że miala problem taki ze jadąc z niskich obrotów szarpalo nią aż przekroczyła 2 tys i pozniej już w miarę normalnie szła oprócz tego że kopcila po sprawdzeniu na kompie wlasnie dalej wtryski laly tak jak by ECU się zawiesił i nie mógł zmienić korekt zamiana wtryskow nie wiem czy pomogła bo już nie odpalił.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał bunia932 Zobacz post
    Tylko właśnie nawet nie mam jak pojechać bo auto nie odpala. Ale po zmianie wtryskow odpaliła i nawet nią jeździłem tylko że miala problem taki ze jadąc z niskich obrotów szarpalo nią aż przekroczyła 2 tys i pozniej już w miarę normalnie szła oprócz tego że kopcila po sprawdzeniu na kompie wlasnie dalej wtryski laly tak jak by ECU się zawiesił i nie mógł zmienić korekt zamiana wtryskow nie wiem czy pomogła bo już nie odpalił.
    Z tego co pamietam to ecu juz nie przelicza korekt gdy ma sie juz wysokie obroty

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo_84 Zobacz post
    Z tego co pamietam to ecu juz nie przelicza korekt gdy ma sie juz wysokie obroty
    Ja juz nie wiem nie mam pomysłow , skoro wtryski zmienione rozrzad zmieniony czujnik z listwa wtryskowo zmieniony a ona dalej kreci kreci i nie chce zalapac. jeszcze jutro zobaczysie co elektryk powie jak przyjedzie i bedzie sprawdzal

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    Albo nie ma sprężania na jednym cylindrze..

    Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar dzik1982
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Krynica Zdrój
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v 150 2007r, AR 156 1.9 JTD 8v 115 2001 r.
    Postów
    31

    Domyślnie

    Sprawdź ustawienie rozrządu, bo wygląda mi to na złe ustawienie.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzik1982 Zobacz post
    Sprawdź ustawienie rozrządu, bo wygląda mi to na złe ustawienie.
    Rozrząd dwa razy sprawdzany, a nawet 3 razy bo pierwszy raz był sprawdzony przy wymianie koła pasowego, a później dwa razy po wymianie rozrzadu

Podobne wątki

  1. [146] Mam problem z odpaleniem Alfa Romeo 146 1.4 ts 99r
    Utworzone przez priwer w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-06-2013, 08:39
  2. Alfa 166 PROBLEM z odpaleniem
    Utworzone przez Bart Shelby w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-05-2013, 22:01
  3. [146] Alfa romeo 146 1.4 TS problem z odpaleniem
    Utworzone przez tero889 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 22:54
  4. alfa 156 problem z odpaleniem
    Utworzone przez sebek501 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-06-2012, 11:15
  5. Alfa problem z odpaleniem
    Utworzone przez Cristofer w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-01-2012, 22:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory