Zobrazit výsledky z 1 do 2 s 2
    Uživatel Nováček
    Nastoupil
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16v, Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v

Domyślnie Drganie lewarka zmiany biegów

Ahoj diskutující z fóra
    Czytałem nie jeden wątek na ten temat i mówiąc szczerze już totalnie zgłupiałem ale do rzeczy.
    Historia drgającego lewarka zaczęła się po wymianie końcówki linki zmiany biegów. Pacjent? Alfa 159 1.9 16v i nieszczęsna skrzynia M32, przebieg 200tys. Objawy? 1 i 2 raczej bez żadnych objawów. 3 podczas hamowania motoriem od 3 tys. do 2 tys. obrotów drganie lewarka (co ciekawe nie zawsze to występuje). 4,5 i 6 delikatne ruchy lewarka podczas dodania i puszczania gazu.
    Teraz pojawia się do Was pytanie czy to regulacja linki jest niepoprawna, któraś z poduszek jest do wymiany, a czy skrzynia do remontu? A może jeszcze coś innego?
    Widziałem wiele wątków więc jest to dość częsty problem. Liczę na Wasze podpowiedzi jak sobie poradziliście z tym problemem. Dzięki za każdą podpowiedź sugestię

S pozdravem

› Więcej...: Drganie lewarka zmiany biegów

Uživatel Nováček
    Nastoupil
    10 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v SW 2006r

Domyślnie

Část,
    W moim przypadku mocno drgało przy przyspieszaniu na niektórych biegach, najsoučástíej na 3. Była to wina regulacji lewarka. Pojedyńcze chodzenie przód, tył przy dodawaniu i odejmowaniu gazu to juz raczej wina skrzyni. Po remoncie calej skrzyni ruch u mnie sie mocno zmniejszył, ale nie został całkowicie wyeliminowany. W miedzyczasie wymienialem poduszki bo jedna była zerwana, ale nie mialo to zadnego wplywu na lewarek. Takie są moje doświadczenia. Mechanik twierdzi że w tej skrzyni, minimalny pojedynczy ruch przod, tył przy dodawaniu gazu i zdejmowaniu nogi z gazu jest bardzo częsty i czesto tez nie do wyeliminowania. Jezdze tak juz ponad rok i jest bez zmian. Pozdrawiam

Edit: na nieoryginalnych koncowkach linki drgało jeszczecbardziej. Ostatecznie wsadziłem używkę ori i zrobiłem regulację z forum. Pomogło. Podobno jakaś końcówka z innego auta pasuje ale nie testowałem. Poszukaj o tym na forum w temacie regulacji linek zmiany biegów
    Naposledy upravil Elek ; 16-07-2019 o 07:09

Podobná témata

1. Plast hlavice řadicí páky 147
    Vytvořil(a) TwinSmark v sekci 147
    Odpověď: 3
    Poslední příspěvek/Autor: 26-03-2016, 19:04
  2. Mocowanie lewarka zmiany biegów
    Vytvořil(a) pampik v sekci 166
    Odpověď: 2
    Poslední příspěvek/Autor: 16-09-2011, 12:30
  3. rozłozenie hlavice řadicí páky
    Vytvořil(a) phantomek v sekci 156