Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Temat: 1.75TBi vs 3.2

  1. #21
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Zgadzam się. Z Busso byłby to całkiem inny i inaczej odbierany samochód. Tylko że koszt utrzymania Busso tak samo wcale mały nie jest, a różnica w spalaniu (co wszyscy tak wytykają) wynika przede wszystkim z tego, że Busso po 164 występowało tylko z FWD

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał kubicze Zobacz post
    Chodzi mi o to, że konfiguracja wnętrze<-> silnik zależy tylko od tego co ktoś kiedyś zamówił w salonie, silnik nie determinuje wnętrza auta
    Rozumiem i się zgadzam. Ja z kolei pisałem o tym co jest dostępne na rynku w tej chwili.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubicze Zobacz post
    Chodzi mi o to, że konfiguracja wnętrze<-> silnik zależy tylko od tego co ktoś kiedyś zamówił w salonie, silnik nie determinuje wnętrza auta

    - - - Updated - - -

    Cenę najbardziej trzyma TBI, V6 się powoli kończą, może dlatego cena idzie w górę. Zobacz ile kosztuje silnik teoretycznie sprawny.

    - - - Updated - - -

    Trochę smutne, że jedyna dobra i mocna benzyna w 159 to turbo benzyna, gdyby w nich montowali Busso byłby to wspaniały samochód

    A tak albo moc i brak dźwięku, albo dźwięk moc i kosztowne naprawy.
    Jak zrobisz wydech w Tbi, to tez bedzie brzmialo w miare.Oczywiscie daleko do V6, ale fabryke mozna w tym przypadku poprawic.
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Szukam
    Postów
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Niestety ta wersja ma dwie wady.
    Brak automatu
    I kompletnie ch..o brzmi silnik.@ magil prawda [emoji1]
    Dla mnie to akurat dwie zalety, brak automatu i nie robi niepotrzebnego hałasu
    Największy problem z 1.75 to ich mała dostępność

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Idąc tym tokiem myślenia, najlepiej jeździć Rapidem 1.2. Nie psuje się, a jak się zepsuje to tanie w naprawie. Gdybym wychodził z takiego założenia to nie kupiłbym V6. A tak stwierdzam, że nie ma tragedii.
    No właśnie, gdybyś Ty wychodził z takiego założenia. Autor tematu wychodzi jednak z założenia, że interesuje go między innymi spalanie, czyli nie chcę aby jego samochód był studnią bez dna. To co ja bym wybrał, lub Ty to tutaj ma mniejsze znaczenie :-) Bez złośliwości, bo my jako użytkownicy 159 znamy temat i oswoiliśmy się z kosztami, które mogą być jednak dla kogoś innego zbyt wysokie, jak na tak stary, tani w zakupie samochód.

    Do tego pękające bloki silnika, przez co ceny używanych sprawnych silników są ogromne (i jest ich coraz mniej i będzie coraz gorzej). Kłopotliwy rozrząd i drogi w naprawie rozrząd (o ile mechanik się podejmie). I do tego dochodzi jeszcze wszystko co może być w 159, z drogim zawieszeniem na czele. Trudno kupić ten samochód w bardzo dobrym stanie i nie sądzę aby ktoś go w takim właśnie stanie sprzedawał.

    Podkreślam raz jeszcze, że nie chcę nikogo zniechęcać, a jedynie namawiam się do zastanowienia się nad tym, bo jak ktoś pyta czy pali 10 czy 14 l to moim zdaniem nie pyta o to, co będzie go naprawdę kosztowało. Jeżeli natomiast autor liczy się, że mogą takie koszty wystąpić i nie ma dla niego problemu to jak najbardziej jest sens kupić taki samochód. Ja jeżeli miałbym kupować 159 to teraz również wybrałbym taki silnik. Ale ja znam ryzyko i koszty z tym związane, więc wolę ostrożnie radzić innym.

Podobne wątki

  1. [Brera] Rozrząd 1.75tbi
    Utworzone przez belchatowianin w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-06-2020, 07:32
  2. 2,4JTDM vs 1,75TBi
    Utworzone przez motoluka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-08-2018, 11:25
  3. 1.75TBi upgrade!
    Utworzone przez acab w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 02-02-2017, 19:39
  4. [159] Kupię komputer do 1.75TBi!
    Utworzone przez acab w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-04-2016, 10:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory