Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: Szyba czołowa - przednia.

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Po wymianie. Okazało się, że w TI miałem szybę podgrzewaną, była instalacja, więc zrobiłem jak przystało na Alfaholika porządnie i zgodnie z oryginałem, bez dziadowania - całość wyszła 770PLN.

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Dodam, że Pilkington, podgrzewany to ok. 750 PLN z wymianą. Mam instalację i działa podgrzewanie. Sprawdzone.
    Zrobione!

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar yachu1
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Chrzanów
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW, 2.0JTDM (125 kW), rok produkcji 2010
    Postów
    13

    Domyślnie

    Taka ciekawostka. Moja 159 przyjechała z Niemiec. Kiedy przeglądałem przed zakupem faktury z serwisu, których zresztą była cała sterta, znalazłem rachunek za wymianę przedniej szyby - założona jest saint gobain też z podgrzewaniem. W Niemczech koszt jedyne 1900 eurasów... Kopara mi opadła do ziemi

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    No to nieźle... Szok.

  5. #15
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    Cytat Napisał yachu1 Zobacz post
    Taka ciekawostka. Moja 159 przyjechała z Niemiec. Kiedy przeglądałem przed zakupem faktury z serwisu, których zresztą była cała sterta, znalazłem rachunek za wymianę przedniej szyby - założona jest saint gobain też z podgrzewaniem. W Niemczech koszt jedyne 1900 eurasów... Kopara mi opadła do ziemi
    Podjedź do jakiegokolwiek ASO Alfy lub Fiata, to zobaczysz, że i u nas potrafią powiedzieć podobną cenę za tzw. podgrzewaną i odbijającą promienie UV i to z zamiennika !!! A jak juz to ma być realizowane z ubezpieczenie, to jak aso chce zarobić i sciągnąć kasę z ubezpieczalni to czasem jest naprawdę baaardzo ciekawie wyceniane.

    Pozdr

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar yachu1
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Chrzanów
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW, 2.0JTDM (125 kW), rok produkcji 2010
    Postów
    13

    Domyślnie

    Brat ma roczną Toyotę Verso. Jakiś miesiąc temu oberwał kamieniem na autostradzie i pękła szyba - też z bajerami - czujnikami deszczu, zmierzchu itd. Wymieniał w ASO Toyoty w Krakowie - kosztowało to około 3 tysiące. To jednak odrobinę mniej Poza tym chodziło mi bardziej o to jak ta sytuacja ma się w proporcji do wartości rynkowej samochodu - wiadomo, że wartości sentymentalnej i serca na pieniądze nie przeliczysz

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Auto
    Alfa 159 2.0 JTDM (170 KM)
    Postów
    33

    Domyślnie

    Moja szyba czołowa niedawno też pękła - prawdopodobnie ktoś mi w nią uderzył bo wieczorem jeszcze była cała a z rana odprysk + spore pęknięcie :-(
    W każdym razie wymieniłem szybę w "pierwszym lepszym" warsztacie i bardzo to żałuję! Pytałem przez telefon jak się umawiałem jaką szybe montują, powiedzieli że zamiennik takiej samej klasy jak oryginał. Myślałem ok, to będzie spoko. Okazało się że zamontowali jakąś chińszczyznę nazwy FUYAO. Już przy prędkościach od 80 km/h wzwyż szyba przenosi szum wiatru do kabiny a przy prędkościach 140-160 jest już taki hałas że aż głowa po dłuższej trasie boli. Takie szumy w samochodzie nie były mi do tej pory znane - oryginał szyby to był Pilkington. Poza tym okazało się dzisiaj, gdy jechałem jak deszcz padał, że szyba ma jakieś wgłębienie i wycieraczka nie zbiera w tym miejscu wody i to w dodatku w polu widzenia kierowcy !!! Tragedia !!! Nie wiedziałem że taki szajs można komuś zamontować. Jutro dzwonie do warsztatu i składam reklamacje i te gówno! im zwrócę. Wymienię na oryginał, czyli Pilkington.

  8. #18
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Też miałem to gówno założone jak kupiłem alfe z Niemiec ale była pęknięta więc od razu poszła na śmietnik.
    Pilkington robił na orginal nordglass też jest spoko ale moim zdaniem szybciej się rysuje(bardziej miękki)

    Wysłane z mojego moto e6s przy użyciu Tapatalka

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Auto
    Alfa 159 2.0 JTDM (170 KM)
    Postów
    33

    Domyślnie

    Zauważyłem też że przy prędkośći w okolicach 140 miałem jakieś drgania szyby które stwarzały taki dzwięk trrr trrr trrr. Wydaje mi się że nawet ją źle zmontowali - za mało kleju czy co?! Nawet jak będą mieć szyby Pilkington to w innym serwisie wymienię a ten szajs im po prostu zwrócę. To hańba że taki szajs mi zamontowali a mówili że to niby klasa jak oryginał.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Auto
    Alfa 159 2.0 JTDM (170 KM)
    Postów
    33

    Domyślnie

    Rozmawiałem z pracownikiem z Pilkingtona. Okazało się żę według VIN miałem szybe akustyczną Pilkingtona. Ponoć fabrycznie montowane szyby FUYAO są całkiem innej jakości niż te które trafiają na tzw. aftermarket - czyli do warsztatów i klientów indywidualnych - takie szyby potrafią być prawie o połowę lżejsze! A co za tym idzie jest akustyka, czym lżejsza szyba tym łatwiej wchodzi w drgania/rezonans i przenosi szumy wiatru do kabiny, co odczułem od razu na pierwszym wyjeździe na autosradę. Więc zamówiłem u Pilkingtona szybę akustyczną ale niestety muszę czekać z 4 tygodnie. A te cieniutkie FUYAO półdzie na zwrot/reklamacje.
    Ostatnio edytowane przez cezigro ; 25-11-2021 o 16:21

Podobne wątki

  1. [159] Szyba czołowa
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-05-2018, 10:55
  2. [159] Szyba czołowa AR159 SW
    Utworzone przez Sead w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-11-2014, 18:46
  3. Szyba czołowa 166 pęknięta
    Utworzone przez marcus891 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-03-2012, 17:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory