Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: 1.75TBi vs 3.2

  1. #11
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Bzdury. Ostatnio tu ktoś pisał, że jak letko ciśniesz to TBi spokojnie zejdzie do 7 w trasie.
    W 159 mi się to nigdy nie udało. Może przy ekstremalnym ecodrivingu. Gdy jechałem dość spokojnie to spalanie nieznacznie przekraczało 8 litrów.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Szukam
    Postów
    43

    Domyślnie

    Kolega ma TBi w guiliettcie wiec trochę podkręcony ale buda lżejsza i takie ma spalanie w trasie przy prędkościach autostradowych 140-150km/h poniżej 9l nie widział. Może z 159 mniej pali?

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar dantom147
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał SetOne Zobacz post
    Hej,
    Z racji, że więcej poruszam się po mieście jak trasy poszukuje benzyny w 159, buda nie jest istotna.
    Który z silników będzie lepszym wyborem? Spalanie? Jakoś mnie to nie boli, na pewno minusem 3.2 to ubezpieczenie (WrocLove...) ale jeśli będzie palił niewiele więcej jak 1.75 to bliżej mi do V. Jak z naprawami tych silników, standardowa ekspolatacja i jak padnie coś grubszego.. Jeszcze kwest wnętrza, bliżej mi do full opcji z automatem, wyczytałem gdzieś, że wersje 3.2 mają lepszy automat niż manual 6st. Czy w wersji 3.2 występowała tapicerka czarna alktanra+czarna skóra i czerwone akcenty/obszycia jak w wersji 1.75?
    Dzięki za poświęcony czas!
    Witam, wiem że to może być nie na temat lecz rozważ może zakup 2.2 JTS zamiast 3.2 JTS który tak jak magil powiedział trudniej trafić zadbany egzemplarz, 1.75 jest zbyt drogi w zakupie. 2.2 JTS jest kompromisem pomiędzy tymi dwoma 185 kucy na miasto spokojnie wystarcza no i na trasę także daje frajdę. Magil także chyba ją miał i ja takową posiadam i sobie chwalę. Jedyne co tam jest do D... to awaryjne łożyska skrzyni biegów zwrócić uwagę czy nie huczą w razie co targuj się

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Teraz Lancia Delta 1.8 Tbi 2009r/Alfa Romeo 147 1,9 jtd 16 v 2005 rok
    Postów
    197

    Domyślnie

    Jadąc autostradą do 130 km/h można zejść do 8.5, od 170 do 240 km/h 11.1, ale to spalanie w Lancii Delta z automatem. 7l też jest realne ale max do 100 km/h w trasie

  5. #15
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szajka Zobacz post
    Jak na silnik o takiej mocy i pojemności to wysokie spalanie i konieczność tankowania przynajmniej PB98. Znajomy ma go w Guiliettcie (nowsza wersja 235KM) i nawet w trasie na autostradzie spala mu 10-11l/100

    https://www.auto-swiat.pl/porady/eks...yniaka/9s3l4yj
    Skąd pomysł przymusu tankowania 98?
    A o bajkach o wysokim spalaniu nie wspomnę.
    Jak ktoś depcze w mieście i każdy start z pod świateł traktuje jak wyścig na 1/8 mili to jasne ,że będzie żarło paliwo.
    1.8 tbi to najbardziej racjonalna benzyna do tego auta.
    Serwis jest sporo tańszy niż 3.2
    Niestety ta wersja ma dwie wady.
    Brak automatu
    I kompletnie ch..o brzmi silnik.@ magil prawda [emoji1]
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Corolla e12
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał dantom147 Zobacz post
    Witam, wiem że to może być nie na temat lecz rozważ może zakup 2.2 JTS zamiast 3.2 JTS który tak jak magil powiedział trudniej trafić zadbany egzemplarz, 1.75 jest zbyt drogi w zakupie. 2.2 JTS jest kompromisem pomiędzy tymi dwoma 185 kucy na miasto spokojnie wystarcza no i na trasę także daje frajdę. Magil także chyba ją miał i ja takową posiadam i sobie chwalę. Jedyne co tam jest do D... to awaryjne łożyska skrzyni biegów zwrócić uwagę czy nie huczą w razie co targuj się
    w TBi przekonuje mnie wygląd wnętrza, po prostu się w nim zakochałem (czarna alkantara z pół skórą i czerwonymi wstawkami), w 3.2 wiadomo że V stąd raczej rozważam te 2 modele. Raczej będę to ciągnął zza granicy bo u nas nie ma zupełnie nic ciekawego, a ostatnio licytowałem 3.2 z belgii ale to jakie ceny zaczeli rzucać to masakra, jak by się bili o nowe auto z salonu xD. Jeśli nie uda mi się z obcenym budżetem czegoś trafić to po prostu dozbieram na spokojnie, żeby nie władować się na minę. Całe szczęscie tatuś nie kocha tak bardzo alf, ja bym wrócił 1 którą oglądałem, ale on czuwa nad moim portfelem, żebym w badziew się nie wpakował

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    Silnik nie ma nic do wnętrza.
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Jeżeli wchodzą kwestie finansowe, to mocno rozważyłbym kupno Giulietty... To nie jest zły samochód, nowszy, łatwiejszy do utrzymania, zakupu, itp. I nie wydrenuje tak portfela, nawet jeżeli początkowy zakup będzie droższy. W silnik 3.2 nie pchałbym się nie mając po zakupie i opłacie ubezpieczenia itp. luźnych 10k na naprawy lub wymiany zużytych części. W tym samochodzie naprawdę części potrafią być drogie, nawet te eksploatacyjne, niezależnie od silnika. Kolejny utrudnienie, to mało mechaników znających ten silnik, będziesz musiał ich szukać, czytać forum jak coś naprawić w rozsądnych pieniądzach. Zastanów się czy nie lepiej kupić auto mniejsze ale dużo łatwiejsze w utrzymaniu. Zobacz z resztą kto kupuje obecnie te auta, albo są to ludzie, którzy zjedli zęby na 159, albo tacy, którzy mogą włożyć w ten samochód konkretne pieniądze (których nigdy nie odzyskają).

    To tylko taki mój głos rozsądku w tej sprawie, bo jeżeli poruszamy tu temat spalania paliwa to wydaje mi się, że to z całym szacunkiem nie jest auto dla Ciebie.

  9. #19
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał khazar Zobacz post
    Zastanów się czy nie lepiej kupić auto mniejsze ale dużo łatwiejsze w utrzymaniu.
    Idąc tym tokiem myślenia, najlepiej jeździć Rapidem 1.2. Nie psuje się, a jak się zepsuje to tanie w naprawie. Gdybym wychodził z takiego założenia to nie kupiłbym V6. A tak stwierdzam, że nie ma tragedii.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał kubicze Zobacz post
    Silnik nie ma nic do wnętrza.
    W tym wypadku ma. Znajdź 3.2 z półskórą i ogólnie jakimś lepszym wyposażeniem. Ile będziesz miał egzemplarzy do wyboru. I w jakiej cenie.
    3.2 to chyba jedyny silnik, z którym aktualnie 159 lub Brera zaczynają drożeć (!). Przynajmniej takie odnoszę wrażenie, choć zbyt intensywnie rynku nie śledzę.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    Chodzi mi o to, że konfiguracja wnętrze<-> silnik zależy tylko od tego co ktoś kiedyś zamówił w salonie, silnik nie determinuje wnętrza auta

    - - - Updated - - -

    Cenę najbardziej trzyma TBI, V6 się powoli kończą, może dlatego cena idzie w górę. Zobacz ile kosztuje silnik teoretycznie sprawny.

    - - - Updated - - -

    Trochę smutne, że jedyna dobra i mocna benzyna w 159 to turbo benzyna, gdyby w nich montowali Busso byłby to wspaniały samochód

    A tak albo moc i brak dźwięku, albo dźwięk moc i kosztowne naprawy.
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


Podobne wątki

  1. [Brera] Rozrząd 1.75tbi
    Utworzone przez belchatowianin w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-06-2020, 07:32
  2. 2,4JTDM vs 1,75TBi
    Utworzone przez motoluka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-08-2018, 11:25
  3. 1.75TBi upgrade!
    Utworzone przez acab w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 02-02-2017, 19:39
  4. [159] Kupię komputer do 1.75TBi!
    Utworzone przez acab w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-04-2016, 10:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory