Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Drganie lewarka zmiany biegów

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16v, Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v, Alfa Romeo 159 TI 1.9 JTDm16v
    Postów
    101

    Domyślnie Drganie lewarka zmiany biegów

    Witam forumowiczów
    Czytałem nie jeden wątek na ten temat i mówiąc szczerze już totalnie zgłupiałem ale do rzeczy.
    Historia drgającego lewarka zaczęła się po wymianie końcówki linki zmiany biegów. Pacjent? Alfa 159 1.9 16v i nieszczęsna skrzynia M32, przebieg 200tys. Objawy? 1 i 2 raczej bez żadnych objawów. 3 podczas hamowania silnikiem od 3 tys. do 2 tys. obrotów drganie lewarka (co ciekawe nie zawsze to występuje). 4,5 i 6 delikatne ruchy lewarka podczas dodania i puszczania gazu.
    Teraz pojawia się do Was pytanie czy to regulacja linki jest niepoprawna, któraś z poduszek jest do wymiany, a czy skrzynia do remontu? A może jeszcze coś innego?
    Widziałem wiele wątków więc jest to dość częsty problem. Liczę na Wasze podpowiedzi jak sobie poradziliście z tym problemem. Dzięki za każdą podpowiedź sugestię


    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v SW 2006r
    Postów
    197

    Domyślnie

    Czesc,
    W moim przypadku mocno drgało przy przyspieszaniu na niektórych biegach, najczęściej na 3. Była to wina regulacji lewarka. Pojedyńcze chodzenie przód, tył przy dodawaniu i odejmowaniu gazu to juz raczej wina skrzyni. Po remoncie calej skrzyni ruch u mnie sie mocno zmniejszył, ale nie został całkowicie wyeliminowany. W miedzyczasie wymienialem poduszki bo jedna była zerwana, ale nie mialo to zadnego wplywu na lewarek. Takie są moje doświadczenia. Mechanik twierdzi że w tej skrzyni, minimalny pojedynczy ruch przod, tył przy dodawaniu gazu i zdejmowaniu nogi z gazu jest bardzo częsty i czesto tez nie do wyeliminowania. Jezdze tak juz ponad rok i jest bez zmian. Pozdrawiam

    Edit: na nieoryginalnych koncowkach linki drgało jeszczecbardziej. Ostatecznie wsadziłem używkę ori i zrobiłem regulację z forum. Pomogło. Podobno jakaś końcówka z innego auta pasuje ale nie testowałem. Poszukaj o tym na forum w temacie regulacji linek zmiany biegów
    Ostatnio edytowane przez Elek ; 16-07-2019 o 07:09

Podobne wątki

  1. Plastik lewarka zmiany biegów 147
    Utworzone przez TwinSmark w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-03-2016, 19:04
  2. Mocowanie lewarka zmiany biegów
    Utworzone przez pampik w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-09-2011, 12:30
  3. rozłozenie lewarka zmiany biegów
    Utworzone przez phantomek w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-10-2006, 19:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory